Jump to content
Dogomania

Opłata za recepty


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Chefrenek']U mnie 20zł. :/ Z tym, że widzę pewien paradoks. Lek kosztuje 7zł. :angryy: I starcza mi na 10dni.[/QUOTE]

Wytłumaczę Ci to w taki sposób:
Dlaczego biuro rachunkowe wzięło 20,00 zł za zrobienie mi PITa rocznego skoro zwrot z urzędu wyniósł 8,00 zł?
Co ma piernik do wiatraka?

Generalnie gab. weterynaryjny może sobie otworzyć każdy. Jeżeli nie ma dyplomu lekarza weterynarii to wystarczy, że zatrudni takowego. I wtedy recepty są za darmo :-)) ( na marginesie - bloczek recept w hurtowni kosztuje 5,00 zł, pieczątka automat z danymi lecznicy - ok.20,00 zł, pieczątka imienna lekarza - 15,00 zł no i jeszcze tusz do pieczątek).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']na marginesie - bloczek recept w hurtowni kosztuje 5,00 zł, pieczątka automat z danymi lecznicy - ok.20,00 zł, pieczątka imienna lekarza - 15,00 zł no i jeszcze tusz do pieczątek).[/QUOTE]
tak na marginesie to bloczek recept ma 100 stron,pieczątki to koszt jednorazowy,a tusz to też wydatek max.do 10zł

Pierwszy raz spotykam się z tym,że lekarz chce opłatę za wypisanie recepty...
[B]Chefrenek[/B] może poszukaj innego weta albo takiego,który pobiera symboliczne 5zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']tak na marginesie to bloczek recept ma 100 stron,pieczątki to koszt jednorazowy,a tusz to też wydatek max.do 10zł

Pierwszy raz spotykam się z tym,że lekarz chce opłatę za wypisanie recepty...
[B]Chefrenek[/B] może poszukaj innego weta albo takiego,który pobiera symboliczne 5zł?[/QUOTE]

Zmiana weta nie wchodzi w grę. ;) Ja kiedyś też nie płaciłam ale teraz coś się pozmieniało. :/

Link to comment
Share on other sites

U nas chyba nic. Choć właściwie nie wiem bo nasza wetka liczy nam jakoś inaczej niż według cennika. Ostatnio za czyszczenie gruczołów na dupce i wypisanie recepty na krople do oczu zapłaciłam 10zł:) Gdzie według cennika samo czyszczenie 25zł.
Zniżka dla stałych pacjentów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']U nas chyba nic. Choć właściwie nie wiem bo nasza wetka liczy nam jakoś inaczej niż według cennika. Ostatnio za czyszczenie gruczołów na dupce i wypisanie recepty na krople do oczu zapłaciłam 10zł:) Gdzie według cennika samo czyszczenie 25zł.
Zniżka dla stałych pacjentów.[/QUOTE]

I to ma sens.
Ale jak w ciągu dnia włazi ósma osoba którą widzisz pierwszy raz w życiu na oczy, wnosi błoto, robi tłok i chce "tylko receptę" to dlaczego weterynarz ma to robić gratis? Podłogę po niej też trzeba posprzątać. Jak przylezie w dużej klinice 10 takich osób dziennie to co miesiąc trzeba dołożyć do tego biznesu ok. 15-20 zł.
Swoją drogą jakoś do adwokata po poradę nikt za darmo nie chodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']I to ma sens.
Ale jak w ciągu dnia włazi ósma osoba którą widzisz pierwszy raz w życiu na oczy, wnosi błoto, robi tłok i chce "tylko receptę" to dlaczego weterynarz ma to robić gratis? Podłogę po niej też trzeba posprzątać. Jak przylezie w dużej klinice 10 takich osób dziennie to co miesiąc trzeba dołożyć do tego biznesu ok. 15-20 zł.
Swoją drogą jakoś do adwokata po poradę nikt za darmo nie chodzi...[/QUOTE]

Swojego weta znam prawie 20 lat więc...powstrzymaj swoje uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie płacenia za recepty... Mój pies ma niedoczynność tarczycy i leki musi przyjmować regularnie, także co kilka tygodni chodzimy do naszej wetki po recepty. Nigdy się nie zdarzyło, bym musiała coś zapłacić. Aczkolwiek nie wiem, czy postępowanie wetki jest takie samo w każdym przypadku, czy też się różni w zależności od tego, czy wypisuje receptę stałemu pacjentowi, czy też przypadkowemu.

Link to comment
Share on other sites

w jednej placilam 10zl od recepty, mialam przepisane 3 leki to kazdy lek byl na innej recepcie zeby zaplacic 30zl,
szybko zmienilam weta
w innej nigdy nie pobierano oplaty czy byla co tydzien czy raz w roku.
moim zdanie jesli idziesz placisz za wizyte to ta recepta powinna juz byc gratis

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...