Jump to content
Dogomania

Posikiwanie po kastracji.


Blancik

Recommended Posts

Witam. Problem jaki mnie tu sprowadzil to posikiwanie ponad rocznego psa. Wiele czytalam o tej dolegliwosci u suk, ale moj to 99% samiec;) W maju przeszedl kastracje gdyz bylo to konieczne z powodu wnetrostwa. Wlasciwie nie bardzo wiem jak okreslic to jego posikiwanie, ale ja mowie ze nie dokreca kranika. W domu czesto mocz kapie mu z siusiaka tak jakos bezwiednie i nie ma znaczenia czy jest pobudzony, czy wlasnie wrocil ze spaceru. Czasem na spacerze gdy siknie sobie pod krzaczkiem i maszeruje dziarsko do kolejnego zaglada sobie pod brzuch bo mu kapie...i nie kropla czy dwie. to wygląda właśnie na niedokręcony kranik;) Czy mozliwe jest ze mu tam cos popsuli? Pani weterynarz twierdzi ze to przejdzie, ale zaczyna mnie to irytowac gdyz caly dom " pachnie" jego siuśkami. Co robic?

Link to comment
Share on other sites

Stan zapalny raczej niekoniecznie, bo pies miałby objawy bólowe. Raczej stawiam na zbyt luźne mięśnie - moze da się to jakoś "naprawić" odpowiednimi lekami, ale przydałoby się zrobić dobre badania - idź do innego weta na konsultancję najlepiej, bo przez neta to wiele się nie poradzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Ashley to trochę mnie zmartwiłaś. Czy u Twojego psa wygląda to podobnie? Tak jakby zaworki nie trzymały? Oczywiście zrobię badania moczu i czego będzie trzeba i oby to było jakieś zapalenie, ktore wyleczy sie tabletkami, ale mi kojarzy sie to zachowanie z fizycznym defektem...Rany...Chyba popsuli mi psa:(

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak to wygląda jak opisałaś w pierwszym poście - niedokręcony kranik... U nas zaczęło się to prawie od razu po kastracji, czasami jest lepiej i przez kilka dni "kranik" prawie nie cieknie ale niestety ogólnie z roku na rok cieknie bardziej. Też mówię, że kastracja mi psa popsuła ale nie miałam wyjścia, bo psu robiły się brzydkie guzy hormonalne w okolicach odbytu, Coś za coś... Pociecha dla Ciebie taka, że mój niuniek był kastrowany późno, bo w wieku chyba 7,5 roku, teraz ma ponad 10 lat więc może to trochę kwestia wieku...
Polecano mi na Dogo drożdże dla psa, poczytaj poniżej posty użytkownika Helga&Ares [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/6908-Barf/page316[/URL] u mnie nie podziałały, ale może u Ciebie będzie lepiej, a na pewno nie zaszkodzi :)

Link to comment
Share on other sites

A z ciekawości zapytam, do jakiej dawki zwiększyłaś? I przy jakiej wadze psa? U nas Propalin nigdy nie działał w 100%, ale było widać wyraźną poprawę, obecnie dawka jest sporo większa, niż na początku, ale efektów już nie widzę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...