Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

Ło matko, dziękujemy wszystkim :loveu:

[B]gops[/B], wiem, jestem chamem :( Przepraszam, ale ciągle ktoś coś ode mnie chciał, naprawdę takiego skupiska tylu znajomych osób, których nie widziałam naprawdę długi okres to było dla mnie za dużo :diabloti: ale widziałam prosiaka, prosiak jedwabisty :grins: A i tak rządziłaś nakręcaniem Kleo na frisbee :evil_lol:

Ale powaliła mnie akcja z tym amstaffowym czymś od tego dziwnego kolesia. Serio, ja Ejdena odciągam, pokazuję "nie życzę sobie kontaktu", stoję w tej pieprzonej kolejce, a koleś popuszcza smycz... No dobra, piesek majta ogonkiem, mój opuszczony, spokojnie... i nagle jeb, warkot i stójka na dwóch łapach. I o borze jak Ejdenko ośmielił się pokazać zęby... Szkoda, że dokładnie tego nie widziałam (coś robiłam, grzebałam w portfelu chyba), ale podejrzewam, że chciał po nim skakać, bo mój pies tego nienawidzi niestety. Chwilę później ze springerem, Figo bodajże, ta sama sytuacja. Całe szczęście, że w tym wypadku już nie miałam schizów i facet został ostro zrąbany przez dziewczynę (chyba Twoją znajomą btw? :D). Ale co mnie rozwaliło... pies się rzuca na smyczy, a koleś: "ale po czym Pani wnioskuje, że on jest agresywny?". I jeszcze super tłumaczenie, że TO ŁIPECIK ZACZĄŁ :D Łipecik na implancie, który gliździ się do większości psów :D


[url]https://www.facebook.com/aedanwhippet/posts/1498632313705888?notif_t=like[/url] moja pro mina i Ejdenko równie wyrąbanizm totalny :D Ten łipet to akurat jego stary kolega, więc mu wybaczam chwilowe zapomnienie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja za to jak chciałam podejść to akurat chowałaś psa do klatki albo go nakręcałaś przed startem i nie chciałam przeszkadźać .
Z tym amstafem to masakra , wszyscy ich obgadywali .
Widziałam to jak się " rzucił" i na Twojego i na Figo .
Właścicielka Figa to dobra znajoma mojej przyjaciółki od Kleo , razem są w jednej grupie flyballowej .
Widać właściciele aścika nie rozgarnięci .

Jeszcze raz wam gratuluje :) Powiem Ci po cichu że akurat stałam przy stoliku jak ogłosili Twój czas i dziewczyna która zapisywała powiedziała " o ***** który to taki dobry ? mamy nowy rekord " :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, wiem, ja od nich dostałam już chyba trzeci raz zaproszenie na flyball :D Ale obiecałam koleżance, więc będę razem z Figo i Kleo w RedForce ;) Miałam podejście do innego teamu (trzy razy), bo mam tam też znajomych, ogólnie super są, mają mega ciśnienie na zawody i są ambitni... no ale bezsensu żebym szła do nich, skoro nie chcę się poświęcić w 200% flyballowi odrzucając wszystkie inne sporty. RedForce nie ma takiego ciśnienia, oni mają mentalność agilitowca. I mi to odpowiada :grins:. Nie chcę Ejdena przeciążać za bardzo, bo to whippet mimo wszystko, a nie border :P Z drugiej strony na treningi obi mogę przychodzić co drugi tydzień, bo tylko o to chodzi - żeby nie było za dużo rzeczy w tygodniu. Mam agility, obi i do tego flyball, no to kurde... :roll: Pocieszenie - jak przyjdzie drugi pies to Ejdenko będzie miał dużo luzu :evil_lol: Czasami go zajeżdżam niestety, ale staram się tego teraz MEGA pilnować. Chciałabym spróbować wszystkiego, a z niczego nie potrafię zrezygnować, więc...


Co do właścicieli aścika to naprawdę KAŻDY ich objeżdżał xD W końcu uciekli gdzieś tam na bok, i dobrze :evil_lol: Ale pewnie i tak to "whippet i springer sprowokowały ich psa", więc wątpię, żeby coś dotarło... ;)

Link to comment
Share on other sites

A to łipeciak! :D Gratuluję, wytarmoś go ode mnie :loveu: Dobry skurczybyk :D
Ale muszę Ci powiedzieć, że jak pokazałam chłopakowi Twoją galerię, to padł i powiedział, że musimy jeszcze dobrze przemyśleć, jaką rasę chcemy... Coś się boję, że nie zgodzi się na wyżła, tylko sprawi mi niespodziankę z łipeciakiem. Aż boje się mu powiedzieć, że Twój wygrał TSD, będzie taki zafascynowany, że chyba poleci i od razu kupi psa...
Zrobiliśmy wczoraj wieczorem listę, bo nalegał, wszystkich plusów i minusów, i on triumfuje, bo whippet miał 1/2 plusów więcej od wyżełka. Ale będę walczyć! :D

Link to comment
Share on other sites

Walcz, bo pomimo, że kocham whippety, to widząc po moim i po reszcie - z whippetem to loteria totalna, jeśli chodzi o charakter. TSD to nie coursing i psy, które na coursingu super biegają, na TSD wymiękły i biegały koło 4 (i powyżej!!) sekund, bo tutaj to jest już motywacja psa. On ma przybiec do właściciela, a nie biec za wabikiem... Chart nie jest nastawiony na człowieka i w efekcie nawet małe pieski biegły szybciej od niektórych chartów (np. w Warszawie, tam najszybszy whippet miał chyba 3,85)...
Ja nie wyobrażam sobie domu bez whippeta i wiem, że po borderze będzie jakiś chart na 100%. Problem w tym, że strasznie się boję. Że trafi mi się pies z totalnie innym charakterem, pomimo, że wybierałam go starannie, że będzie histerykiem mimo dobrego socjalu (serio, włoszczak na starcie był trzymany za obrożę i za tylne nogi, wyrwał się raz i zaczął drzeć ryj, ogon pod brodę, bo go "zabolało"... to są właśnie charty w 90% - więcej krzyku robi niż jest to warte :roll:). Dlatego nawet jakbym chciała whippeta z jakiejś innej hodowli, NIE WIEM czy się odważę. Na pewno chcę szczeniaka po Ejdenie, ale tutaj matka... ech, powiedzmy, że raczej nikt go nie wybierze ze względu na marny eksterier ;)

Z ciekawości, w czym tak whippet przeważył? Bo jak ja wybierałam tą rasę to każdy hodowca reklamował ją jako "rasę bez wad, do wszystkiego i dla każdego", co jest zwykłym pieprzeniem i chwytem marketingowym. DLA NICH może ten pies jest bez wad, bo whippety w stadzie potrafią być mega grzeczne, co nie znaczy, że są wyszkolone... bo niestety w przytłaczającej większości hodowli w Polsce - nie zwraca się uwagi na szkolenie charta, na socjalizację szczeniaków, dlatego mamy takie - za przeproszeniem - gówno jakie mamy teraz w rasie... Ja nie uważam, żeby whippet to był pies bez wad, nie uważam, że to jest ŁATWY pies. Zależy kto czego oczekuje. Taki totalnie flegmatyczny showek pewnie będzie grzeczny, ale z tym psem raczej nawet na TSD nie pobiegasz, bo sobie patatajem poleci... o ile poleci :roll: Coś za coś, ech...


[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/5CbXWQhfXAr-UGIfV9Uu3e9CFyW-2psaIlj8SHYpU7A=w533-h800-no[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/N-toFV52c6JPo0DvnaolgRQUoYcNUoAZ25kbBCLd7tI=w533-h800-no[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jaki z siebie zadowolony :D
Nie chcę "szooła", bardzo, bardzo, nie rozumiem tych podziałów ;x Spieprzył jeden hodowca rasę i nazwał je "szołkami", żeby wyszło że tak miało być? :D
No największy plus to jego waga i wzrost, aktywny/wszechstronny (nie wyobrażam sobie wyżła w innej dyscyplinie niż myślistwo) , +,- bez prób polowych. To te najważniejsze. No i jeszcze chłopak dorzucił, że nie wie jak się pomieścimy z wyżłem w mieszkaniu...
Przez to gadanie teraz mam coraz większe wątpliwości, bo zawsze mam tak, że patrzę mega przyszłościowo, dodatkowo lubię być zorganizowana i mam mętlik, jak to wszystko będzie wyglądać :x
W końcu skończy się na tym, że psa nie będzie :evil_lol:

Edit:
Ale powiedziałam chłopakowi, że łipeciaki są bardzo delikatne :D
P.S. Mogę mu powiedzieć, że łipeciak nie będzie biegał za nim w lesie tak, jakby robił to wyżeł? Muszę go jakoś od tego pomysłu odciągnąć, noo.
Chociaż przez to wszystko sama zaczęłam myśleć o whippecie, więc...
Jak nie kusisz mnie zooplusem, to znów psem! No ja nie mogę już:D

Link to comment
Share on other sites

Haha, a jak :evil_lol:
Wiesz, po prostu jak z chartami nie można polować to powstał rozłam. Jedni idą tylko w wygląd, a drudzy w szybkość. Można liczyć na łaskę hodowcy, że dobierze psa pod kątem charakteru. Pisałam już o tym kiedyś, ale do mnie po prostu nie dociera to, że hodowca, który zagranicznego reproduktora wybiera na zasadzie jego osiągnięć, poznaje go dopiero w dniu krycia i opowiada, że "ten pies ma super charakter i idealnie pasuje". Bullshit. Każdy oczekuje czegoś innego i hodowcy albo są ślepi, albo UDAJĄ, że nie widzą histerii i mega wrażliwości, która siedzi u whippetów. A wydaje mi się, że to można dość łatwo wyeliminować, biorąc po prostu pod uwagę CHARAKTER psów. Sporo też zależy od socjalu, no ale są takie psy, takie skojarzenia, gdzie nawet super socjal NIC NIE DA. Ejden był takim przykładem. On w "hodowli", pomimo, że mogę mówić na nią naprawdę złe rzeczy, MIAŁ jakiś socjal! Był zabierany w las, na miasto, mieszkali na osiedlu, więc nie bał się samochodów w ogóle. Ale co z tego, skoro był histerykiem? Co z tego, skoro dotknęło się go znienacka i zaczął drzeć ryj jakby go zabijali? Albo jak się przewrócił to pieseczek miał out, wyłączał się totalnie, bo łapka zabolała? Albo wydawało mu się, że zabolała? Ja naprawdę nie chcę tak szybko przechodzić jeszcze raz przez to samo, dlatego chcę teraz bordera. Mnie to męczyło strasznie i cieszę się, że Ejden jest teraz jaki jest. Nadal ma pewne problemy z "nietykalnością" (nie lubi ogólnie jak się go bierze na ręce), potrafi sobie do dzisiaj coś wkręcać, "bo mu się przypomni" i będzie zwiecha na jakiś czas... ale to co było kiedyś - nie ma w ogóle porównania...

Zależy jakiego wyżła, ja widziałam kilka na agility na ten przykład, albo we flyballu. Kilka weimarów i chyba nawet vizsla? Munsterlandery też! Na pewno jest ich więcej niż chartów :P I szczerze - nie dziwię się. Ejden jest jedynym agilitowym whippetem w Polsce. Jedynym. I już słyszałam, że jak widzieli whippeta na liście startowej (debiutujemy w Sopocie na agility pod koniec sierpnia) to była furora i każdy się pytał każdego "czy go zna, co to za pies"... Presja wzrasta do 200% :evil_lol:

Łipet ogólnie lubi ruch, ale nie w każdą pogodę. Znam WIELE psów, które jak widzą, ze pada - wciskają się w kołdrę i śpią dalej. Zimą? Zapomnij. Zależy od charakteru psa. Jedne będą chciały, inne nie... Tak samo wiele whippetów boi się wody, nie lubi jej, a Ejden i jakaś część chudzielców - lubi się kąpać, pływać, niektóre same pchają się w każdą kałużę i lubią się "świnić" :P
Ja ostatnio zaczęłam się śmiać, że Ejden nie nadaje się ani na zimę, ani na lato... 25 stopni, a pies ma out, jest zmęczony i nie ma ochoty na nic. A jest łysy jak kolano... Zimą najdłuższy nasz spacer trwał 2 godziny i po tym pies miał rozwaloną skórę między palcami... Od zimna.

[quote name='Illusion']Gratulacje! [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/new_multi.gif[/IMG][/QUOTE]
Dziękujemy :loveu: Widzimy się w Warszawie na finałach, masz przyjść! :grins:

Edited by Gezowa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Co innego jechać startować, a co innego jechać, żeby tylko popatrzeć :eviltong:, alee... fajnie by było zobaczyć, jak Ejden wszystkich wymiata :evil_lol:.[/QUOTE]
ZDJĘCIA XDDD ZDJĘCIA! :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do wychowania, hodowli... Właśnie czytałam, że to takie psiaki, ale zdarzają się ewenementy, więc jakbyśmy już byli zdecydowani na whippeta, to siedziałabym nad hodowlami, miotami i tak dalej, pewnie wpadłabym na jakieś wystawy, bo boje się, że trafi mi się niezrównoważony psychicznie pies, co jest właśnie w tej rasie częste (i Ty sama to potwierdziłaś).
Zobaczymy, może to chwilowa fascynacja, jak nie, to może i faktycznie zastanowię się. Wyżeł ani whippet nie uciekną, najpierw jeden, potem drugi, i już :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Łał, gratulujemy Wam, dajecie czadu :D

Kurde, jednak przystało na borderze?:p Wybrana hodowla? Zwłaszcza, że genialny team tworzysz z młodym, więc pewnie i z borderem tak będzie. Jesteście genialni :loveu:[/QUOTE]
Dał, dał, cudowny mój piździelec :loveu:
[url]http://www.lilazachwatowicz.co.uk/dogs/planned-litters/[/url] dawałam chyba nawet link w "czekamy na szczeniaka" :grins: z borderem pewnie będzie zupełnie inaczej, tak jak z drugim whippetem. My dopiero od niedawna z Ejdenem zaczęliśmy się rozumieć dobrze ;) Każdy pies to inny zestaw problemów, charakterów i przyzwyczajeń...
[quote name='kesencja']Co do wychowania, hodowli... Właśnie czytałam, że to takie psiaki, ale zdarzają się ewenementy, więc jakbyśmy już byli zdecydowani na whippeta, to siedziałabym nad hodowlami, miotami i tak dalej, pewnie wpadłabym na jakieś wystawy, bo boje się, że trafi mi się niezrównoważony psychicznie pies, co jest właśnie w tej rasie częste (i Ty sama to potwierdziłaś).
Zobaczymy, może to chwilowa fascynacja, jak nie, to może i faktycznie zastanowię się. Wyżeł ani whippet nie uciekną, najpierw jeden, potem drugi, i już :evil_lol:[/QUOTE]
Niezrównoważony to może za dużo powiedziane... po prostu przewrażliwione ;) Znam kilka (3 :evil_lol: :lol: ) mocnych charakterowo whippetów, do których wzdycham, i o dziwo są to szołki :D No, ale tylko pod tym względem mi się podobają, bo przyzwyczaiłam się do idioty-Ejdena i nie chcę żadnego innego niż ADHD na czterech łapach :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa'] Miałam podejście do innego teamu (trzy razy), bo mam tam też znajomych, ogólnie super są, mają mega ciśnienie na zawody i są ambitni... no ale bezsensu żebym szła do nich, skoro nie chcę się poświęcić w 200% flyballowi odrzucając wszystkie inne sporty. RedForce nie ma takiego ciśnienia, oni mają mentalność agilitowca. I mi to odpowiada :grins:. [/QUOTE]
Hmm, tylko to we flyballu akurat nie wróży zbyt dobrze, bo flyball to jest sport, któremu trzeba się poświęcić w 200%. Bo jeśli w agility, obi czy frisbee sobie odpuścisz, stwierdzisz że na zawody nie chcesz jechać i w ogóle to jeden trening ominiesz bo za dużo tego, to nic się nie stanie, po prostu nie wystąpicie. Natomiast jeśli podobnie zrobi się z flyballem, no to niestety leży cała drużyna (jeśli drużyna to nie Unleashed, która ma w czym wybierać jeśli chodzi o rezerwowe psy - tyle że w Unleashed'ach Darek przywiązuje bardzo dużą wagę do stosunów do treningów, poświęcenie i odpowiedzialność, z efektami jak widać, znowu zostali mistrzami Europy :)). A o RedForcach póki co nic nie słychać, mogę zgadywać, że między innymi przez "brak cieśnienia". Jasne, że można się tylko pobawić, ale moim zdaniem flyball bez zawodów jest bez sensu :)


Gratuluję wygranej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...