Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

[quote name='nichya&nazir']Straszne.
Wiedziałam, że agi jak każdy sport niesie za sobą ryzyko kontuzji etc. ale takie akcje.. :shake:[/QUOTE]No chyba między innymi stąd są wszelkie wojny pomiędzy ludźmi którzy ćwiczą agility w klubach, a dziewuszkami które uprawiają na podwórkach tzw "profesjonalne skoki przez miotłę".
Ostatnio wybuchła na jednym profilu makabryczna woja o to, a że ludzie szczekają dużo, to ktoś wrzucił autentyczne dane na temat psów poszkodowanych przez pseudo-agi... Makabryczne żniwa to zebrało, dużo kontuzji, urazów, wypadków śmiertelnych (!!!).
Stąd też się nie dziwię, że tak skaczą "klubowcy" do oczu wszystkim, bo jednak nauczenie się techniki skoku to chyba ważna rzecz. Wtedy nawet jak pies i przez mietłę skoczy to mu się mniej stać może niż jak wali na pseudotorkach po 2 metry...
Nie siedzę w agi, ale skoro wypadki się mogą zdarzyć na profesjonalnych torach , to po co właściwie ryzykować życiem psa i robić z nim byle co i byle jak - jakby logiczne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gato']W obecnej chwili można bez problemu kupić takie koło, które się "rozpada". Nad tym też były dyskusje i niektóre koła mimo że opcję miały to nie zawsze się "rozklejały" mimo że pies w nie uderzał ;) . To wszystko nie jest takie łatwe i proste jakby się wydawało, każde rozwiązanie konstrukcyjne ma swoje plusy i minusy, ciężko jest stworzyć przeszkody w 100% bezpieczne. Poza tym - zawsze pozostaje błąd czynnika ludzkiego tudzież zwierzęcego - jeśli np. handler nie umie wprowadzić dobrej linii psu, lub z jakiegoś powodu pies źle wymierzy skok czy wejście w tunel nieszczęście zawsze się zdarzyć. Temu psu, o którym pisałam nic się chyba nie stało, otrzepał się i chciał zasuwać dalej ;) .

Poza tym - bez przesady, to też nie jest tak, że na każdych zawodach psy wywożą taczkami do weterynarza z powodu zderzeń z przeszkodami. Według mnie są dużo bardziej kontuzyjne rzeczy niż świadome uprawianie sportu z psem.[/COLOR][/QUOTE]
Taaak, dokładnie, trzeba mieć po prostu pecha ;) Po tej sytuacji z tunelem na zagramanicznych stronach czytałam sobie trochę o wypadkach na torze. Komuś mały piesek spadł z kładki tak niefortunnie, że skręcił sobie kark. I... i to w sumie tyle, ludzie chyba też nie gadają wszędzie o wszystkim, albo po prostu nie ma właśnie aż tylu wypadków. Coś tam się zdarzy, jak wszędzie. Ostatnio na zawodach w Sopocie jedyny wypadek miała moja znajoma - pies wleciał jej pod nogi i oboje przeturlali się po trawie ;) Nie, nikomu nic się nie stało :grins:
U nas w klubie bardzo zwracali uwagę na bezpieczeństwo psa. Na stawy, żeby pies skakał tak, a nie tak, bo to bezpieczniejsze itd. No Ejden zaczął skakać 20cm mając 8 miesięcy :grins: to on więcej kontuzji narobił sobie na spacerze, goniąc się z innym psem ;) Teraz też, z tą rolką - no po prostu pechowiec. Bo to zdarza się dość rzadko, też wydaje mi się, że byłoby inaczej jakby ten pachołek stał... Po to one są. No nikt nie pomyślał, nie podniósł - trudno, stało się, łapa się goi i jest ok ;)

Wyjeżdżamy jutro w nocy, będziemy w niedzielę/poniedziałek :) Przyniosę porcję zdjęć i filmów, szykujcie się...

Link to comment
Share on other sites

Czekamy na te fotki i filmiki :razz: No i oczywiście relacje :smile:

Jeśli chodzi o kolizje w agility, to Scoob np. zaliczył 3 poważne z kołem, raz zawisł na szyi, raz na klacie, a raz brakowało dosłownie cm, żeby przewaliła się na niego cała jego ciężka metalowa konstrukcja, bo zahaczył skacząc nogą :shake: Od tamtej pory mamy z nim wiecznym problem i nikt mnie nigdy nie przekona, że te które się nie rozpadają, są bezpieczne.... Aczkolwiek na zawodach w Radomiu w ten weekend doznałam bardzo pozytywnego szoku, bo było właśnie rozpadające się koło, więc chyba coś w końcu rusza w dobrym kierunku. ;)

Link to comment
Share on other sites

Teraz mam ciut więcej czasu na zdanie relacji :grins:

 

Obóz w Annówce - CUDO. Na pewno nie ostatni raz tam pojechałam i każdemu GORĄCO polecam, już nawet niekoniecznie na seminarium agilitowe, ale Marta jest NIESAMOWITĄ osobą, ale na jej kuchni na pewno nie schudniecie :D :D Atmosfera jak najbardziej na plus, jeszcze trafiłam na czas, gdzie były maluśkie kilkutygodniowe papisie, które ledwo co człapały na łapkach :loveu:

Sama Magda jest moją absolutną idolką :D Ma podejście do psa, do człowieka, jako trener i osoba jest po prostu zajebista!

 

Coursing 13 września w Ostródzie. Szybko przyjechaliśmy i jeszcze szybciej się zwinęliśmy :P Z pełną świadomością wybrałam dość trudną trasę dla Ejdena jako "świeżaka", ale niestety przerosło to nas i Młody gubiąc wabik zaraz na wstępie - skończył z 91 punktami na 14 miejscu, bo nie zakwalifikował się do II tury. Mimo tego jestem bardzo zadowolona, bo takie sytuacje uczą psa, że ma bardziej skupiać się na wabiku, a nie lecieć na pałę. Ejden jest szybki, nawet bardzo, ale przez to jakby nie myśli - nie skupia się na szmacie, po prostu ma pierdzielca. Biegł ze swoim tatą tak btw, na zdjęciach widać :D

 

Jeśli licencja dojdzie w tym tygodniu to jedziemy na coursing w sobotę do Warszawki (Stara Miłosna i te sprawy). Później 4 października znowu na finały Top Speed Dog (więc jakbyś chciała Illusion to tylko wtedy :D).

Pracowicie :D

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jadę na pocztę...

Dostałam info, że wszystkie licencje zostały wysłane razem. Innym doszło przed Ostródą (13 września), a mi do dzisiaj nie... Od tego zależy czy pojedziemy do Warszawy. Listonosz nic nie przynosi, dzisiaj miał być, ale póki co cisza. Zobaczymy...

 

A ze spacerem po biegach ciężko, bo kończą się wieczorem :D W Swornych jak mieliśmy koło 70 psów (z czego 60 whippetów) to cała impreza skończyła się przed 19, a wszystko szło naprawdę sprawnie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...