Jump to content
Dogomania

Halter


Chilla

Recommended Posts

Halter NIE JEST dla szczeniąt. To jest narzędzie dosyć ostateczne, podobnie, jak kolczatka, dławik, dobre dla dużych, silnych psów, które mają właściciela wiszącego na końcu smyczy gdzieś. I te narzędzia też tylko pod warunkiem, ze umiejętnie, prawidłowo użyte, żeby nie zrobić psu krzywdy.
Z tonu wnioskuję, ze jesteś na etapie "pies jest głupi, bo nic nie umie". Może najpierw napisz, jak usiłujesz psa w tej chwili uczyć, jak z nim pracujesz, na czym go teraz prowadzasz, jak motywujesz do pracy. Pamiętaj, ze ten pies jest teraz dzieckiem i nie wszystko złapie od razu. Nauka psa wymaga cierpliwości, konsekwencji, powinna polegać na współpracy i zachęcaniu psa, a nie na zmuszaniu i złoszczeniu się, jak pies popełni błąd.

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka jest dosc madrym szczeniakiem. Prowadzam ja na nylonowej smyczy okolo metrowej. Podczas spaceru prowadze ja przy lewej nodze i caly czas daje jej komede ,,noga" kiedy zaczyna ciagnac zatrzymujemy sie na chwilke komenda ,, rownaj" i idziemy dalej. Kiedy male idzie chociaz przez chwilke przy nodze dostaje nogrode w postaci smakolyka albo slowna. Niestety to jest tylko na kilka seund i mala znowy zaczyna pogon :) Nie wiem czy robie dobrze jak bys mogla mi doradzic bo narazie u nas jest marny skutek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Od jak dawna ćwiczycie?
Ja bym dodała komendę siad, jak zaczyna ciągnąć i starała się skupić jej uwagę w tym czasie na sobie. Poszukaj informacji o nauce ignorowania rozproszeń. No i cierpliwości.[/QUOTE]


od okolo miesiaca

Link to comment
Share on other sites

Ze szczeniakiem koniecznie bardzo częste zmiany kierunku, zanim pies napnie smycz, dużo zachet i motywowania głosem, kupa nagród, dużo zabaw w gonionego (goni pies). Plus żalazne konsekwentne niepozwalanie na dojście gdziekolwiek na napietej smyczy.
Sukces z maluchem zawsze trwa z początku kilka sekund ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...