Jump to content
Dogomania

Kopulowanie z psami


anubias

Recommended Posts

Mam samczyka yorka w wieku 3 lat. Piesek jest drobny, lękliwy, nieufny w stosunku do obcych (z czego się nawet cieszę, bo nie leci z rozmerdanym ogonem do każdego przechodnia i nie daje się wszystkim dookoła głaskać), niemniej nie sprawia w życiu codziennym problemów, jest wspaniałym domownikiem a i z jego różnymi lękami się uporałam, nie jest agresywny, jest w miarę posłuszny i w ogóle większych problemów z nim nie ma, poza jednym, który wiecznie gorszy ludzi dookoła. Mianowicie gdy bawi się z pieskami podobnego rozmiaru do siebie, lata, szaleje, wygłupia się, regularnie w tej zabawie z uporem maniaka próbuje "kopulować". Nie przejawia takich zachowań w domu, nie bawi się w "kopulowanie" z nogą czy zabawkami, reakcja ta pojawia się jedynie w kontakcie z pieskami (samczykami). Za każdym razem ludzie obrzucają mnie paraliżującym spojrzeniem i krzyczą, że mój pies to zboczeniec. Ileż można tego słuchać... Poradźcie mi, jak niwelować takie zachowania u psa? Odwracanie uwagi nie wchodzi w rachubę, jest tak zafiksowany na zabawie, że świata poza tym nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

:roll: No swietna rada, a moze coś więcej? Bo wiesz, moj jeden też tak robi i jak mu tlumaczę że nie wolno, to nie chce skubany słuchać. Myslę że gdyby autorka potrafiła psu zabronić, toby tutaj wątku nie musiała zakładać. Niestety natura bywa silniejsza niż zakazy, też mam ten problem i wiem ze karcenie psa działa tylko na chwilę.

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie, ze dziala "na chwile".
jesli pies ma problem z posluszenstwem to zakaz dziala "na chwile".
kazdy zakaz.
dlatego trzeba to powtarzac do znudzenia i byc konsekwentnym.
kopulujesz? koniec zabawy.

jedzenie smieci tez jest odruche "naturalnym", zwiazanym z instynktem samozachowawczym i tez zabraniasz "na chwile"?

Link to comment
Share on other sites

Pies nie ma problemu z posłuszeństwem (przynajmniej mój, pozostałe zakazy respektuje). Problem jest tylko z tą jedną sprawą dlatego pytamy i chciałybyśmy uzyskać podpowiedź JAK działać, a nie odpowiedź że "zabraniać", łapiesz? Bo i pewnie ona i ja zabraniamy, ale nieskutecznie i nie wiemy jak czynić to skutecznie.

Twoja druga wypowiedz juz rzuciła nieco światła na sprawę więcej, ale np konczenie zabawy bedzie oznaczało dla mojego psa koniec jakichkolwiek zabaw z psami. A tego nie chcę, bo zauwazam w nim że z wiekiem trudniej toleruje inne psy, zwłaszcza kiedy długo nie ma z nimi kontaktu. Wolałabym zatem przeczytać jak działać zeby jednak mógł biegać z innymi psami bez podejmowania prób kopulacji, bo konczenia zabawy w takiej chwili absolutnie nie kojarzy z naganą za zachowanie, i puszczony następnym razem znów zrobi swoje, a ja nawet nie wiem czy powinnam go karać za to zachowanie, bo w końcu gdy skacze np. na suczki to jest to jednak jakiś zew natury, mam go karać za popęd do rozmnażania? A myślę że mozna go oduczyć tych zachowań bez oddzielania i konczenia zabawy, bo w domu jest drugi pies i na nim nigdy tego nie robił, zresztą ten drugi na pierwszym też nie, więc da się. Patrząc z takiego punktu widzenia - że własciwie to nie wiem jak reagować, to odpowiedź "po prostu mu zabroń" naprawdę nie bardzo jest satysfakcjonująca, to jakby komuś kto pyta jak pilotować samolot powiedzieć, " wzbij się i po prostu leć".

Link to comment
Share on other sites

Psa należy zabrać w momencie gdy próbuje wskakiwać na innego psa. Nie możecie doprowadzać do takiej sytuacji, w której pies zajęty zabawą ma was w swoich 4 literach. Choćby nie wiem jak świetnie się bawił, to Wy macie być dla niego najfajniejszą rzeczą na spacerze.

Po prostu- wskakujesz na innego psa->koniec zabawy.

Idealnie by było gdybyście byli w stanie wyłapać moment w którym pies zaczyna za bardzo się nakręcać, odwołać go, odejść na jkaaś odległość, kazac mu sie położyć/siąść, poczekać aż się uspokoi i ponownie pozwolić na zabawę.

Kopulowanie raczej nie jest moim zdaniem związane tutaj z zachowaniem o charakterze dominacyjnym, pies po prostu nie wie jak wyładować nadmiar emocji, zabawa za bardzo go podkręca, jest sfrustrowany. Ale mogę się mylić, nie widziałam go na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Kopulowanie na samcach to nic innego jak DOMINACJA. To nie ma z seksem nic wspólnego, poza tym, że wygląda jakby chciał go bzyknąć... Problem polega na tym, że Twój pies ma dominujące nastawienie do psów, nie ważne jest czy ma kilogram czy 60 kilogramów. Moze to być też spowodowane nudą, brakiem zajęć. Za każdym razej przerywaj zabawę i tyle. Nie mów do niego w momencie gdy już kopuluje, tylko go zabierz. On w tym momencie myśli, że jest 'panem tego świata" i co mu ktoś bedzie gadał głupoty, że 'nie wolno" czy coś... Przerywaj zabawy. Nie pozwalaj mu na kontak z psami gdy podchodzisz, a on juz jest podekscytowany - odczekaj aż się uspokoi.

Link to comment
Share on other sites

też bym raczej stawiała na nadmierną ekscytacje. pies za bardzo się nakręca, lata wokół piesków, nie wie jak odreagować to buch na grzbiet drugiego. wtedy zabawę trzeba przerwać, psa odwołać, dać mu jakąś komendę do zajęcia np. waruj i poczekać, aż się wyciszy. jak już się uspokoi to można go puścić do zabawy dalej. do tego codzienny trening z posłuszeństwa, zapewnienie psu zajęcia i ruchu, nie tylko ganiania z psami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...