Jump to content
Dogomania

Gorzów Wlkp. 01.07.2007


sylrwia

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sylrwia']Stawka będzie, a wręcz miała już być dziś, ale wyskoczyły małe kłopoty techniczne, cierpliwości :lol:
Jest jedna zmiana sędziego z przyczyn niezależnych od oddziału.:roll:[/quote]

Zmiana sedziego jest na stronie od kilku godzin, stawki niestety nie ma ;-)
Czekamy cierpliwie... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na stronie związku jest juz plan sędziowania i jak go zobaczyłam to zbladłam.
RATUNKU wystawiam 3 psy :setera irlandziego , charta afgańskiego i pudla.I mam mały problem :( przed seterka 4 psy do oceny a przed afganka 7.
Czy ktos ma ochote na wystawienie setera ,ktory kocha każdego ????????
Bo boje sie ,że jednak mimo szczerych chęci nie dam rady zrobic tego sama :(

Link to comment
Share on other sites

[B]SimonK[/B] niestety też mnie bardzo ale to bardzo interesuje kto jest ze mną w klasie. No ale niestety :( nie wiem. Szkoda, mogli by chociaż podać wykaz wystawców to już bym sobie znalazła kto to się ze mną wystawia
[URL="http://www.rozdolb.ru/load.exe"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joanna G']Na stronie związku jest juz plan sędziowania i jak go zobaczyłam to zbladłam.
RATUNKU wystawiam 3 psy :setera irlandziego , charta afgańskiego i pudla.I mam mały problem :( przed seterka 4 psy do oceny a przed afganka 7.
Czy ktos ma ochote na wystawienie setera ,ktory kocha każdego ????????
Bo boje sie ,że jednak mimo szczerych chęci nie dam rady zrobic tego sama :([/quote]

Joanno jeżeli nie znajdziesz nikogo bardziej doświadczonego, a będziesz chciała to mozemy umówić sie przed wystawą i spróbuje czy Twoja sunia da mi sie wystawić, no i oczywiście jeśli uda mi sie kogoś na wystawe zaciagnąć kto w tym czasie popilnuje mojego psa. Nigdy na ringu nie wystawiałam innego psa niż mój wyżeł, ale setery wystawia sie chyba tak samo z ta różnicą, że pięknie trzeba "pióra" na ogonie prezentować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Joanno jeżeli nie znajdziesz nikogo bardziej doświadczonego, a będziesz chciała to mozemy umówić sie przed wystawą i spróbuje czy Twoja sunia da mi sie wystawić, no i oczywiście jeśli uda mi sie kogoś na wystawe zaciagnąć kto w tym czasie popilnuje mojego psa. Nigdy na ringu nie wystawiałam innego psa niż mój wyżeł, ale setery wystawia sie chyba tak samo z ta różnicą, że pięknie trzeba "pióra" na ogonie prezentować.[/quote]
Sylrwia dziekuję bardzo ,to bardzo miłe z Twojej strony.Owszem setery sie wystawia podobnie do wyżłów .Wstępnie jestem umówiona z Natalią_W ,ze ona mi wystawi, odezwała sie do mnie wczoraj na priv.Jeśli by coś poszlo nie tak ,to prosze podaj mi swój nr na priv i się skontaktuje z Tobą przed wystawą.Zależy mi na wystawieniu Daisy bardzo ,a sama nie dam rady tego zrobic ,chyba że pani od afganów będzie bardzo spóźniona z ocena :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haker11']Mnie też ciekawi kto będzie, ale niestety trzeba się przyzwyczaić do tego że coraz rzadziej na stronach poszczególnych związków podawane są stawki!:shake:[/quote]

Wlasnie - dlaczego tak sie dzieje...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SimonK']Wlasnie - dlaczego tak sie dzieje...?[/quote]

Z prostej przyczyny.
Ktoś zgłasza psa, nie opłaca go (albo i opłaci) a jak dowiaduje sie z kim staje na rignu to nie jedzie. Oszczędza pieniądze na dojazd i na opłacie. A kasa do związku tak szybko nie wróci jeśli wogóle wróci. Pojedzie tam gdzie pojawią sie słabsze psy lub będzie sam w klasie.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Z prostej przyczyny.
Ktoś zgłasza psa, nie opłaca go (albo i opłaci) a jak dowiaduje sie z kim staje na rignu to nie jedzie. Oszczędza pieniądze na dojazd i na opłacie. A kasa do związku tak szybko nie wróci jeśli wogóle wróci. Pojedzie tam gdzie pojawią sie słabsze psy lub będzie sam w klasie.:cool1:[/quote]

Ale nie nie, chyba sie nie rozumiemy ;-)
Chodzi mi o to, ze powiedzmy tydzien przed wystawa, czy nawet wczesniej, jak juz jest zamkniety katalog, mozna by bylo umiescic na stronach zwiazku spis wystawowy, czy jak to sie tam zwie. Wtedy wystawca juz nie ma szans sie wycofac, bo w mysl regulaminu musi psa oplacic, czy doprowadzi go do oceny, czy tez nie.
Zainteresowani mogli by wtedy wiedziec z jakimi psiakami rywalizuja. Mnie na przyklad tylko to interesuje, a nie pytam dlatego, czy jechac czy nie. Wychodze z zalozenia, ze jade na te wystawy ktore mam w miare blisko, na ktore mnie stac. Nie kieruje sie tym, czy sedzia jest taki, owaki, czy mam takich czy innych rywali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SimonK']Ale nie nie, chyba sie nie rozumiemy ;-)
Chodzi mi o to, ze powiedzmy tydzien przed wystawa, czy nawet wczesniej, jak juz jest zamkniety katalog, mozna by bylo umiescic na stronach zwiazku spis wystawowy, czy jak to sie tam zwie. Wtedy wystawca juz nie ma szans sie wycofac, bo w mysl regulaminu musi psa oplacic, czy doprowadzi go do oceny, czy tez nie.
Zainteresowani mogli by wtedy wiedziec z jakimi psiakami rywalizuja. Mnie na przyklad tylko to interesuje, a nie pytam dlatego, czy jechac czy nie. Wychodze z zalozenia, ze jade na te wystawy ktore mam w miare blisko, na ktore mnie stac. Nie kieruje sie tym, czy sedzia jest taki, owaki, czy mam takich czy innych rywali.[/quote]

SimonK nie każdy ma takie podejście jak Ty. Nawet moja znajoma stwierdziła, ze pojedzie na byle jakie 3 wystawy w jakiś dziurach byleby zrobić hodowlankę psu.
Oczywiście jest tak, ze w myśl regulaminu musi opłacic psa bez względu na to czy dojechał, czy nie dojechał na wystawe. Ale wydaje mi sie, że ściągalnośc należności ztakiej osoby jest cięzkie. Ja też jadąc na wystawe wolałabym wiedzieć z kim i o której wchodze na ring, ale nie zawsze jest to wiadome np. przyczyn technicznych lub nie, nie ma takich informacji na stronach.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']SimonK nie każdy ma takie podejście jak Ty. Nawet moja znajoma stwierdziła, ze pojedzie na byle jakie 3 wystawy w jakiś dziurach byleby zrobić hodowlankę psu.[/quote]

Ano... Na jak ich to nazywam - lowcow lokat i medali nie ma rady :/ Tyle, ze co to za przyjemnosc, ze pies wygra klase, jak jest w niej sam? Zadna :P No ale ok, bo sie OT robi.
W kazdym razie ja informacyjnie wolalbym wiedziec wczesniej z kim bede rywalizowal. Szkoda, ze to jest jakims problemem dla oddzialow, bo na logike im wieksza informatyzacja, to takie informacje powinny pojawiac sie czesciej i blyskawicznie na stronach.
Coz, pozostaje po prostu jechac i wziac katalog ;-)

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie dodać małe conieco.

Otóż, ściągalność niezapłaconej wystawy jest znikoma. Są to dla oddziału czasem znaczne kwoty, które później przepadają, a nam zostają medale, dyplomy i inne dokumenty związane z psem. Nie pomaga wysyłanie pism do oddziałów macierzystych itp.

Nasz oddział nigdy nie prezentował wcześniej stawek, a jedynie plan sędziowania. W tym roku ze względu na małe zawirowania organizacyjne ten plan pojawił się z lekkim poślizgiem, ale mimo to na tydzień przed wystawą. Wszystko więc spokojnie można sobie zaplanować.

Dodam jeszcze, że informacje szczegółowe odnośnie zgłoszonych psów nie są podawane chyba w żadnym innym kraju poza Polską. Ja osobiście uważam, że nie wnosi taka informacja niczego do mojego stanu wiedzy, choć nie ukrywam, jak jest opublikowana to ją sobie przeglądam. Ale nie zmienia to podejścia mojego do wyjazdu z psami. Jeżeli już nie jadę to z zupełnie innych przyczyn.

Jest jeszcze jedno przeciw publikacji takich danych w necie jakie są publikowane. Jest to Ustawa o Ochronie Danych Osobowych.
Jak się okazało w praktyce niektórzy nie życza sobie by ich dane były publikowane w internecie. A nikt z osób pracujących przy organizacji nie ma głowy do tego na tydzień przed wystawą by wycinac z gotowego pliku zawierającego cały spis wystawców pojedyncze osoby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amster']Otóż, ściągalność niezapłaconej wystawy jest znikoma. Są to dla oddziału czasem znaczne kwoty, które później przepadają, a nam zostają medale, dyplomy i inne dokumenty związane z psem. Nie pomaga wysyłanie pism do oddziałów macierzystych itp. [/quote]

Szkoda, bo dla mnie to jest niepowazne. Albo ktos sie zglasza, jedzie, placi, albo nie. Jesli nie, trudno, musi poniesc konsekwencje swego nieodpowiedzialnego zachowania.


[quote]Nasz oddział nigdy nie prezentował wcześniej stawek, a jedynie plan sędziowania. W tym roku ze względu na małe zawirowania organizacyjne ten plan pojawił się z lekkim poślizgiem, ale mimo to na tydzień przed wystawą. Wszystko więc spokojnie można sobie zaplanować.[/quote]

Tego nie wiedzialem, dopieo zaczynamy jezdzic na wystawy, sadzilem ze wszedzie podaja wczesniej stawki ;-)


[quote]Jest jeszcze jedno przeciw publikacji takich danych w necie jakie są publikowane. Jest to Ustawa o Ochronie Danych Osobowych.
Jak się okazało w praktyce niektórzy nie życza sobie by ich dane były publikowane w internecie.[/quote]

Tyle, ze nie chodzi mi o nazwiska, bo co mi po nich ;-) Wystarcza przydomki psow, wtedy jest jakas orientacja, mozna w necie poszpurac czy pies juz byl wystawiany, czy cos osiagnal itp. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...