Jump to content
Dogomania

Wyrzucona na pastwę losu Zojka odeszła za TM*, Saszka już w ds


ifka

Recommended Posts

WYOBRAŹCIE SOBIE ROZLATUJĄCĄ SIĘ STODOŁĘ W JEDNEJ Z PODLASKICH WSI. W TEJ STODOLE, PO POWROCIE Z URLOPU, ODKRYLIŚMY ZABIEDZONĄ SUKĘ WRAZ Z JEDNYM ŻYWYM SZCZENIAKIEM (JUŻ MIAŁ OTWARTE OCZY) - POZOSTAŁA CZWÓRKA Z MIOTU ZDECHŁA Z GŁODU. SUKA BYŁA TAK ZABIEDZONA, ŻE LEDWO TRZYMAŁA SIĘ NA NOGACH, ALE PO PRAWIE DWÓCH TYGODNIACH WIDOCZNA JEST POPRAWA...JEST PIĘKNĄ SUKĄ, MA OK. 5 LAT. NIE JEST DZIKA, NIE BOI SIĘ OBCYCH, ZDAJE SIĘ NAWET REAGOWAĆ NA KOMENDY. NIE JEST TYPOWYM OWCZARKIEM NIEMIECKIM, ALE W BARDZO SILNYM TYPIE (PODOBNO TYLKO SIERŚĆ JĄ ZDRADZA, ŻE JEST MIESZAŃCEM). DOSTAŁA TYMCZASOWE IMIĘ ZOJKA. TERAZ OPIEKUJEMY SIĘ ZOJKĄ, I JEJ MAŁĄ SUCZKĄ, JEŹDZIMY JAK NAJCZEŚCIEJ, ŻEBY KARMIĆ SUCZKI, ALE SZUKAMY DOMKU DLA ZOJKI, TAKIEGO DOMKU NAPRAWDĘ - BO JEJ POSIWIAŁY PYSK MÓWI TYLKO, JAK WIELE MUSIAŁA PRZEJŚĆ ZANIM OSZCZENIŁA SIĘ W STODOLE...ZOJKA ZOSTANIE ODROBACZONA, ODKLESZCZONA I WYSTERYLIZOWANA, ALE MAM NADZIEJĘ ZNALEŹĆ LUDZI, KTÓRZY LUBIĄ TĘ RASĘ I BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ ZOJKĘ DO SIEBIE NA ZAWSZE.
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-JS7FIE1yeV8/UBFRUTSG2HI/AAAAAAAAAD4/7eYFBatdjws/s720/_MG_1622.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-cuTWTVqz0SM/UBFRpKFtkyI/AAAAAAAAAEI/fqkrq_glWBk/s720/_MG_1628.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uw6yc_MCC14/UBFRfcC9r7I/AAAAAAAAAEA/BhWMtdPisv8/s720/_MG_1624.JPG[/IMG]
[COLOR=#ff0000]22.08 ceris 10 zl[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]24.08 zuanna 20 zl[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]27.08. bela51 10 zl[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]29.08 buniaaga 20 zl[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#ff0000]30.08 Pliszka i Tata 60 zl
30.08 Ifka 200 zl
31.08 doris66 40 zl

[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
[B]deklaracje jednorazowe:
[/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
20.08. E.K. (z fbk) 40 zl
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]27.08 anett bazarek 25 zl[/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]27.08 anecik60 20 zl[/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]28.08 M.S-K. 200 zl
29.08 A.J. (z fbk) 50 zl
29.08 J.G. 15 zl ( z fbk?bo bez pseudonimu z dogo, ale moze ktos stad?)
[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]29.08 A.J.O. 30 zl ( z fbk?)
01.09 aisak102 z bazarku 60 zl
03.09 ceris z bazarku 70 zl
razem:870 zl

- 40 zl pierwszy transport zojki&saszki
- 112 za diagnoze zojki u weta
- 40 zl drugi transport zojki na zabieg
razem: 678 zl

09.09. opłata za hotelik Zojki i Saszki -165 zl

saldo: 513 zł[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Edited by ifka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem, bo jak mogłabym nie być. Włączam się do pomocy. Bidula straszna. Iwona pisz co trzeba, pomogę w miarę możliwości. Ona wydaje mi sie starsza, ale moge sie mylić. Zdjęcia małej prosimy. Trzeba natychmiast ogłaszać ( już ruszam na bazarki) . Zojka jest w typie rasy ma większe szanse.

Link to comment
Share on other sites

Tak to rzeczywiście szczęście w nieszczęściu że została znaleziona przez ifkę inaczej nie miałaby szans,wiem od ifki że jak ją znalazła to była tak słaba, do tego po porodzie leżała w stodole i opiekowała się miotem w większości już martwym,pewnie dlatego że mleka ma mało...co to musiał być za widok :(

Link to comment
Share on other sites

[B]witam wszystkich na wątku Zojki, miło, ze ktoś się przejął jej losem, bo ta suczka jest tego warta!!!!![/B]

Zojke widział wet, ale dość pobieżnie i szybko, i niestety nieadekwatnie ocenił jej wiek - wczoraj widziała ją pewna psiara, która zajrzała w zęby i na podstawie "zjechania" zębów zawyrokowała, że na pewno[B] ma z 5 lat[/B]
Na dzień dobry Zojka dostała fiprex, bo miała na pysku obrzydliwego napitego kleszczucha, w drugiej dobie odpadł,a jej sierść momentalnie poprawiła koloryt na żywszą pomarańcz.
W piątek zjadła ze smakiem pigułki na odrobaczanie, tak więc ten temat tez już mamy z głowy.
Zdjęcia małej suczki zrobię w przyszłym tyg. - nawet wzięlam ją na ręce ostatnio, bo na eliasza sąsiedzi strzelali z petard robiąc duzo huku, a zastałam ją samą piszczącą w jamie w stodole...oczywiscie ich opieprzyłam...podobno nie będzie tak dużym psem jak Zojka (ocena po łapach).

Zojka przebywa zatem w rozwalającej się stodole, mam nadzieję, ze przed zimą znajdzie sie domek dla niej; opiekę ma jak widzicie,codziennie po pracy naginam na rowerze 15 km żeby ją nakarmić :)
kupuję puszki z wolowina lub kielbase psią w miesnym, mieszam z makaronem/kaszą i na deser miska suchego.

Ja ze swojej strony mogę tylko tak się zaopiekować doraźnie, ale hodowcą psów i to takich większych to nie jestem i nie będę - po prostu ich jakoś się boję...
aha, chcę jeszcze jej założyć obrożę, żeby sąsiedzi nie zgłaszali sołtysowi do odłowu - niby ich poinformowałam, ale lepiej pokazać, że pies już jest "pański" - kto mi pomoże to ząłozyc?!bo ja tego nie zrobię, choć ją głaszczę i ona macha ogonem jak szalona na mój widok, to nie czuję się pewnie w stosunku do niej. No, nie jest kotem!:) chyba musze kupić taką obrozę, a moze ktos ma pożyczyć?a jest jakas rozmiarówka w obrozach?

Link to comment
Share on other sites

Ifka jakbyś zrobiła lepsze zdjęcia Zojce to będę ja ogłaszać. Ale z takimi zdjęciami jakie są teraz nie ma sensu. Przekonałąm sie nie raz, że psy z ładnymi zdjęciami znajdują domy szybciej. No chyba chodzi o to pierwsze wrażenie na widok psa. Może przy okazji zdjęć dla szczeniaka zrób tez Zojce. W weekendy mogłabym ci pomóc przy psie, tylko że ja nie mam środka transportu. W inne dni tygodnia nie dam rady ( wiesz jak ja pracuję ).

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia takie jak do ogłoszeń. Czyli pies ma być zaprezentowany cały w ładnym tle. Takie zdjęcia , jak Zojka leży na klepisku ze smutnym wyrazem pyska owszem są wzruszające ale dla ludzi poszukujących psa w ogłoszeniach sa mało atrakcyjne. Ludzie zaglądają do ogłoszeń nie po to aby litować się i wzruszać losem psa tylko chcą mieć psa i chcą go widzieć i dowiedzieć się jaki jest. Spojrzenie biedulki jest dobre dla nas dogomaniaków ale nie wszyscy jesteśmy dogomaniakami.
Jakbyś jechałą robić zdjęcia, i byłoby to popołudnie ( np godz. 18 ) to mogłabym z toba jechać. Ja zasadniczo psów sie nie boję. A zdjęcia dobrze jest robić z kimś, bo jeden robi a drugi "pracuje" z psem aby ten ładnie się zaprezentował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa gonzales']zagladam i trzymam kciuki za cudna mamulke z dzidziem:iloveyou: wstawie watek na bazarus , moze wiecej ludzi zajrzy , pozdrawiam[/QUOTE]
Dzięki bardzo. Mało tu ludzi bo pewnie nikt nie porozsyłał zaproszeń. Ja też w ten weekend nie mam czasu. Sprawy rodzinne. A następny tydzień pracuję nadal za siebie i za koleżankę, która jest na urlopie, więc też jestem padnięta.
Kochani, może ktoś byłby wolniejszy i pozapraszał ludzi na wątek Zojki, bardzo prosze.

Link to comment
Share on other sites

Byłoby dobrze zebrać jak najwięcej informacji o Zojce, jak reaguje na koty, inne psy itd, przyda się do ogłoszeń. Czy w okolicy jest jakiś dobry weterynarz, który umie zrobić sterylkę? Byłoby dobrze, żeby już nie miała szczeniąt:( Jeśli jest, ile kosztuje taki zabieg? Miałybyście pomysł, kto mógłby się zaopiekować sunią w trakcie rekonwalescencji?

Link to comment
Share on other sites

Weta mamy bardzo dobrego (młody ale mądry, uczynny i super fachowiec ).. Operacje (nawet te trudne, robi rewelacyjnie ) . wiem, ze Ifka, która znalazła sukę w swojej stodole na wsi ( założycielka wątku ) planuje sterylkę, ale później bo teraz Zojka karmi szczeniaka - jedyny , który przeżył. Gorzej jest z pieniędzmi bo tych zawsze brak.
Co do stosunku Zojki do kotów i wogóle cos o jej charakterze może tylko wypowiedzieć się Ifka. Karmi Zojkę, jeździ tam do niej i zna ją najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny ja najwcześniej środa lub czwartek będę mogła z Wami podjechać do Zojki służę autem i aparatem.no i oswoję ciotkę ifkę żeby tą obroże zakładała dla Zojki bez lęku:)
Myślę że trzeba zacząć intensywnie ogłaszać i Zojkę i malutką nie ma na co czekać do jesieni blisko będzie zimno będzie bieda bo mają tylko starą stodołę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']dziewczyny ja najwcześniej środa lub czwartek będę mogła z Wami podjechać do Zojki służę autem i aparatem.no i oswoję ciotkę ifkę żeby tą obroże zakładała dla Zojki bez lęku:)
Myślę że trzeba zacząć intensywnie ogłaszać i Zojkę i malutką nie ma na co czekać do jesieni blisko będzie zimno będzie bieda bo mają tylko starą stodołę .[/QUOTE]


Melduję się na wątku. Będę myślec i posciągam Ciotki.
Miejcie się dobrze Kochane, wierzę ze będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buniaaga']Witam się u Zojki i jej malutkiej córeczki.ifka zdjęcia malutkiej też wrzuć.Zojka jest śliczna.
[B]Pomogę w ogłaszaniu malutkiej[/B],jak myślisz ifka ile ona może mieć? trzeba działać ,czas szybko leci do zimna blisko i w stodole sobie nie poradzą :([/QUOTE]

Bardzo proszę Kochana i dzięki !
A ja opłacę ogłoszenia - daj znać na pw.

Gdzie ona obecnie przebywa ?
Dobrze, że jest jeszcze ciepło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...