Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

U Malagos w kojcu gminnym,  znalazła schronienie na chwilę,  niewielka,  wilczasta owczareczka.  Ufna,  uległa,  młodziutka,  wpatrzona w człowieka,  przyjazna. Z wyciągniętymi cycuszkami,  bo widać,  że  świeżo po szczeniakach. Urodziła,  wykarmiła,  już niepotrzebna. Tu jest jej wątek  

Czy Skarpeta może pomóc biedulce?  Trochę kasy na lepszą karmę,  niż daje gmina,  z pewnością się przyda, ale najbardziej prosimy o umieszczenie o niej informacji i zdjęć (będą lepsze), na stronach owczarkowych na fb.  Niestety,  z gminnego kojca,  najłatwiej będzie jej trafić ponownie (?) na łańcuch,  a na to,  zdecydowanie jej szkoda :((. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję konfirm za umieszczenie tu suczki - nasza gmina pokrywa koszty sterylizacji i szczepienia, ale co dalej... Suczka ma ok. 3 lat, jest bardzo przyjazna, kładzie sie pod nogami, domaga pieszczot, siusia pod siebie...Zajmuję się tymi psami od lat, ale teraz mam dwa na dt w domu, razem z moimi to piątka. Nie dam rady wziąć suni nawet po sterylizacji do siebie.

SDC18627.jpgimages hosting

Link to comment
Share on other sites

O 9.08.2016 o 23:46, DONnka napisał:

A teraz będzie trochę prywaty ...  :-[

W czerwcu tego roku natrafiłam na ogłoszenie o oddaniu parki półtorarocznych owczarów.
Złapałam za telefon, historia stara jak świat, zmieniła się sytuacja życiowa i psy stały się przeszkodą w realizacji ludzkich planów  :-\  >:(
Oczywiście niewysterylizowane, do oddania od zaraz, a jak się nikt nie znajdzie to czeka je schronisko w Szczecinie  :'(
Zadzwoniłam do Dzikiej Kępy, nakreśliłam sytuację, Magda Miluszkiewicz zaproponowała transport i pierwszy miesiąc GRATIS
W tej sytuacji nie zastanawiałam się długo, podjęłam decyzję: BIORĘ  :)
Opłaciłam koszty transportu i psiaki przyjechały do Dzikiej Kępy
Na początku były wylęknione nową sytuacją i nowym miejscem, w kojcu tuliły się do siebie i nie odstępowały na krok
Dzięki staraniom Magdy, szybko się jednak oswoiły i nabrały pewności siebie  [tak]
Na nowe życie nadałam im nowe imiona, bo na "stare" zbytnio nie reagowały - dziewczynka została ABBY, a chłopiec BYRONem (pieszczotliwie Barnim)
Zabezpieczyłam je przeciw kleszczom, odrobaczyłam, wyleczyłam chore oczko Abby i czekałam na termin sterylizacji.
Abby została wysterylizowana w lipcu, Byron w ubiegłym tygodniu
Od dwóch dni szukają domów  [tak]
dodane na zapodaj.net
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/293879174308718/

Chciałabym Was prosić o zgodę na dofinansowanie sterylizacji psiaków
Z pozostałymi kosztami (drugi miesiąc hotelowania) jakoś sobie poradzę  ;)

Kto jest ZA ?
 

O 10.08.2016 o 08:17, konfirm31 napisał:

Jasne, że ZA :). Psiaki prześliczne :) 

O 10.08.2016 o 08:38, betka napisał:

Ja też za

O 10.08.2016 o 11:02, Dorot131 napisał:

ja też

 

O 10.08.2016 o 13:17, wolf122 napisał:

"Za" :)  i chwała Ci za to,że się tego podjęłaś :)

O 10.08.2016 o 16:56, bela51 napisał:

Oczywiscie ZA !!!

O 12.08.2016 o 14:31, Marycha35 napisał:

ZA:) Przelałam kasiorkę za sierpień:)

Dziękuję za Wasze wsparcie i głosy  >:<
Sterylizacje już opłacone  [tak]
A "moja" dziewczynka pojechała do wspaniałego domu  ^W^
Warto było  [brawo]

879363ef9a04.jpg

92e616bd5370.jpg

Szukamy jeszcze równie fajnego domu dla Byrona  [tak]

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

U Malagos w kojcu gminnym,  znalazła schronienie na chwilę,  niewielka,  wilczasta owczareczka.  Ufna,  uległa,  młodziutka,  wpatrzona w człowieka,  przyjazna. Z wyciągniętymi cycuszkami,  bo widać,  że  świeżo po szczeniakach. Urodziła,  wykarmiła,  już niepotrzebna. Tu jest jej wątek  

Czy Skarpeta może pomóc biedulce?  Trochę kasy na lepszą karmę,  niż daje gmina,  z pewnością się przyda, ale najbardziej prosimy o umieszczenie o niej informacji i zdjęć (będą lepsze), na stronach owczarkowych na fb.  Niestety,  z gminnego kojca,  najłatwiej będzie jej trafić ponownie (?) na łańcuch,  a na to,  zdecydowanie jej szkoda :((. 

 

16 minut temu, malagos napisał:

Dziękuję konfirm za umieszczenie tu suczki - nasza gmina pokrywa koszty sterylizacji i szczepienia, ale co dalej... Suczka ma ok. 3 lat, jest bardzo przyjazna, kładzie sie pod nogami, domaga pieszczot, siusia pod siebie...Zajmuję się tymi psami od lat, ale teraz mam dwa na dt w domu, razem z moimi to piątka. Nie dam rady wziąć suni nawet po sterylizacji do siebie.

SDC18627.jpgimages hosting

Kto jest ZA ???
Ogłaszać oczywiście pomożemy jak tylko będą zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

O 6.08.2016 o 23:31, DONnka napisał:

Z radością informuję, że dołącza do nas kolejna osoba - Katarzyna Łukowska  >:<
Kasia zna nas z FB, kiedyś pomogliśmy suni pod Jej opieką - Lexi
Teraz Kasia postanowiła wstąpić w nasze szeregi, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości 30 zł
:)
Miło, że nas przybywa  http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif

Dzięki Kasi mam Lexi , Kasia pomaga też Kodiemu .
To drobna Osóbka o wielgachnym serduchu :)
A dzięki  Lexi mam Przyjaciół w Warszawie - Kasię, Jej Męża i Jej Teściową :)

Link to comment
Share on other sites

Kodi pozdrawia cudowną Skarpetę Owczarkową.
Jest u nas już przeszło 4 miesiące i ma się dobrze. Cały czas walczymy z grzybicą ( paskudztwo) i stawami.Dostał kwas hialuronowy do stawów biodrowych( minimalna poprawa) i stawów łokciowych ( rewelacja ) . Kodi śmiga - dzisiaj był na spacerze poza ogrodem. Doszedł do śmietnika i wrócił bez zatrzymywania ( jakieś 70 m ) , wąchał , nawet próbował podnieść tylną łapę do sikania. Było widać, że jest szczęśliwy :)

Kodi 7.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, wapiszon napisał:

Kodi pozdrawia cudowną Skarpetę Owczarkową.
Jest u nas już przeszło 4 miesiące i ma się dobrze. Cały czas walczymy z grzybicą ( paskudztwo) i stawami.Dostał kwas hialuronowy do stawów biodrowych( minimalna poprawa) i stawów łokciowych ( rewelacja ) . Kodi śmiga - dzisiaj był na spacerze poza ogrodem. Doszedł do śmietnika i wrócił bez zatrzymywania ( jakieś 70 m ) , wąchał , nawet próbował podnieść tylną łapę do sikania. Było widać, że jest szczęśliwy :)

Kodi 7.jpg

Kochany, słodki Dziadeczek ONeczek :). Naszej śp staruszce Buce, oraz starszemu już, ale nadal młodemu duchem Maxowi, bardzo pomógł na wszystkie 4 łapy łapy Cartrophen vet. Może warto pogadać o tym z lekarzem? http://www.fortehealthcare.com/Poland/DMOAD_BROCHURE.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, wapiszon napisał:

Kodi pozdrawia cudowną Skarpetę Owczarkową.
Jest u nas już przeszło 4 miesiące i ma się dobrze. Cały czas walczymy z grzybicą ( paskudztwo) i stawami.Dostał kwas hialuronowy do stawów biodrowych( minimalna poprawa) i stawów łokciowych ( rewelacja ) . Kodi śmiga - dzisiaj był na spacerze poza ogrodem. Doszedł do śmietnika i wrócił bez zatrzymywania ( jakieś 70 m ) , wąchał , nawet próbował podnieść tylną łapę do sikania. Było widać, że jest szczęśliwy :)

Kodi 7.jpg

My również pozdrawiamy Kodiego
Cieszymy się, że tak mu u Was dobrze i że ma coraz większe grono Przyjaciół

http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,033_dU_orig.gif


 

Link to comment
Share on other sites

O 18.08.2016 o 11:31, konfirm31 napisał:

U Malagos w kojcu gminnym,  znalazła schronienie na chwilę,  niewielka,  wilczasta owczareczka.  Ufna,  uległa,  młodziutka,  wpatrzona w człowieka,  przyjazna. Z wyciągniętymi cycuszkami,  bo widać,  że  świeżo po szczeniakach. Urodziła,  wykarmiła,  już niepotrzebna. Tu jest jej wątek  

Czy Skarpeta może pomóc biedulce?  Trochę kasy na lepszą karmę,  niż daje gmina,  z pewnością się przyda, ale najbardziej prosimy o umieszczenie o niej informacji i zdjęć (będą lepsze), na stronach owczarkowych na fb.  Niestety,  z gminnego kojca,  najłatwiej będzie jej trafić ponownie (?) na łańcuch,  a na to,  zdecydowanie jej szkoda :((. 

 

O 18.08.2016 o 13:27, DONnka napisał:

Kto jest ZA ???
Ogłaszać oczywiście pomożemy jak tylko będą zdjęcia

O 18.08.2016 o 23:05, betka napisał:

ja też za , śliczna wilczyca, oby los się do Niej usmiechnął

O 19.08.2016 o 10:39, bela51 napisał:

Za pomocą dla owczareczki.

O 19.08.2016 o 11:34, Dorot131 napisał:

za

3 godziny temu, wolf122 napisał:

Za pomocą !!!

 

Dziękuję za Wasze głosy
Pomoc dla Szarej została przyznana !!!

k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,33_IN_orig.
 

SDC18666.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam i przypominam Marę, przez nadmiar obowiązków i problemów, oddzielny wątek suni założyłam dopiero teraz, wcześniejsze informacje o suni znajdowały się na moim wątku zbiorczym, mam nadzieję, że mimo opóźnienia nadal mogę liczyć na przyznane wsparcie, jest nam bardzo potrzebne. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na wątek!

Mara pozdrawia z hoteliku u murki

d6b59425dfc5e4a8gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki raz jeszcze! Głosowanie było pozytywne, jednak Mara nie dostała dofinansowania, gdyż warunkiem było założenie jej wątku. Nadrobiłam zaległości i przychodzę z linkiem do samodzielnego wątku Mary, teraz wszystkie informacje będą tam się pojawiały i mam nadzieję, że teraz już będzie ok, bo sunia jest w wielkiej potrzebie. Dziękuję i zapraszam..

P.S chciałabym zostać deklarowiczem skarpety, myślę, że 10zł będę w stanie co miesiąc wpłacać/ jeśli moja sytuacja finansowa się poprawi to w przyszłości pewnie więcej. Nie pierwszy raz dostaję od was pomoc i kocham owczarki i wszystkie owczarkowate cudaki!

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, kudlataja napisał:

Witam i przypominam Marę, przez nadmiar obowiązków i problemów, oddzielny wątek suni założyłam dopiero teraz, wcześniejsze informacje o suni znajdowały się na moim wątku zbiorczym, mam nadzieję, że mimo opóźnienia nadal mogę liczyć na przyznane wsparcie, jest nam bardzo potrzebne. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na wątek!

Mara pozdrawia z hoteliku u murki

d6b59425dfc5e4a8gen.jpg

 

1 godzinę temu, kudlataja napisał:

Dzięki raz jeszcze! Głosowanie było pozytywne, jednak Mara nie dostała dofinansowania, gdyż warunkiem było założenie jej wątku. Nadrobiłam zaległości i przychodzę z linkiem do samodzielnego wątku Mary, teraz wszystkie informacje będą tam się pojawiały i mam nadzieję, że teraz już będzie ok, bo sunia jest w wielkiej potrzebie. Dziękuję i zapraszam..

P.S chciałabym zostać deklarowiczem skarpety, myślę, że 10zł będę w stanie co miesiąc wpłacać/ jeśli moja sytuacja finansowa się poprawi to w przyszłości pewnie więcej. Nie pierwszy raz dostaję od was pomoc i kocham owczarki i wszystkie owczarkowate cudaki!

Oczywiście pamiętamy Marę :)
Wsparcie zostało dawno przegłosowane :)
Jakie są obecnie najpilniejsze potrzeby suni ?
Możemy zamówić dla niej karmę, opłacić jakąś fakturkę od weta lub dofinansować hotelowanie, o ile otrzymamy wystawiony na nas rachunek.
Maksymalna wysokość wsparcia to 250 zł
Czekamy na info :)
 

Kudlataja, bardzo nam miło, że chciałabyś zasilić nasze szeregi http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif
Lubimy, jak nas przybywa.

Przy kolejnej aktualizacji zostaniesz wciągnięta na listę ;)
Konto do wpłat znajduje się w 1# poście
Wpłacamy z dopiskiem: CEGIEŁKA NA BEZDOMNE OWCZARKI + nick z forum
Rozgość się u nas wygodnie :)

Link to comment
Share on other sites

Kochani, bardzo prosze o wsparcie finansowe dla Marka, niewidomego ONka przebywajacego w hotelu u Murki. Marek, to staruszek, ktorego miesiace, czy tez tygodnie pewnie sa policzone. Ale dopoki zyje , chcialabym, aby komfort jego zycia byl przynajmniej niezly. Stan zdrowia Marka ostatnio bardzo sie pogorszył. Potrzebna jest rozszerzona diagnostyka. 

Koszty jego utrzymania oraz masy lekow jakie przyjmuje, sa bardzo wysokie. Bylabym wdzieczna, gdyby Skarpeta mogla pomoc w oplaceniu niezbednych badan.

6eacc5daca9b5a3dgen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...