Jump to content
Dogomania

Z jakich hodowli są wasze pieski??


AmiX

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.Herbu Bawaria[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Cezar (Lakomczuszek w metryce)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3.Milioner Bakarat , Olenka Nasza Dama Herbu Bawaria[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]4.[IMG]http://www.seba.user.icpnet.pl/Cezar.JPG[/IMG][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]5. Wystawy przed nami

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam :smile:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co się będę rozpisywać wasze pieski są po prostu piękne :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]AmiX[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='AmiX'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co się będę rozpisywać wasze pieski są po prostu piękne :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]AmiX[/SIZE][/FONT][/quote]

Święta racja :p :eviltong: :lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Alexis89']no naprawde wszystkie psiaki są piękne :)
a czy posiada może ktoś pieska z hodowli DECORIS ? co sądzicie o tej właśnie hodowli ?[/quote]
Dla mnie ta hodowla , to jak kazda inne . Zdazaja sie ladne pieski i wiele zupelnie przecietnych.

Link to comment
Share on other sites

Na tym forum z tego co się orientuje jest dosc sporo pieskow z Decoris. Ja wiem tylko tyle ze w temacie "Spotkania na wystawach" juz jakiś czas toczy się zażarta kłótnia dotycząca Decoris i Camparis i zatargów między nimi.
Na stronie hodowli byłam, pieski śliczne - z tym, ze na samych zdjęciach to bym raczej nie polegała. Obejrzyj osobiście, sprawny fotograf potrafi zrobić cudeńko nawet z przeciętnego psiaczka.

Link to comment
Share on other sites

wiesz, mam nadzieję, ze jakiekolwiek nieporozumienia pomiedzy hodowlami nie maja jednak bezpośredniego wpływu na psiaki. Wydaje mi się, ze najbezpieczniej byłoby obejrzeć wybraną hodowlę z bliska, poznać pieski i mamę - wtedy mozna być pewnym, ze nie kupi sie kota w worku (yorka w worku?;))

Link to comment
Share on other sites

tak oczywiscie :) masz racje Haniu :) przesledzilam temat "Spotkania na wystawach" nie moge zabrac glosu bo nic w tej sprawie nie wiem... zreszta mysle ze powinno uwazac sie ten temat za zamkniety :) oby psiaki z zadnej z tych hodowli na tym nie ucierpaly. Z tego co czytalam wlasciciele piesków z Decoris sa zadowoleni, ich psiaki sa zdrowe i sliczne a przeciez to jest najwazniejsze :) przed zakupem psiaka napewno obejrze wszystko osobiscie, narazie zbieram informacje. A Ty Haniu moglabys mi polecic jakas hodowle ? nie wazne z jakiego miejsca na kuli ziemskiej :roll: po ukochanego psiaka pojade wszedzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexis89']tak oczywiscie :) masz racje Haniu :) przesledzilam temat "Spotkania na wystawach" nie moge zabrac glosu bo nic w tej sprawie nie wiem... zreszta mysle ze powinno uwazac sie ten temat za zamkniety :) oby psiaki z zadnej z tych hodowli na tym nie ucierpaly. Z tego co czytalam wlasciciele piesków z Decoris sa zadowoleni, ich psiaki sa zdrowe i sliczne a przeciez to jest najwazniejsze :) przed zakupem psiaka napewno obejrze wszystko osobiscie, narazie zbieram informacje. A Ty Haniu moglabys mi polecic jakas hodowle ? nie wazne z jakiego miejsca na kuli ziemskiej :roll: po ukochanego psiaka pojade wszedzie ;)[/quote]

Wiesz, ja niestety nie mam doświadczenia, mój piesek jest bez rodowodu - miałam szczęście, trafiłam dobrze, piesek sliczny i zdrowy, ale jeśli masz możliwości, to oczywiście rób wszystko, by kupić z metryczką, wtedy to pewniejsze, chyba ze jak ja znasz ludzi od których bierzesz psa i jestes pewna, ze jego rodzice to yorki, a hodowcy naprawde zalezy na zdrowiu i prawidłowym rozwoju szczeniaków.
W temacie "linki do stron o yorkach" (czy jakos tak;)) są także linki do sprawdzonych (z tego co wiem hodowli), takze hodowli prowadzonych przez ludzi, których mozesz poznac i poczytać na tym forum. Myślę, że komus takiemu mozna zaufać.
Najważniejsze jest to, zeby nie kupować na "łapu capu", tylko spokojnie przeanalizować sprawę, odwiedzić hodowlę, porozmawiać z hodowcą, pomailować, sprawdzić warunki piesków, obejrzeć rodowody rodziców.
Ja osobiście - jeśli w przyszłości będe w stanie uzbierać odpowiednią sumę - kupię psa albo z hodowli Bakarat, (bardzo mnie interesuje ta hodowla, tyle dobrego o niej słyszałam, pieski są prześliczne..... no, ale to raczej elita), albo z jakiejs małej "jednosuczkowej" hodowli, gdzie pieski i mamusia sa wypieszczone i bardzo zadbane. Berek pochodzi z takiej właśnie "jednosuczkowej" i jestem i byłam zadowolona, ale nie ma rodowodu, więc absolutnie takiego rozwiązania Ci nie polecę, bo to trochę jak loteria, szczęśliwy numerek - trafi się,albo nie. Z rodowodowym psem minimalizujesz ryzyko, ze bedzie np. chory, albo ze bedzie kundelkiem (tego ryzyka nie ma) oraz ze nabijasz kase rozmnazaczom, choc oczywiscie nawet kupno rodowodowego psa nie zwalnia Cię z obowiązku trzymania oczu szeroko otwartych i sprawdzania wszystkiego co się da.

A kiedy planujesz zakup maluszka? Piesek czy sunia?

Link to comment
Share on other sites

marzy mi sie sunia :) no ale wiadomo, sunie są droższe. Oczywiście nie mam zamiaru kupować "na szybko" mieszkam jeszcze z rodzicami, mam swojego kochanego kundelka- starszuka (ma już 14 lat :) ) więc zakup planuje najwcześniej za 2 lata, ale bardzo ale to bardzo chcę być dobrze przygotowana na przyjęcie malucha dlatego czytam ile się da, przeglądam strony hodowli, zbieram informacje no i zaczynam zbierać pieniądze. Chciałabym wystawiać moją sunie (choć boje się pielegnacji długiej szaty, wiadomo nie wystawiany, można fajnie przyciąć włoski ;) ) dlatego piesek bez matryczki odpada. Przeglądałam pieski z hodowli Bakarat, no naprawde imponujące wyniki i piękne psy :) mam jeszcze czas więc narazie tylko się rozglądam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexis89']marzy mi sie sunia :) no ale wiadomo, sunie są droższe. Oczywiście nie mam zamiaru kupować "na szybko" mieszkam jeszcze z rodzicami, mam swojego kochanego kundelka- starszuka (ma już 14 lat :) ) więc zakup planuje najwcześniej za 2 lata, ale bardzo ale to bardzo chcę być dobrze przygotowana na przyjęcie malucha dlatego czytam ile się da, przeglądam strony hodowli, zbieram informacje no i zaczynam zbierać pieniądze. Chciałabym wystawiać moją sunie (choć boje się pielegnacji długiej szaty, wiadomo nie wystawiany, można fajnie przyciąć włoski ;) ) dlatego piesek bez matryczki odpada. Przeglądałam pieski z hodowli Bakarat, no naprawde imponujące wyniki i piękne psy :) mam jeszcze czas więc narazie tylko się rozglądam ;)[/quote]

Masz bardzo odpowiedzialne podejście. Tylko pogratulować!:multi: Zapewniam Cię ze przy takim zaangazowaniu bedziesz w stanie przygotować pieska jak najlepiej nie tylko do wystaw ale i do życia:):):) Zycze duzo cierpliwości, wytrwałości no i cudnego pieseczka......:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexis89']marzy mi sie sunia :) no ale wiadomo, sunie są droższe. Oczywiście nie mam zamiaru kupować "na szybko" mieszkam jeszcze z rodzicami, mam swojego kochanego kundelka- starszuka (ma już 14 lat :) ) więc zakup planuje najwcześniej za 2 lata, ale bardzo ale to bardzo chcę być dobrze przygotowana na przyjęcie malucha dlatego czytam ile się da, przeglądam strony hodowli, zbieram informacje no i zaczynam zbierać pieniądze. Chciałabym wystawiać moją sunie (choć boje się pielegnacji długiej szaty, wiadomo nie wystawiany, można fajnie przyciąć włoski ;) ) dlatego piesek bez matryczki odpada. Przeglądałam pieski z hodowli Bakarat, no naprawde imponujące wyniki i piękne psy :) mam jeszcze czas więc narazie tylko się rozglądam ;)[/quote]
jeżeli zamierzasz kupić yorka to proponuję pojeździć po hodowlach i zobaczyć na własne oczy jak psiaki są w nich traktowane i jak wyglądają, można też wybrać się na kilka wystaw :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...