Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

[quote name='niunia1234']Uważam że można złamać regulamin o ile jest to w dobrej wierze i pomoże psiakowi, dziewczyna pisze, że zajmuje się 30-toma psami i w takim przypadku nie udzielenie jej pomocy to uważam że byłoby wręcz niehumanitarne, ja jestem [B]ZA UDZIELENIEM POMOCY W ZAKUPIE BUDY [/B][/QUOTE]

[quote name='betka']Tym bardziej, że buda ma być dla ON-ki :)[/QUOTE]

Dziewczyny, ale nie możemy robić tak, że dla jednych robimy odstępstwa od regulaminu a dla innych nie :roll:
Gdyby nie było dotąd takiego przypadku, to OK
Ale nie pomogliśmy w podobnych przypadkach co najmniej dwukrotnie ....
No chyba, że podciągniemy to pod UZASADNIONĄ POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

no proszę czyli jak się chce to można :fadein: UZASADNIONA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH ja rozumiem że regulamin itd., ale są sytuacje, że należy pomóc a jak widać zima jest bardzo ostra i oneczka ma szczenięta a dodatkowo osoba która prosi o pomoc w zakupie budy opiekuje się dużą ilością psiaków, o ile mnie pamięć nie myli to skarpeta pomagała w opłacie hotelu więc i w tym przypadku należy pomóc jest to zdecydowanie uzasadnione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia1234']no proszę czyli jak się chce to można :fadein: UZASADNIONA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH ja rozumiem że regulamin itd., ale są sytuacje, że należy pomóc a jak widać zima jest bardzo ostra i oneczka ma szczenięta a dodatkowo osoba która prosi o pomoc w zakupie budy opiekuje się dużą ilością psiaków, o ile mnie pamięć nie myli to skarpeta pomagała w opłacie hotelu więc i w tym przypadku należy pomóc jest to zdecydowanie uzasadnione.[/QUOTE]

Na szczęście Elza już odchowała szczenięta ;) Większość jest już w domach, a te co zostały są już prawie wielkości swojej mamy :)
Ale nie o to chodzi :)
Faktycznie jest zimno i buda porządna jest potrzebna
Ale ja dalej uważam, że powinniśmy zrobić odpowiedni zapis w regulaminie na przyszłość, bo życie pokazuje, że taka forma pomocy jest uzasadniona

Link to comment
Share on other sites

Byla juz dyskusja na temat rozszerzenia pomocy na rzeczy nie bedace do tej pory przedmiotem pomocy i zdanie wiekszosci sprowadzilo sie do tego, ze zakupy typu buda, sprzet rehabilitacyjny, kojec - bylyby do przyjecia, gdyby chodzilo o bezplatny, stricte owczarkowy DT ratujacy zycie, gdzie na miejsce jednego wyadoptowanego pieska przychodzilby nastepny i rzeczy bylyby w stalym, owczarkowym posiadaniu. Opcja, ze kupujemy bude dla hotelu nie przejdzie na Owczarku, tego jestem pewna i bez pytania. Zreszta, przyznaje, ze ja tez podzielam to stanowisko, Skarpeta nie ma az takiej wydolnosci finansowej, stad te ograniczenia, choc myslac sercem, chcialoby sie pomoc wszystkim. Mozemy przeglosowac zakup jedzonka, a jak wnioskujaca wykorzysta zaoszczedzone w ten sposob srodki, to juz jej sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Byla juz dyskusja na temat rozszerzenia pomocy na rzeczy nie bedace do tej pory przedmiotem pomocy i zdanie wiekszosci sprowadzilo sie do tego, ze zakupy typu buda, sprzet rehabilitacyjny, kojec - bylyby do przyjecia, gdyby chodzilo o bezplatny, stricte owczarkowy DT ratujacy zycie, gdzie na miejsce jednego wyadoptowanego pieska przychodzilby nastepny i rzeczy bylyby w stalym, owczarkowym posiadaniu. Opcja, ze kupujemy bude dla hotelu nie przejdzie na Owczarku, tego jestem pewna i bez pytania. Zreszta, przyznaje, ze ja tez podzielam to stanowisko, Skarpeta nie ma az takiej wydolnosci finansowej, stad te ograniczenia, choc myslac sercem, chcialoby sie pomoc wszystkim. Mozemy przeglosowac zakup jedzonka, a jak wnioskujaca wykorzysta zaoszczedzone w ten sposob srodki, to juz jej sprawa.[/QUOTE]

[SIZE=3][B]Ewa[/B][/SIZE], nie chodzi o to, żebyśmy kupowali całą budę czy kojec tylko ewentualnie dofinansowali jej zakup :)
Moglibyśmy to robić w opcji UZASADNIONA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH - np. jest zima, mamy psa zgarniętego z ulicy, jest miejsce, żeby go przetrzymać, ale nie ma dla niego schronienia - to jest uzasadniony nagły przypadek i moglibyśmy się "dorzucić", bo pies albo trafi do schronu albo zamarznie
W naszym regulaminie wystarczy zwiększyć kwotę przewidzianą na taką opcję pomocy

A w rozważanym tu przypadku problem sam się rozwiązał :razz:
Pojawił się anonimowy darczyńca, który sfinansuje zakup budy dla Elzy od yumanji !!!
Pieniążki mam już na koncie :happy1:
Rozmawiałam z yumanji, znajdzie odpowiednią budę a ja ją zamówię :)
Pieniążki, które ewentualnie zostaną mają trafić do SKARPETY :)
[SIZE=4][B]Kochany anonimowy darczyńco, dziękujemy[/B][/SIZE] :Rose: :Rose: :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Kochany anonimowy darczynco,wielkie dzieki.naprawde.Moja radosc przycmil fakt,ze niecala godzine temu umarl szczeniak ,ktory wczoraj mial operacje,tak wiec "dziewczyna ma 29 psow".Dzieci dostaly hydroksyzine na uspokojenie,powycieraly lzy i probuja zasnac.
W kwestii pomocy dla moich psow,ja obiecalam DON-ce,co "otrzyma "w podziekowaniu za dotychczasowa pomoc.I nie bede patrzec,czy uszy stoja i czy katowanie jest wlasciwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka'][B]
[SIZE=3]W sprawie pomocy dla Misi/Ady czekamy do jutra
[/SIZE][/B]
[IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1510362_614664125265870_1593350723_n.jpg[/IMG][B]

Na forum owczarek.pl nie wszyscy zgodzili się na wsparcie Misi
Jutro podejmiemy decyzję większością głosów
Dla psiaków, które nie są owczarkami mamy jeszcze opcję "pożyczki"
[/B][B]Oto ten zapis naszym regulaminie:
[COLOR=#008080][U]
W związku z drugą dyskusją, związaną z pomocą dla pieska, [B]który nie jest owczarkiem[/B], większość uczestników dyskusji skłaniała się ku rozwiązaniu polegającym na możliwości udzielenia takiemu pieskowi [B]pożyczki[/B], w sytuacji kiedy[B] jest zagrożone życie pieska[/B] i kiedy skarpeta dysponuje środkami, które na to pozwalają[/U][/COLOR]
[SIZE=3]
[/SIZE][/B][/QUOTE]

[B][SIZE=3]W związku z brakiem jednomyślności w kwestii przyznania wsparcia dla Misi/Ady po naradzie z egradską doszłyśmy do wniosku, że należy w naszym regulaminie doprecyzować sposób postępowania w sytuacjach, gdy pojawiają się kontrowersje i mamy różne zdania na temat przyznania, bądź nie, wsparcia ze SKARPETY. Trzeba wyznaczyć minimalną ilość osób, które w takiej sytuacji powinny oddać głos (czyli tzw. quorum) i określić jaki stosunek głosów na TAK do głosów na NIE uprawnia do przyznania pomocy [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley4.gif[/IMG][/SIZE][/B]

[B][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=#0000cd]Wobec braku na ten moment rozstrzygnięć w kwestiach, o których mowa powyżej, chcąc uszanować każdy oddany głos, proponujemy na razie pomoc dla Misi/Ady w formie pożyczki[/COLOR] [SIZE=2](mamy taką opcję w regulaminie dla psów, które nie są owczarkami)[/SIZE].
[SIZE=2][SIZE=3]Do tej chwili w sprawie Misi/Ady oddało głos 12 członków SKARPETY, z czego na TAK było 10 osób. Zachęcamy do dalszego opiniowania ...
[/SIZE]

[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yumanji']Kochany anonimowy darczynco,wielkie dzieki.naprawde.Moja radosc przycmil fakt,ze niecala godzine temu umarl szczeniak ,ktory wczoraj mial operacje,tak wiec "dziewczyna ma 29 psow".Dzieci dostaly hydroksyzine na uspokojenie,powycieraly lzy i probuja zasnac.
W kwestii pomocy dla moich psow,ja obiecalam DON-ce,co "otrzyma "w podziekowaniu za dotychczasowa pomoc.I nie bede patrzec,czy uszy stoja i czy katowanie jest wlasciwe.[/QUOTE]

Oj, to smutne :shake:
Współczuję ...
I trzymam za słowo :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yumanji']Kochany anonimowy darczynco,wielkie dzieki.naprawde.Moja radosc przycmil fakt,ze niecala godzine temu umarl szczeniak ,ktory wczoraj mial operacje,tak wiec "dziewczyna ma 29 psow".Dzieci dostaly hydroksyzine na uspokojenie,powycieraly lzy i probuja zasnac.
W kwestii pomocy dla moich psow,ja obiecalam DON-ce,co "otrzyma "w podziekowaniu za dotychczasowa pomoc.I nie bede patrzec,czy uszy stoja i czy katowanie jest wlasciwe.[/QUOTE]

Bardzo mi przykro, że szczeniaczek nie przeżył :( wielkie dzięki darczyńcy za budę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka'][B][SIZE=3]W związku z brakiem jednomyślności w kwestii przyznania wsparcia dla Misi/Ady po naradzie z egradską doszłyśmy do wniosku, że należy w naszym regulaminie doprecyzować sposób postępowania w sytuacjach, gdy pojawiają się kontrowersje i mamy różne zdania na temat przyznania, bądź nie, wsparcia ze SKARPETY. Trzeba wyznaczyć minimalną ilość osób, które w takiej sytuacji powinny oddać głos (czyli tzw. quorum) i określić jaki stosunek głosów na TAK do głosów na NIE uprawnia do przyznania pomocy [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley4.gif[/IMG][/SIZE][/B]

[B][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=#0000cd]Wobec braku na ten moment rozstrzygnięć w kwestiach, o których mowa powyżej, chcąc uszanować każdy oddany głos, proponujemy na razie pomoc dla Misi/Ady w formie pożyczki[/COLOR] [SIZE=2](mamy taką opcję w regulaminie dla psów, które nie są owczarkami)[/SIZE].
[SIZE=2][SIZE=3]Do tej chwili w sprawie Misi/Ady oddało głos 12 członków SKARPETY, z czego na TAK było 10 osób. Zachęcamy do dalszego opiniowania ...
[/SIZE]

[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][/QUOTE]

w sprawie Misi/Ady też jestem za pomocą :)

Edited by niunia1234
popr
Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia1234']w sprawie Misi/Ady też jestem za pomocą :)[/QUOTE]
przykro mi ale ja jestem przeciwna pomocy.
Grupa została powołana, żeby pomagać onkom, donkom i im podobnym, zdaję sobie sprawę, że wszystkie psiaki potrzebują pomocy, ale jeżeli przestaniemy trzymać się tej zasady zachwilę zabraknie nam pieniędzy na nasze cele i dla tych, dla których skarpeta działa. Przykro mi ale jestem przeciwna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']przykro mi ale ja jestem przeciwna pomocy.
Grupa została powołana, żeby pomagać onkom, donkom i im podobnym, zdaję sobie sprawę, że wszystkie psiaki potrzebują pomocy, ale jeżeli przestaniemy trzymać się tej zasady zachwilę zabraknie nam pieniędzy na nasze cele i dla tych, dla których skarpeta działa. Przykro mi ale jestem przeciwna.[/QUOTE]

a mnie jest przykro że jesteś przeciwna, bo tu chodzi o pożyczkę ale jak widać owczarkarze oczywiście nie wszyscy mają twarde serducha, przykre to bardzo :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia1234']a mnie jest przykro że jesteś przeciwna, bo tu chodzi o pożyczkę ale jak widać owczarkarze oczywiście nie wszyscy mają twarde serducha, przykre to bardzo :([/QUOTE]

W tym miejscu dokładam się do pomocy owczarkom i owczarkopodobnym, jeżeli chcę pomoc innym przedstawicielom psiego gatunku robię to indywidualnie, nie proszę o pomoc grupy, które ukierunkowane są na potrzeby konkretnej rasy. Wyraziłam tylko opinię, że wolałabym aby regulamin w tej materii nie uległ zmianie. Nie musi Ci być przykro z mojego powodu, tak naprawdę nie wiesz co robię dla zwięrząt, więc Twoja opinia jest nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']W tym miejscu dokładam się do pomocy owczarkom i owczarkopodobnym, jeżeli chcę pomoc innym przedstawicielom psiego gatunku robię to indywidualnie, nie proszę o pomoc grupy, które ukierunkowane są na potrzeby konkretnej rasy. Wyraziłam tylko opinię, że wolałabym aby regulamin w tej materii nie uległ zmianie. Nie musi Ci być przykro z mojego powodu, tak naprawdę nie wiesz co robię dla zwięrząt, więc Twoja opinia jest nie na miejscu.[/QUOTE]

nie życzę sobie tego typu tekstów bo Ty też nie wiesz co ja robię i ile pieniędzy przekazuję na potrzebujące psy, a przykro mi jest bo od każdej reguły może być odstępstwo, dziewczyny zrobią bazarek i oddadzą pieniądze do skarpety w tym konkretnym przypadku chodzi o ratowanie psiaka i liczy się czas :( inaczej sunia z pewnością trafi do schronu :(

Do [B]DONki[/B] i [B]egradski[/B] :

Dziewczyny ostatnimi czasy częściej się zastanawiam nad moim uczestnictwem w Skarpecie bo jestem przerażona sytuacjami kiedy osoby z Rady są tak bardzo na "nie" nawet w przypadkach takich jak Misi - czyli pożyczenie pieniążków :(

Link to comment
Share on other sites

A ja rozumiem stanowisko Katlis choć sam jestem za pomocą....Wiem,że sam sobie przeczę ale rozum swoje a serce swoje i dla wszystkich psiakow.I nie pora tu na niesnaski :modla:,bo wiadomo,że każdy pomaga we własnym zakresie jak może.Ja liczę na wypracowanie jakiegoś kompromisu,by nas potem nie zasypano prośbami o pomoc,ktorym nie sprostamy choćby ze względow na skromne finanse.Cała nadzieja w mądrej decyzji ogółu i akceptacji "Szefostwa" :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']W tym miejscu dokładam się do pomocy owczarkom i owczarkopodobnym, jeżeli chcę pomoc innym przedstawicielom psiego gatunku robię to indywidualnie, nie proszę o pomoc grupy, które ukierunkowane są na potrzeby konkretnej rasy. Wyraziłam tylko opinię, że wolałabym aby regulamin w tej materii nie uległ zmianie. Nie musi Ci być przykro z mojego powodu, tak naprawdę nie wiesz co robię dla zwięrząt, więc Twoja opinia jest nie na miejscu.[/QUOTE]

[quote name='niunia1234']nie życzę sobie tego typu tekstów bo Ty też nie wiesz co ja robię i ile pieniędzy przekazuję na potrzebujące psy, a przykro mi jest bo od każdej reguły może być odstępstwo, dziewczyny zrobią bazarek i oddadzą pieniądze do skarpety w tym konkretnym przypadku chodzi o ratowanie psiaka i liczy się czas :( inaczej sunia z pewnością trafi do schronu :(

Do [B]DONki[/B] i [B]egradski[/B] :

Dziewczyny ostatnimi czasy częściej się zastanawiam nad moim uczestnictwem w Skarpecie bo jestem przerażona sytuacjami kiedy osoby z Rady są tak bardzo na "nie" nawet w przypadkach takich jak Misi - czyli pożyczenie pieniążków :([/QUOTE]


Proszę przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. Rozumiem, że każdy ma prawo do zabrania głosu? Jeżeli nie to przepraszam, ale wyraziłam swoje zdanie. Powtarzam SWOJE PRYWATNE ZDANIE. Zwróć uwagę, że w tym temacie mogą wypowiedzieć się również inni członkowie rady i zaopiniować pomoc o której wspominasz.

W mojej wypowiedzi nie ma cienia agresji w stosunku do Twojej propozycji, jednakże przez brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, wywołałaś III wojnę światową, zupełnie bez sensu.

Kolejne moje subiektywne odczucie, Twój wywód o tym, że zastanawiasz się nad tym czy uczestniczyć w życiu skarpety, jest nikczemny i nosi znamiona szantażu, bo z całym szacunkiem przez cały okres mojego pobytu w skarpecie, nigdy nie zdażyła się sytuacja, że pomoc została odmówiona.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo ze kwestia przyznania pomocy dla Misi/Ady stała sie przedmiotem sporu. Nie to było moim zamiarem i gdybym wiedziała, ze dojdzie do kłótni nigdy nie zwróciłabym się z prośba o pomoc. Unikam tego typu sytuacji.
Za pożyczke dziekuje[B] ale nie moge jej przyjac bo nie miałabym jak oddac.[/B]
Temat uważam zatem za zamkniety. Owczarkom życze szczęścia a z Misią jakos sobie poradzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']Proszę przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. Rozumiem, że każdy ma prawo do zabrania głosu? Jeżeli nie to przepraszam, ale wyraziłam swoje zdanie. Powtarzam SWOJE PRYWATNE ZDANIE. Zwróć uwagę, że w tym temacie mogą wypowiedzieć się również inni członkowie rady i zaopiniować pomoc o której wspominasz.

W mojej wypowiedzi nie ma cienia agresji w stosunku do Twojej propozycji, jednakże przez brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, wywołałaś III wojnę światową, zupełnie bez sensu.

Kolejne moje subiektywne odczucie, Twój wywód o tym, że zastanawiasz się nad tym czy uczestniczyć w życiu skarpety, jest nikczemny i nosi znamiona szantażu, bo z całym szacunkiem przez cały okres mojego pobytu w skarpecie, nigdy nie zdażyła się sytuacja, że pomoc została odmówiona.[/QUOTE]


Nikt nie będzie mi zarzucał nieumiejętności czytania, nikczemności, znamion szantażu - proszę o wykreślenie mnie z Rady Owczarkowej - z poważaniem D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...