Jump to content
Dogomania

Warszawa CACIB 7 - 8.07.2007


quadrupedium

Recommended Posts

Jefta - wracając do Twojego postu o kupowaniu szczeniaków pod wystawą - równiez uważam, że nikt o zdrowych zmysłach nie powinien nawet mysleć o takiej transakcji.....

na szczęście w zeszłym roku nie było żle - było kilku handlarzy na ulicy z samego rana, natomiast pózniej Straż Miejska konsekwentnie wszystkich przegoniła, nie tylko z ulicy ale i z parkingów wokół stadionu. Mam nadzieję, że w tym roku też tak będzie.

jeśli chodzi o świadectwa weterynaryjne, to w zeszłym roku nie mogłam wejśc na teren wystawy ze szczeniakiem na rękach, mimo tego, że miał w książeczce wszystkie szczepienia i nie był nawet wystawiany tego dnia - pan doktor stwierdził, że bez świadectwa pies nie wejdzie. Nie chciało mi się kłócić, ani wyrzucać 30 zł na badanie na miejscu, więc maluch nie pooglądał kolegów . Myślę, że oni po prostu w ten sposób dorabiają sobie trochę kasy w trakcie wystawy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 905
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Lavinia[/B] mam nadzieję, że szczeniąt nie będzie. Byłoby super:multi:
Ja (tzn. Mama i ja) kupiłyśmy psa przed wystawą:oops:. Pozostaje się tylko wstydzić i tłumaczyć innym, żeby tego nie robili. Miałyśmy więcej szczęścia niż rozumu, bo suka fajna, dużo lepsza niż jej rodzice. Fatalne wychowanie dało jednak o sobie znać, więc mam motywację, żeby łazić i tłumaczyć i ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

cytat: z regulaminu wystaw ze storny zkwp.
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][COLOR=black][B][I]Organizator wysyła wystawcy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Dokument ten wraz z książeczką[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][COLOR=black][B][I]zdrowia lub paszportem psa stanowi podstawę do wprowadzenia psa na wystawę.[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]

Nie rozumiem czemu dodatkowo wymagane sa od nas Zaswiadczenia.. w zeszlym roku byl dokladnie ten sam druk potwierdzen...ale regulamin wystawy zmienil sie od stycznia tego roku . Moze nie wzieli tego pod uwage?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']cytat: z regulaminu wystaw ze storny zkwp.
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][COLOR=black][B][I]Organizator wysyła wystawcy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Dokument ten wraz z książeczką[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][COLOR=black][B][I]zdrowia lub paszportem psa stanowi podstawę do wprowadzenia psa na wystawę.[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/LEFT]

Nie rozumiem czemu dodatkowo wymagane sa od nas Zaswiadczenia.. w zeszlym roku byl dokladnie ten sam druk potwierdzen...ale regulamin wystawy zmienil sie od stycznia tego roku . Moze nie wzieli tego pod uwage?[/quote]
Taka mam nadzieję. Nie biorę żadnego zaświadczenia - pies,który jedzie do Warszawy ma paszport,na który wchodzi bez problemu na zagraniczne międzynarodówki...

Link to comment
Share on other sites

Ale paszport czy książeczka świadczy tylko o komplecie szczepień.
Natomiast świadectwo zdrowia świadczy o tym, że pies w ciągu 3 dni od wydania tego zaświadczenia jest zdrowy - nie wykazuje objawów choroby.
Ja w każdym razie zabieram zaświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Ale paszport czy książeczka świadczy tylko o komplecie szczepień.
Natomiast świadectwo zdrowia świadczy o tym, że pies w ciągu 3 dni od wydania tego zaświadczenia jest zdrowy - nie wykazuje objawów choroby.
Ja w każdym razie zabieram zaświadczenie.[/quote]

Ma być wydane najdalej 3 dni przed wystawa a ile razy jest tak że pies idzie na wystawe w dniu wystawienia zaświadczenia (więc gdzie sens i logika) niestety czesto też spotykam sie z tym ze wetpsa na oczy nie widzi a mimo to pies zaświadczenie ma owszem jezeli np szczepil go dzin wczesniej czy cos w tym stylu cocermanka ma rację skoro paszport upoważnia do wejścia na zagranicznych wystawach to powinien i we wlasnym kraju ale cóż co kraj to obyczaj :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Cavisia[/B] - ja doskonale znam różnice między paszportem,a zaświadczeniem.
Tylko nie widzę sensu w zaświadczeniu - skoro nigdzie takie zaświadczenie nie jest wymagane...taka sama sytuacja był w tym roku w Opolu i w Krakowie - na potwierdzeniach wymagano zaświadczeń,a w rzeczywistości NIKT o nie nie zapytał....
Wg.mnie to poprostu firma z Olsztyna na niezaktualizowany wzór druku potwierdzenia - bo wszystkie te wystawy o których pisałam sa przez tę firmę obsługiwane.

Dla mnie dodtakowo (poza kosztem zaświadczenia) jest to specjalny wyjazd i zrobienie bez sensu conajmniej 50 km,bo tyle mam do naszej pani wet.

Link to comment
Share on other sites

Sylwek sprobuj zadzwonic do zwiazku dowiedziec sie czy jestescie przyjeci. Nie wiem czy zwiazek dzis pracuje jeszcze?
Jesli sie nie dodzwonisz wal smialo na wystawe i powiedz ze potwierdzenie nie dotarlo. Ja mialam kilka razy taka sytuacje, nigdy nikt nie robil mi z tego powodu problemow.A poczta polska jaka jest kazdy wie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Ale paszport czy książeczka świadczy tylko o komplecie szczepień.
Natomiast świadectwo zdrowia świadczy o tym, że pies w ciągu 3 dni od wydania tego zaświadczenia jest zdrowy - nie wykazuje objawów choroby.
Ja w każdym razie zabieram zaświadczenie.[/quote]
Nie wiem, czy wiesz, ale wystawcy zagraniczni na swoim potwierdzeniu nie mają ŻADNEJ wzmianki o jakimkolwiek zaświadczeniu. Ma byc paszport z aktualną wścieklizną... I co Ty na to? To jakaś paranoja!!!!

[quote name='sylwekw']Czy jest ktos kto do tej pory ... piątek popołudniu nie dostał jeszcze potwierdzenia i numerka?? Bo nie wiem czy mam isć na swoją pocztę i robić raban czy to jednak nie wina Poczty??[/quote]
Chodzenie na pocztę jest bez sensu. Nic Ci nie pomogą.
Do Oddziału się nie dodzwonisz, bo od 5 do 9 lipca br. O/Warszawa jest zamknięty i prawdopodobnie telefonów nie odbierają.

Dlatego proponuję normalnie iść na wystawę, wziąć ze sobą potwierdzenie wpłaty i wszystko na spokojnie wyjaśnić w sekretariacie. Ale przyjdź odpowiednio wcześniej, bo takich klientów jak Ty, może być więcej...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote='pingwinek=];6298106']o litosci, to to bedzie katastrofa! te psy na ringach beda tak moknac?nie wyobrazam sobie tego xp[/quote]


kochani, sprawdzałam pogode na onecie, zapowiadają bez deszczu, a nawet słonko... no to sie teraz grupowo pomódlmy zeby sie sprawdziło...

druga rzecz to to cholerne zaswiadczenie od weta... mam paszport... i co? mam leciec po zaswiadczenie? kurde, bo własnie mialam wychodzić... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaM']kochani, sprawdzałam pogode na onecie, zapowiadają bez deszczu, a nawet słonko... no to sie teraz grupowo pomódlmy zeby sie sprawdziło...

druga rzecz to to cholerne zaswiadczenie od weta... mam paszport... i co? mam leciec po zaswiadczenie? kurde, bo własnie mialam wychodzić... :angryy:[/quote]

AnnaM tak na niedzielę ma nie padać :)
Ja bylam u weta i uslyszalam ze u niego nikogo w tym roku nie bylo po zaświadczenie ale jak chce to on mi moze wystawić - nie chciałam
Asiaczku jutro się szykuje ciekawy materiał fotograficzny o ile aura się utrzyma - jak się nie utrzyma to będzie normalny :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja potwierdzenia nie biorę. U mnie chcą za nie 25 zł, więc zaryzykuje:angryy:

Deszczu się nie bardzo boję-pies krótkowłosy, gorzej z tymi, którym popsuje poprawki fryzierskie i się okażę, że wszystko widać jak na dłoni-tu łapka krzywa, tu grzbiecik wklęsły:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...