Jump to content
Dogomania

Pomóżcie znaleźć dobry dom dla mojej psiny - proszę!


rapkar

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w znalezieniu domu dla mojej kochanej psiny. Parszywe zrządzenie losu sprawia, że nie mam już sił (zachorowałem i sam potrzebuję opieki) zajmować się swoim psem. I jeśli szybko nie znajdę mu nowego opiekuna piesek trafi niestety do schroniska.
Oto on:

[IMG]http://www.guv.pl/fuks.jpg[/IMG]

Prawda, że piękny(?)
Ma 7 lat. Jest naprawdę kochany, potrafiący chodzić na smyczy, zrównoważony i bardzo mądry. Zna sporo sztuczek i poleceń. M.in. doskonale aportuje, wykonuje podstawowe komendy (siad, leżeć, zostań, daj głos, pilnuj), potrafi przynieść telefon, plecak, laczki i każdą inną rzecz wskazaną palcem, którą może chwycić w zęby - nie musimy się nawet schylać - stanie na dwóch łapach i poda do ręki :) Jego wadą jest to, że nie toleruje obcych psów i niektórych osób (potrafi się jednak szybko zaprzyjaźnić). Bardzo łatwo się adoptuje w nowym otoczeniu, więc zmiana domu nie powinna być uciążliwa. Dobrze spisuje się w małym mieszkaniu pełniąc rolę kanapowca i pieszczocha. Gdy jednak nie pozwolimy mu wchodzić na tapczan czy łóżko, słucha posłusznie i wie co znaczy "nie wolno", "zejdź" czy "idź do koszyka". Przyzwyczajony zostawać sam, nie hałasuje, nie robi szkód, długo wytrzymuje bez wychodzenia. Jeszcze lepiej czuje się w roli stróża posesji (nigdy jednak nie zostawał na noc na dworze) pilnując furtki i bramy. Wszczyna alarm zanim gość zdąży nacisnąć na dzwonek :)
Piesek jest bardzo wesoły, żywiołowy, chętny do zabawy, niewielki - waży ok. 10 kg, jest wykastrowany, zawsze szczepiony na czas i odrobaczany. Na nic nigdy nie chorował i nie choruje, zje wszystko - nie wybrzydza :) Nie nadaje się do dzieci, które mogą mu dokuczać czy ciągnąć za długą sierść. Pociągnięty za włosy czy kitę może ugryźć.

Pieska oddam tylko odpowiedzialnej osobie.
Nowy 'właściciel' dostanie pełną wyprawkę (smycz, legowisko, miski i karmę)

Edited by rapkar
Fuks znalazł nowy dom - dane kontaktowe usuwam
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam :)
To prawda uwielbia się bawić - nawet sam podrzuca sobie to kółko na zdjęciu :)
Ma na imię Fuks.
Niestety w rodzinie i wśród znajomych sporo osób już ma psy, a pozostali nie są zainteresowani :( Jedyna nadzieja właśnie w internecie (ogłoszenia i fora). Mam nadzieję, że na czas znajdę mu nowy dom.
Przebywa w Poznaniu, ale mogę zorganizować podwózkę dla zdecydowanego...

Link to comment
Share on other sites

może i tym razem będzie miał szczęście. Jeszcze jako szczeniak z innymi psiakami został zabrany właścicielom, którzy nie dbali o nie. Z tego co wiem - psy w chwili interwencji walczyły o jedzenie (zdechłą mysz). Nasz psiak był niegroźnie pogryziony i wygłodzony. Miał trafić do schroniska, ale napatoczyliśmy się my i przed samą furtką poznańskiego schroniska podjęliśmy decyzje, że go weźmiemy. Stąd też jego imię Fuks - miał fuksa, że tam byliśmy. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rapkar']może i tym razem będzie miał szczęście. Jeszcze jako szczeniak z innymi psiakami został zabrany właścicielom, którzy nie dbali o nie. Z tego co wiem - psy w chwili interwencji walczyły o jedzenie (zdechłą mysz). Nasz psiak był niegroźnie pogryziony i wygłodzony. Miał trafić do schroniska, ale napatoczyliśmy się my i przed samą furtką poznańskiego schroniska podjęliśmy decyzje, że go weźmiemy. Stąd też jego imię Fuks - miał fuksa, że tam byliśmy. :)[/QUOTE]

Rapkar, to piękna historia, oby skończyła się happy endem :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Rapkar, widzę, że Grażynka już zajęła się ogłoszeniami, ja prowadzę wątek psiaków z Mosiny na Facebooku, jeżeli pozwolisz, to umieszczę informację o Fuksiku jeszcze tam? Znajdziemy mu dom, bądź dobrej myśli! Jest mały, kudłaty i dobrze wychowany, a takie pieski szybciej znajdują domy.

Czy Fuksik z suniami też się nie dogaduje?

Link to comment
Share on other sites

Witam,
dzień mnie nie było, a tu takie ruszenie... Dziękuję Kochani!

[quote name='baster i lusi']do ogłoszeń potrzebuję nr telefonu i emeil na który będą przychodzić linki aktywacyjne.a jeszcze na jaki region ogłaszać.[/QUOTE]

zamieściłem tel. i mail w pierwszym poście. Region może być dość szeroki, nawet wielkopolska - mogę dowieźć psiaka.

[quote name='ania z poznania']ja prowadzę wątek psiaków z Mosiny na Facebooku, jeżeli jeżeli pozwolisz, to umieszczę informację o Fuksiku jeszcze tam?(...) Czy Fuksik z suniami też się nie dogaduje?[/QUOTE]
Będę wdzięczny. Fuks reaguje alergicznie (szczekaniem i czasem agresją) na nowe psy, bez względu na płeć. Jest to utrudnienie wyłącznie na spacerach, po prostu mocniej trzeba trzymać smycz. Byłem z tym u tresera i powiedział, że jest to objaw strachu, ma po prostu złe skojarzenia z wieku szczenięcego. Przemawia za tym fakt, że przy dłuższym obcowaniu lub częstszych spotkaniach (np. z psami sąsiadów) przyzwyczaja się. Z zaprzyjaźnionymi psami potrafi się bawić :) Podobnie (choć łatwiej zapanować) jest z niektórymi ludźmi. Jednych zupełnie ignoruje, a na innych jak by mu coś zrobili (np. starsze panie z laską)

[quote name='MALWA']W jakiej dzielnicy Poznania mieszka pies?[/QUOTE]

Z junikowa

Edited by rapkar
Link to comment
Share on other sites

będę robić Fuksowi ogłoszenia, tylko nie chce nic pomieszać :)

czyli ogłaszać na Wielkopolskę, miasto Poznań?

a tekst taki jak w pierwszym poście? czy coś dodać ?




Tytuł: Psiak Fuks, szuka nowej rodziny.


[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000] PrzedstawiamWam Fuksa. Prawda, że jest piękny? Ma 6 lat. Jest naprawdękochany, potrafiący chodzić na smyczy, zrównoważony i bardzomądry. Zna sporo sztuczek i poleceń. M.in. doskonale aportuje,wykonuje podstawowe komendy (siad, leżeć, zostań, daj głos,pilnuj), potrafi przynieść telefon, plecak, laczki i każdą innąrzecz wskazaną palcem, którą może chwycić w zęby - nie musimysię nawet schylać - stanie na dwóch łapach i poda do ręki.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000] Jegowadą jest to, że nie toleruje obcych psów i niektórych osób(potrafi się jednak szybko zaprzyjaźnić). Bardzo łatwo sięadoptuje w nowym otoczeniu, więc zmiana domu nie powinna byćuciążliwa. Dobrze spisuje się w małym mieszkaniu pełniąc rolękanapowca i pieszczocha. Gdy jednak nie pozwolimy mu wchodzić natapczan czy łóżko, słucha posłusznie i wie co znaczy "niewolno", "zejdź" czy "idź do koszyka".Przyzwyczajony zostawać sam, nie hałasuje, nie robi szkód, długowytrzymuje bez wychodzenia. Jeszcze lepiej czuje się w roli stróżaposesji (nigdy jednak nie zostawał na noc na dworze) pilnującfurtki i bramy. Wszczyna alarm zanim gość zdąży nacisnąć nadzwonek . [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000]Piesekjest bardzo wesoły, żywiołowy, chętny do zabawy, niewielki - ważyok. 10 kg, jest wykastrowany, zawsze szczepiony na czas iodrobaczany. Na nic nigdy nie chorował i nie choruje, zje wszystko -nie wybrzydza. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000]Nienadaje się do dzieci, które mogą mu dokuczać czy ciągnąć zadługą sierść. Pociągnięty za włosy czy kitę może ugryźć. [/COLOR][/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000]Pieskaoddam tylko odpowiedzialnej osobie. Nowy 'właściciel' dostaniepełną wyprawkę (2 smycze, legowisko - transporter do przewozu wsamochodzie, w którym śpi na co dzień, miski i karmę na całymiesiąc.[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000]tel.513 964 223 [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=3][COLOR=#000000]mail.:[email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rapkar']wszystko ok. Zwróć tylko uwagę - Twój skopiowany tekst nie ma spacji w kilku miejscach (połączyły się niektóre wyrazy). W pierwszym poście jest dobrze.[/QUOTE]

Spacje to najmniejszy problem, pewnie tak się skopiowało...
[B]czy ogłoszenia mają być na Poznań? czy pół ogłoszeń Poznań i pół np. Kraków?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saphira18'][B]czy ogłoszenia mają być na Poznań? czy pół ogłoszeń Poznań i pół np. Kraków?[/B][/QUOTE]

Poznań

A to kilka zdjęć:
[IMG]http://www.guv.pl/fuks1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.guv.pl/fuks2.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.guv.pl/fuks3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...