Jump to content
Dogomania

Pies w aucie - mocna rozmowa z ekspertem


podróże z psem

Recommended Posts

Psy wożone luzem w bagażnikach, na kolanach, leżące na tylnej kanapie... To codzienność na polskich drogach. Przeczytajcie rozmowę z Adamem Drożdżalem z PSYwieź bezpiecznie. Historia o rozgniecionym yorku i wypadku z labem działają na wyobraźnię...
[URL]http://www.podrozezpsem.pl/2012/07/rozmowa-pies-w-samochodzie-czyli-jak.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak niestety nie zdajemy sobie sprawy na jakie niebezpieczenstwo narażamy naszych pupili i siebie bezmyslnie przewożac bez zabezpieczenia. Mało tego bez nauczenia psa jak powinien sie zachowywac podczas jazdy i na postoju.
Moim zdaniem
1.Pies nie może otwartych drzwi auta traktowac jak pozwolenia na opuszczenie pojazdu , MUSI POCZEKAĆ na wyprowadzenie z auta dlaczego to takie ważne ..niech każdy sobie sam odpowie.
2.W telefonie,w dokumentach ,na adresowce WPISZMY NR TEL do osoby ,ktora w razie potrzeby zaopiekuje sie naszym pupilem.Dlaczego ...chyba nie trzeba tlumaczyć.Podobno mają siepokazac w sprzedazy nalepki na ktorych będzie mozna wpisac taką informacje.

Szerokiej bezpiecznej drogi dla wszystkich Dogo kierowcow i ich pupili

Edited by bejasty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']
2.W telefonie,w dokumentach ,na adresowce WPISZMY NR TEL do osoby ,ktora w razie potrzeby zaopiekuje sie naszym pupilem.Dlaczego ...chyba nie trzeba tlumaczyć.Podobno mają siepokazac w sprzedazy nalepki na ktorych będzie mozna wpisac taką informacje.[/QUOTE]
Ja trzymam kartkę z taką informacją w portfelu razem z dowodem osobistym - z prośbą, żeby ze względu na psa powiadomić wymienione tam z imienia i nazwiska osoby i ich telefony. Taka nalepka nie byłaby zła.

Link to comment
Share on other sites

Skopiowane z Forum Pasterze [URL="http://www.facebook.com/PsYwiezBezpiecznie"]pakiety KARTA + NAKLEJKI + INFORMACJE O BEZPIECZNYM TRANSPORCIE ZWIERZAKÓW. Myślę, że pojawią się jeszcze w lipcu. Śledź informacje na [/URL][URL]http://www.facebook.com/PsYwiezBezpiecznie[/URL] "

Link to comment
Share on other sites

Moje jeżdżą w bagażniku kombi.I przepraszam jak miałbym wsadzić do auta niby 3kennele?Psy jadą siedząc na dupach ,bo za ciasno żeby mogły się położyć.A pospinanie ich pasami=poplątanie z pomieszaniem i spiny między psami.
A gdyby tak zdarzył się wypadek ,auto zaczęło płonąć to pies luzem spierdzieli przez szybe ,a taki w kennelu?Upiecze się jak kurczak na rożnie.

Link to comment
Share on other sites

Na przykład w Uno można po prostu uchwyty do pasów przecisnąć pod oparciem, bo kanapa jest do wymontowania, a uchwyty zamontowane w podłodze auta za kanapą, bardziej w bagażniku i tylko przeprowadzone pomiędzy siedziskiem a oparciem. Możliwe, że w nowszych modelach aut bywa podobnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']niedokładnie to opisałam, każdy pies jest przypięty do czegoś w rodzaju krótkiej smyczy umocowanej w bagażniku, a nie do klasycznych pasów samochodowych.[/QUOTE]

rozumiem, a do czego przyczepiasz te smycze? pytam, bo czeka mnie wlasnie organizacja bezpiecznego transportu dla mojego psiaka, a jakos nie potrafie wykombinowac sama jak to zrobic... :oops:

Link to comment
Share on other sites

smycze są przyczepione do zatrzasków od tylnych foteli, nie wiem jak to lepiej opisać. Jeden pies ma krótki pas od psich szelek samochodowych, a drugi pies ma po prostu taką smycz z dwoma karabińczykami odpowiednio "zamotaną" przy tych siedzeniach. Psy są w szelkach a smycze mają taką długość, że psy mogą spokojnie usiąść albo się położyć, ale są na tyle krótkie, że psy nie mogą wędrować po bagażniku ani włazić na tylne fotele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']smycze są przyczepione do zatrzasków od tylnych foteli, nie wiem jak to lepiej opisać. Jeden pies ma krótki pas od psich szelek samochodowych, a drugi pies ma po prostu taką smycz z dwoma karabińczykami odpowiednio "zamotaną" przy tych siedzeniach. Psy są w szelkach a smycze mają taką długość, że psy mogą spokojnie usiąść albo się położyć, ale są na tyle krótkie, że psy nie mogą wędrować po bagażniku ani włazić na tylne fotele.[/QUOTE]

dziekuje bardzo!!!! :happy1:
juz powinnam cos wymyslec :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

same szelki na spacerze mu nie przeszkadzaja, w aucie ewidentnie chodzi mu o to, zeby sie ich pozbyc.. u sumie nie zawsze sie go az tak zmeczyc przed podroza.. bo np wlasnie jedziemy na jakis fajny spacer, czy nad morze - 30 min jazdy autem. juz myslalam,zeby czyms popsikac??
bo to nie same szelki gryzie, tylko ten lacznik, co jest wpinany zamiast pasa.

Edited by blackpanthera
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

polecam dwa artykuły [URL="http://codlapsa.pl/2011/11/22/pies-w-podrozy/"]pies w podróży[/URL] i [URL="http://codlapsa.pl/2013/02/22/pierwsza-pomoc-w-psiej-sprawie-jak-udzielic-psu-pomocy-przedmedycznej-w-naglych-przypadkach-cz-1/"]jak udzieli psu pomocy w razie wypadku[/URL] - warto to wiedzieć i pamiętać, że najwazniejszą i podstawową sprawą jest odpowiednie zabezpieczenie psiaka w aucie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Aleks89']A gdyby tak zdarzył się wypadek ,auto zaczęło płonąć to pies luzem spierdzieli przez szybe ,a taki w kennelu?Upiecze się jak kurczak na rożnie.[/QUOTE]

no, i najpierw jeszcze sobie tę szybę otworzy :]
filmów z crash testów z pupilami jest sporo, uważam że jeśli kocha się swoje psy to się je odpowiednio zabezpiecza, tak samo jak dla naszych dzieci kupujemy foteliki
jeśli zdarzy ci się wypadek, to co powiesz nad ciałem swoich ukochanych piesków? a, nic nie powiesz, te trzy pociski zmiotą także ciebie w drodze do przedniej szyby, też możesz nie przeżyć

[video=youtube;MyEZbcF-iVE]http://www.youtube.com/watch?v=MyEZbcF-iVE[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blackpanthera']rozumiem, a do czego przyczepiasz te smycze? pytam, bo czeka mnie wlasnie organizacja bezpiecznego transportu dla mojego psiaka, a jakos nie potrafie wykombinowac sama jak to zrobic... :oops:[/QUOTE]
Zobacz dokladnie swoj bagaznik,w prawie kazdym aucie bagaznik ma wmontowanne metalowe uchwyty po bokach z przodu lub tylu bagaznika do ktorych mozna linki umocowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...