Jump to content
Dogomania

Wyrzucona na pastwę losu Zojka odeszła za TM*, Saszka już w ds


ifka

Recommended Posts

Wiem Belu,o tym samym myślałem...Poza tym szczeniątko może sie oddalić a sunia nie będzie miała mozliwości mu pomóc.Tylko napisałem o czym pomyślałem i co się u mnie sprawdziło,do czasu odejścia jednego z moich owczarków.Ale fakt,że ja cały czas miałem psy na oku a to zmienia wszystko.Chyba jednak to nie jest najmądrzejszy pomysł ale ten nie robi błędów,kto nie próbuje:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DONnka'][B]Ifka[/B], skoro już jesteś, to zbierz mi w jednym poście info o Zojce i Maluszku, zebym mogła ruszyć z wydarzeniem na fb :)
I najważniejsze pytania: czy szukamy tylko domu, czy także wsparcia finansowego ?; na kogo podać namiary do kontaktu ???; kogo z opiekunów ustanowić drugim administratorem ???[/QUOTE]

Szukamy i domu i wsparcia !
Ifka ma pod opieką także swoje psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Szukamy i domu i wsparcia !
Ifka ma pod opieką także swoje psy.[/QUOTE]

Wiem, wiem, rozmawiałam juz z ifką przez telefon :)

[B]Wolf122[/B], podzielam obawy beli51 w kwestii pozostawienia Zojki na uwięzi :shake:
W sumie mamy czas do sterylki (umówiony termin na 8.IX.)
Potem sunia MUSI trafić do hotelu/DT
No i jest jeszcze Maluszek...

Trzeba szukać deklaracji i równolegle domu stałego
Wieczorem wydarzenie powinno być gotowe

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Wolf122[/B], podzielam obawy beli51 w kwestii pozostawienia Zojki na uwięzi[/QUOTE]
Oui Madame a nawiązując potrzebują osoby do wizyty pa z Bytomia,odpowiedziałem ale ja się nie nadaję

"
[B][URL="https://www.facebook.com/beata.piskorek.1"]Beata Piskorek[/URL]
[/B]

[B]poszukuję osoby do przeprowadzenia wizyty przed adopcyjnej w Bytomiu dla dzielnej mamusi !!!! "
[URL="https://www.facebook.com/events/466251303400249/-Jest"]
[url]https://www.facebook.com/events/466251303400249/[/url]
[/URL][/B][URL="https://www.facebook.com/events/466251303400249/-Jest"][B]Jest tu Ktoś z okolic [/B][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG]???
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hotel potwierdził, ze już od dzisiaj/jutra Zojka i jej córeczka mogłyby pojechać. Hotel w naszych okolicach więc transport nie byłby drogi. Cena 15zł za dobę. psy byłyby na wybiegu z budą i dodatkowo miałyby zapewnione spacery. Przekazałam informacje i kontakt Ifce aby zdecydowała co dalej robimy.
Ja ze swojej strony stwierdzam, że jak na teraz to mamy za mało deklaracji aby bez obaw Zojke umieścić w hoteliku. Pierwszy miesiąc z pomocą onkowej skarpety damy radę ale jak Zojka się zasiedzi to sytuacja bedzie bardzo trudna. Sterylka 8 września dopiero a hotel ma miejsce teraz, we wrześniu nie będzie już aktualne raczej.
Myślę, ze gdyby podjac konkretne rozmowy z hotelem to pewnie zeszliby trochę z ceny. Może nawet za 400zł udałoby się Zojkę umieścić. Choćby dlatego, ze mała jak na razie ( i jeszcze tak bedzie kilka tygodni ) pije tylko mleko matki, więc nie ma kosztów.
Może jednak jakieś imię małej niuni nadamy.Ma ktoś propozycje ?

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66'][B]Hotel potwierdził, ze już od dzisiaj/jutra Zojka i jej córeczka mogłyby pojechać. Hotel w naszych okolicach więc transport nie byłby drogi. Cena 15zł za dobę. psy byłyby na wybiegu z budą i dodatkowo miałyby zapewnione spacery.[/B] Przekazałam informacje i kontakt Ifce aby zdecydowała co dalej robimy.
Ja ze swojej strony stwierdzam, że jak na teraz to mamy za mało deklaracji aby bez obaw Zojke umieścić w hoteliku. Pierwszy miesiąc z pomocą onkowej skarpety damy radę ale jak Zojka się zasiedzi to sytuacja bedzie bardzo trudna. Sterylka 8 września dopiero a hotel ma miejsce teraz, we wrześniu nie będzie już aktualne raczej.
Myślę, ze gdyby podjac konkretne rozmowy z hotelem to pewnie zeszliby trochę z ceny. Może nawet za 400zł udałoby się Zojkę umieścić. Choćby dlatego, ze mała jak na razie ( i jeszcze tak bedzie kilka tygodni ) pije tylko mleko matki, więc nie ma kosztów.
Może jednak jakieś imię małej niuni nadamy.Ma ktoś propozycje ?[/QUOTE]

[quote name='Elwira1992'][B]no to niech ktoś podliczy deklaracje[/B] kto ile i ile w razie coś mamy kaski :) resztę w tedy można ze skarpety o ile reszta rady skarpetowej się zgodzi :)[/QUOTE]

Policzyłam i razem z Twoją deklaracją Elwiro mamy 250 zł :)
A więc brakuje 200 zł.
W sierpniu SKARPETA OWCZARKOWA jest w stanie uzupełnić tą dziurę i sądzę, że Zojka ma wystarczające poparcie wśród członków Rady :)

Mam jednak pytania:
- gdzie jest ten hotelik ???
- czy to jest sprawdzone miejsce ???
- czy kwota 15 zł/dobę jest razem z karmą ??? (mam nadzieję, że tak, bo to dość wygórowana cena :roll:)
- czy po sterylce byłaby mozliwość zapewnienia suni opieki i lepszych warunków niż buda (do czasu wygojenia się rany)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Hotel lub DT to priorytet dla Zojki z maluchem - obecne bezpieczeństwo psiaków jest bardzo złudne:shake: jeżeli ten hotel jest sprawdzony to należałoby jak najszybciej przewieźć psiaki

[quote name='Pliszka']ja jeszcze zrobię bazarek jeśli sunia trafi do hoteliku. Moze ktoś jeszcze zadeklaruje grosik?

Jeśli chodzi o imię dla malucha, to może Tosia? :) Albo Saszeńka? :loveu:[/QUOTE]

osobiście obydwa bardzo mi się podobają:lol: szczególnie Saszka:loveu: ale może wystawić bazarek imienny? może dzięki temu uda się zebrać np. na odrobaczenie i zaszczepienie malucha ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Mam jednak pytania:
- gdzie jest ten hotelik ???
- czy to jest sprawdzone miejsce ???
- czy kwota 15 zł/dobę jest razem z karmą ??? (mam nadzieję, że tak, bo to dość wygórowana cena :roll:)
- czy po sterylce byłaby mozliwość zapewnienia suni opieki i lepszych warunków niż buda (do czasu wygojenia się rany)[/QUOTE]

Ponieważ czuję się niejako wywołana do odpowiedzi - jestem ;)
- hotel jest u mnie, czy miejsce sprawdzone niech się inni wypowiedzą :).
- kwota 15 zł na dobę jest z wyżywieniem - u mnie psy są na BARF-ie, no chyba, ze ich stan zdrowia wymaga specjalistycznej karmy.
- nie uważam, że cena jest wygórowana za 2 psy... piszecie, że mała jeszcze jest tylko na mleku matki - dla mnie, w tym wieku, to niedopuszczalne. Jak już zdarza mi się odchowywac szczeniaki, to nawet te, wypasionych suk, które nigdy głodu nie zaznały, u mnie od 3 tygodnia zaczynają jeść mięsko, twaróg i itp. Poza tym... nie wiem co Wy na ten temat myslicie, ale ja jestem zdania, że przy szczeniaku jest duzo więcej pracy niż przy dorosłym psie, trzeba go pilnować, socjalizować, a w tym przypadku pracy jest więcej, bo szczyl wychowuje się sam, bez rodzeństwa z którym może się uczyć wzajemnych relacji... Poza tym jestem hotelem legalnym, odprowadzam podatki i nie uważam, że 15 zł za 2 psy to duża kwota.
- mam, myślę, że mogę tak powiedzieć bardzo duże doświadczenie w opiece nad psami po kastracji czy chorymi. Pies u mnie trafia tam, gdzie w danym momencie powinien, jeżeli sytuacja wymaga umieszczenia go w domu - tak się dzieje. A tak na marginiesie, budy są bardzo wygodne, ocieplone w zimie z przedsionkiem, w lecie bez - za to bardziej przestronne. Stwarzają naprawdę dobre warunki :)

Mam nadzieję, że odpowiedziałam na wszystkie pytania :)

Link to comment
Share on other sites

Odezwał się też inny Hotel - u Gajowej pod Warszawą. Sunia tez mogłaby tam pojechać, choć Gajowa ma pewne watpliwości co do bezpieczeństwa szczeniaka. Prawdopodobnie wychodziłby między prętami kojca na wybieg gdzie biegają inne psy. Nie wiadomo co na to Zojka no i te psy. Ale szczeniaka to raczej chyba żaden pies nie skrzywdzi jak myślicie?
Cena u Gajowej 13zł doba + karma. To wyjdzie chyba jeszcze drożej. No i transport byłby droższy.
Tylko, ze my tu gadu, gadu a ostateczne zdanie ma Ifka. To ona jest osobą decyzyjną w sprawie psa, ona tez daje największą deklarację. Tak jak pisałam Ifka wie o wszystkim, bo rozmawiałam z nia wczoraj telefonicznie. Miała się przespać z tematem i podjąć decyzję. Miejmy nadzieję, ze szybko zajrzy na wątek i sie wypowie.
Miejsce jest teraz i u Kuny i u Gajowej - we wrześniu miejsca moze nie być.

Link to comment
Share on other sites

No to mamy, można powiedzieć, komfortową sytuację, bo aż dwa miejsca do wyboru :)
[B]A zatem niech ifka zadecyduje[/B] :)
Myślę, że nie ma na co czekać tym bardziej, że pieniądze w skarpecie też nie będą "leżeć" długo :razz:

[B]Kuna[/B], bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania :)
I masz rację - jeśli 15 zł/dobę ma być z karmą oraz oznaczać taką opiekę nad Zojką i jej Maluszkiem, to nie jest wygórowana :)
Mam nadzieję, że rozumiesz moją dociekliwość i nie masz mi za złe, że "wywołałam się do tablicy" ;)
Już tak mam niestety, bo jestem ... belfrem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jak wiecie Ifka nie ma dostępu do neta ( będzie miała dopiero od środy i to tylko na kilka dni). Rozmawiałyśmy telefonicznie i sprawa wygląda tak.
Ifka jest przerażona brakiem pieniędzy na hotel ( zresztą tak samo jak ja ). Ok powiedzmy ze w pierwszym miesiącu z pomocą skarpety damy radę, ale Zojka moze się w hotelu zasiedzić i co bedzie dalej? 200zł , które Ifka gotowa jest wyłożyć to dla niej bardzo, bardzo dużo i nie wiadomo jak długo tak da radę płacić. Gdyby ktoś jeszcze zechciał wspomóc nas deklaracją stałą lub jednorazową to łatwiej byłoby Ifce podjać decyzję. Może osoba która chciała sfinansować zakup mat ( chyba ewa tak ? ) tę kwotę dołożyłaby do konta Zojki, bo maty bedą niepotrzebne jak sunia do hotelu pojedzie a teraz połozy sie słomę. Ja mogłabym dorzucić do deklaracji stałej coś extra jeszcze jednorazowo. Może fb przyniesie jakieś pieniądze? Dobry pomysł z tym imieniem dla małej, zawsze można parę groszy uciułać. No nie wiem już co zrobić. Jak maął szczeniorka pojedzie do ds ( a to pewnie będzie szybciej ) to Kuna pewnie obniży koszt utrzymania Zojki. Kuna pisała że za psa dorosłego opłata byłaby 10zł. Szczeniak to chyba szybko znajdzie dom tak myślę.
Dziś u nas leje cały dzień, a Zojka siedzi w dziurawej stodole. takie dni teraz będą już często . Musimy tej suni pomóc.
Ifka bardzo się obawia aby nie pozostac za kilka miesięcy bez pieniędzy z psem w hotelu. My akurat pamiętamy Gareta ( też był u Kuny ) siedział rok w hotelu i co miesiac trwała walka o zebranie pieniedzy na opłaty. Kuna nie raz musiała czekać i zawsze były długi na koncie Gareta.

Link to comment
Share on other sites

Obiecane wydarzenie na fb
[URL="http://www.facebook.com/events/355837291159222/"]http://www.facebook.com/events/355837291159222/
[/URL]
Udostępniajcie i zapraszajcie znajomych
Czyje konto mam podawać, gdyby byli chętni do wpłat ???

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']...
Dobry pomysł z tym imieniem dla małej, zawsze można parę groszy uciułać. ...[/QUOTE]

Zapraszamy więc serdecznie na bazarek imienny dla malutkiej:lol: kto chciałby zostać matką chrzestną?:lol:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230640-Nie-ma-nawet-imienia-Dla-szczeniaka-z-rozpadaj%C4%85cej-si%C4%99-stodo%C5%82y-do-21-08-godz-21?p=19510902#post19510902[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Ja mogę dorzucić jednorazowo.
Mam 4 ONki na utrzymaniu :)
FB na pewno coś przyniesie, zawsze coś wpada.

A gdzie sunia będzie po sterylizacji ?[/QUOTE]
Dziękujemy za jednorazowe wsparcie. Widzę, że tak samo jak większość z nas jesteś zapsiaczona po uszy.
Jeśli Zojka ostatecznie pojedzie do Kuny to po sterylce bedzie u Kuny w hotelu. Będzie miałą dobrą opiekę, Kuna zaopiekuję się nią najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Zapraszamy więc serdecznie na bazarek imienny dla malutkiej:lol: kto chciałby zostać matką chrzestną?:lol:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230640-Nie-ma-nawet-imienia-Dla-szczeniaka-z-rozpadającej-się-stodoły-do-21-08-godz-21?p=19510902#post19510902[/URL][/QUOTE]
Zapraszamy, zapraszamy. Anett a "po ile" imiona dla szczeniorki? Jest jakiś próg cenowy.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...