Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć łapania frisbee?


daisy13

Recommended Posts

Mam roczną suczkę rasy cocker spaniel angielski. Niedawno kupiłam jej Frisbee gumowe DOG-O-SOAR i próbowałam jej to rzucać, ale bezskutecznie :-(, bo psina nie łapie, tylko skula się i czeka aż wyląduje gumowe "coś" :crazyeye: na ziemi, wtedy bierze do pyska i przynosi :shake: A jeśli rzucam trochę dalej, aportuje jak zwykłego patyczka...Co robić, jak ją nauczyć łapania?

Link to comment
Share on other sites

Takim rzucaniem mozesz ja zniechecix.
najpierw sama naucz się rzucać
Umiesz rzacac frisbee? Rollery chociazby?
Nauczylas ja obiegac wokol siebie zeby nabrala preskosci?

Sprobuj tak masz feisbee w reku i uciekasz psu aż pies zlapie, dysk na jednej wysokosci

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Joven']jakis kurs w Lodzi?[/QUOTE]

niestety nie ma, ale w innych miastach są seminariam. zawsze można znaleść na forum agility, lub borderowym osoby które coś w tym kierunku robią i razem się spotkać.
swoją drogą zapraszam do grupy łódzkiej
[url]https://www.facebook.com/groups/210788609060232/[/url]
:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej, przeczytałam temat, obejrzałam filmik, udało mi się suńkę nakręcić na frisbee. Jesteśmy na etapie, że biega za nim i... czeka aż spadnie, a potem podnosi :) jak ją skłonić do łapania w locie? Próbowałam tak w zwolnionym tempie jej przed nosem wodzić tym frisbee i nagradzam łapanie z wyskoku. Ale ona słabo kuma o co chodzi, więc muszę poszukać innego sposobu.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='kaja-gabi']Proszę, masz tu bardzo przydatny filmik: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=IAiR9AnkLPk[/URL] Rozsyłam go wszystkim początkującym.[/QUOTE]

Dziękuję za ten filmik ;) sporo wniósł w moje życie, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu bezskutecznie próbowałem nauczyć mojego psiaka gry we frisbee ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Yuki_'][video=youtube;5v08Aq840XE]http://www.youtube.com/watch?v=5v08Aq840XE[/video][/QUOTE]

Yuki powiedz mi co ten filmik ma do tematu? oprócz tytułu?
na filmiku pies robi juz vaulty, flipy, łapie dalekie i bliskie rzuty, czy są na min jakiekolwiek praktyczne rady? bo ja nie mogę ich dostrzec

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mam pytanie: jak nauczyć latać psa za frisbee?Pies ma 4 lata i zawsze był mocno nakręcony na aportowanie.Od kilku dni trenuję z nim frisbee.Kupiłam plastikowy dysk.Najpierw rzucałam mu rollery i chętnie je łapie,ale kiedy rzucam mu backhand to biegnie za nim i czeka,aż spadnie,dopiero wtedy go podnosi.Próbowałam robić tak,że podnosiłam dysk na taką wysokość,żeby musiał do niego podskoczyć,jeśli chce go wziąć i wyciągałam rękę w bok z tym dyskiem,ale jeśli jest to tak nisko,że ledwo musi oderwać łapy od ziemi to podskoczy,ale pomimo,że go chwalę,to gdy mam rękę z dyskiem nieco wyżej to nawet nie próbuje podskoczyć tylko stoi i szczeka.Czy powodem może być to,że to pies w typie jamnika i ma krótkie łapki i długi tułów i po prostu nie będzie latał czy jednak mogę go tego jakoś nauczyć?

Link to comment
Share on other sites

Nie nauczysz psa szybko wyskoku do frisbee. Mi nakręcenie psa, nauka łapania rollerów, obieganie człowieka, biegnięcie do przodu i wyskok do frisbee zajęło kilka miesięcy(ćwiczyłam raz w tygodniu lub rzadziej, by nie zgasić szału na frisbee).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Ja nie wiem czemu nikt nie uczy psa techniki skoku? Jak wyskoczy do frisbee "na świece" i fiknie do tyłu to nie będzie wesoło :loveu:[/QUOTE]
Niektórzy uczą techniki skoku i dlatego od zakupu frisbee do łapania w powietrzu mija kilka miesięcy(jak policzyłam ok.8 miesięcy). Ale większość ludzi patrzy na skaczące w kosmos bordery i myśli sobie - to nie może być takie trudne ;-). A propos świecy to większość znanych mi psów zupełnie bez rozgrzewki wyprawia takie rzeczy z piłkami tenisowymi... A potem ból i płacz bo więzadło strzeliło.

Link to comment
Share on other sites

Mnie zawsze powalało to, że ludzie patrzą na psie sporty i myślą sobie "pff, łatwizna". Po co rozgrzać psa, po co go rozciągnąć? Co tam! Bawmy się w skakanie przeszkód, od razu wpakuję psa na kładkę, a kij tam, że się boi! Najwyżej spadnie i będzie kontuzja, ale to takie łatwe! Przecież nie możemy być w tyle za niesamowitymi borderami! (albo głupim whippetem :evil_lol:).
A tak na serio, zanim się weźmiemy za jakiś sport - warto poczytać coś więcej niż "na czym on polega". O frisbee dużo trąbią wszyscy, że sport jak każdy - może przynieść kontuzję i dlatego trzeba wiedzieć CO ROBIĆ i JAK. Na blogach nawet można przeczytać o tym, trzeba tylko poszukać...

Link to comment
Share on other sites

Hej Judyta :)
NIE KAŻDY PIES WYSKAKUJE PO FRISBEE! :)
Nie wiem czy chodzi ci tylko o to, że pies nie wyskakuje w powietrze czy o to, że czeka aż dysk spadnie na ziemi i lezący dysk podnosi. Bo tak napisałaś na początku .
Jeśli chodzi o skakanie- oczywiscie, sa ćwiczenia dzięki którym możemy poprawić technikę skoku, ale jeżeli pies sam z siebie chociaż trochę nie będzie wyskakiwał no to trudno :) Chociaż znam takie co nie skaczą, a mimo to co jakiś czas uda im się ciut oderwać tą ciężką dupe :d W dodatku jest to jamnik, a więc dłuugi pies, a długim psom o wiele trudniej jest wyskakiwać :)

EDIT: no i to jamnik, sama napisalaś, że ma krótkie łapki, więc nie wymagaj od niego nie wiadomo czego :) Pozdrawiam!

Edited by Wercia40
dopiska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='judyta2461']Mam pytanie: jak nauczyć latać psa za frisbee?Pies ma 4 lata i zawsze był mocno nakręcony na aportowanie.Od kilku dni trenuję z nim frisbee.Kupiłam plastikowy dysk.Najpierw rzucałam mu rollery i chętnie je łapie,ale kiedy rzucam mu backhand to biegnie za nim i czeka,aż spadnie,dopiero wtedy go podnosi.Próbowałam robić tak,że podnosiłam dysk na taką wysokość,żeby musiał do niego podskoczyć,jeśli chce go wziąć i wyciągałam rękę w bok z tym dyskiem,ale jeśli jest to tak nisko,że ledwo musi oderwać łapy od ziemi to podskoczy,ale pomimo,że go chwalę,to gdy mam rękę z dyskiem nieco wyżej to nawet nie próbuje podskoczyć tylko stoi i szczeka.Czy powodem może być to,że to pies w typie jamnika i ma krótkie łapki i długi tułów i po prostu nie będzie latał czy jednak mogę go tego jakoś nauczyć?[/QUOTE]
Jeśli bardzo w typie jamnika to bym uważała. Jamniki mają delikatny kręgosłup i może dojć do tragedii. Sama miałam jamnika i do głowy mi nie przyszło "wymuszać" na nim skoków. To świetny pies do aportowania, mój aportował także z wody, miał świetny węch i chętnie tropił. To są zajęcia dla jamnika. W starszym wieku jamnikom szkodzą nie tylko skoki ale także schodzenie po schodach.
Frisbee to niełatwy sport. W pierwszej kolejności trzeba wymagać od siebie - nauczyć się stabilnych, precyzyjnych rzutów. Bywają psy, które bez problemów same łapią o co w tym chodzi a są takie, które najzwyczajniej się do tego nie nadają i ja mam właśnie dwa takie egzemlarze - jeden lata a drugi woli pracować przy ziemi. Praca z psem, który się nie odbija, jest przyciężkawy to beznadziejna sprawa i zerowa przyjemność. Praca z psem, który ma pasję do "latania" to sama radość i doskonalenie techniki, która przynosi efekty. Z "klockiem" mijają lata i postępy są znikome. Z perspektywy czasu uważam, że sport trzeba umieć dopasować do budowy, zdolności motorycznych, talentów i pasji psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Na blogach nawet można przeczytać o tym, trzeba tylko poszukać...[/QUOTE]
Może wrzucisz parę linków. Ja rzucam tylko płaskie właśnie z obawy o zdrowie psa. Myślę o jakiś semi, aby zobaczyć jak robią to "zawodowcy", ale szczerze powiedziwszy jakiś super stron na ten temat nie udało mi się znaleźć. Więc przy psie ponad 30kg nie chcę ryzykować, choć on miałby wielka chęć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...