Jump to content
Dogomania

Pies w aucie - mocna rozmowa z ekspertem


podróże z psem

Recommended Posts

Moze ktos podpowiedziec gdzie mozna chociazby poczytac jakies testy porownawcze pasów bezpieczenstwa i szelek dla psów? Ciezko w necie cos takiego znalesc...

Dodatkowo chcialbym kupic matę na tylne siedzenie (jak sie zsika zrzyga czy zesra oraz zeby siersc sie ostała:>).

Szukałem jakiegos specjalistyznego sklepu w Warszawie i albo nie ma nic, albo jakas ewidentnie najtansza polka na wystawach.
Dzieki za info.

Pies to labrador niespelna roczna suczka ok 25-28 kg.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie pasy są konstrułowane w ten sam sposób, to tylko te specjalne szelki mają atesty. Wiem bo zajmuję się projektowaniem pasów bezpieczeństwa ([URL]https://www.facebook.com/ochandach?ref=hl[/URL]) Właśnie niedawno wystartowałam. Moje dwa mopsy jeżdzą na przymocowane do swoich szelke, przez pasy, które sama dla nich stworzyłam. Miałam pasy kupione w zwykłym sklepie zoologicznym, jednak stwierdziłam, że skoro konstrukcja na to pozwala, wolałabym mieć kolorowe:)

Link to comment
Share on other sites

Na początku rudy jeździł w transporterze. Wygodne, ale pies w nim chorował. W końcu nauczył się go otwierać i transporter stracił rację bytu.
Kupiliśmy matę na tylne siedzenia w Lidlu. Na krótkie trasy jest sama mata (łatwo sprzątnąć, mniej sierści na siedzeniach), na dłuższych kładę tam legowisko. Skróconą smycz zapinam na tylnym zagłówku. Pies, z reguły, przesypia dłuższe trasy. Nie wysiada od razu po otwarciu drzwi, robimy częste postoje na rozprostowanie kości, siku i ewentualne picie. W dniu podróży nie daję mu nic do jedzenia, nawet smaczków. Wtedy nie wymiotuje.
Podróżowaliśmy już w trzy dorosłe osoby i dwa psy, każdy po ok 25 kg. Mata + otwarty transporter, psy przypięte i wszystko było ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

My, w naszym Oplu zamontowalismy mate zawieszajac ja na rzepach przednich i tylnych naglowkow, ktora nie tylko zabezpiecza psy, ale tez fotele przed zabrudzeniem. A miedzy przednimi i tylnymi fotelami jest zamontowana kratka z plastyku( to bylo juz w wyposazeniu standartowym samochodu). Na macie rozlozylam reczniki, gdzie psy moga sobie lapy powycierac po spacerach. Sa tez dodatkowe tasmy do przywiazania psow. Mysle, ze te zabezpieczenia dla naszych psow sa wystarczajace

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...