Jump to content
Dogomania

happy-pet

Recommended Posts

[quote name='Martines999']Rozumiem, że ktoś kto ma hodowlę z 35 letnim stażem, odnosi przy tym sukcesy wystawowe i szkoleniowe, jego hodowla cieszy się międzynarodową renomą, psy i szczenięta ma zdrowe i piękne, jest słabym znawcą żywienia psów...No to ok, masz rację i

nie polemizuję już z Tobą.[/QUOTE]

NARESZCIE .. i .nie polemizuj .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Melissa.bdg'][B]Gagunia[/B], sorry mój błąd, miałam na myśli karmy amerykańskie, szczególnie jedna marka, która była bohaterką afery, większość psiarzy wie jaka to marka, nie wiem skąd mi się wzięło ta skandynawia.

Moja surowej marchwi by nie zjadła :).


Wiem, że pies to zwierzę drapieżne, ale warzywa, owoce czy niektóre zboża są uzupełnieniem diety. Czytałam kiedyś wywiad z psim dietetykiem, który twierdzł, że odsądzana od czci i wiary na psich forach kukurydza bądź też ryż są dla psa OK, więc czasem mam już mętlik w co mam wierzyć ;). A jeszcze taka ciekawostka według niektórych dietetyków wegetariańskie karmy też są w porządku, bo np. zawieraja białko w postaci soi. Podobno są np. świetne dla psich alergików, więc już na prawdę w takiej sytuacji nie wiem co mam myśleć na temat karm i jaką wybrać, gdyż mam wrażenie, że każdy wybór będzie zły, no może poza Orijenem, bo jest skonstruowany na podobieństwo BARFu, ale wiadomo, że to karma na którą niewiele osób może sobie pozwolić, gdyż jej cena jest kosmiczna.
W takim razie jaką karmę dla małych ras najlepiej starszych szczeniąt, bo mojej brakuje jeszcze 3 miesięcy do tzw. dorosłości w cenie podobnej do Josery polecasz? Tylko nie Boscha, Brita czy Ariona, tę pierwszą miała moja koleżanka nic specjalnego, Brita miał kiedyś mój kot była bardzo średniawa a skoro kocia karma tej marki nie jest zbyt dobra to psia pewnie również nie zachwyca zaś Ariona miał mój poprzedni pies i moim zdaniem jest jednak słabszy od Josery.[/QUOTE]

Mellisa , masz małego ,bardzo młodego psa ,psa który potrzebuje dużo energii .Energię pies czerpie z mięsa i tłuszczu a nie węglowodanów i własnie taką karmą jest Ziwi Peak .W kosztach dziennej dawki wyjdzie troszeczkę więcej , ale naprawdę byc może warto spróbować ,bo ile temu psiakowi malutkiemu trzeba ,przy 10 kg -około 100 g , a teraz kiedy jest mały pi razy oko z 50-60 g ? przeanalizuj i przelicz spokojnie .PO za tym jak wiesz w tej karmie w ogóle zalecana jest mniejsza porcja dzienna niż w innych karmach .Podobnie jest z Orijen -masz alternatywę. Skonstruowanym na podobieństwo Barfu jest bardziej ZP a nie Orijen ...acha ZP można podawać od 8 miesiąca .
Dieta wegetariańska absolutnie , soja odpada, to białko roślinne , pies potrzebuje białka zwierzecego , zboża uczulają , wiec jakim cudem dla alergików ?

Podaję ci karmy ,ale naprawdę nie znam cen (nie mam czasu ani siły sprawdzać ) pewno któreś będą drogie ,sama przeanalizuj .
Koebers Astor , White Wolf , Diamonds , Mera dog , Nutra Nuggets Large Puppy . W składzie niektórych karm będzie ryż ...no cóż ..lepszy ryz jak zboża i jeszcze jedna karma -Trovet -co prawda jest to karma dla alergika ale z opisu nie ma p/wskazań aby odkarmić na tej karmie szczeniaka czy młodego psa ,dokładniej mam na mysli Trovet DPD (kaczka , ziemniak )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagunia']Mellisa , masz małego ,bardzo młodego psa ,psa który potrzebuje dużo energii .Energię pies czerpie z mięsa i tłuszczu a nie węglowodanów i własnie taką karmą jest Ziwi Peak .W kosztach dziennej dawki wyjdzie troszeczkę więcej , ale naprawdę byc może warto spróbować ,bo ile temu psiakowi malutkiemu trzeba ,przy 10 kg -około 100 g , a teraz kiedy jest mały pi razy oko z 50-60 g ? przeanalizuj i przelicz spokojnie .PO za tym jak wiesz w tej karmie w ogóle zalecana jest mniejsza porcja dzienna niż w innych karmach .Podobnie jest z Orijen -masz alternatywę. Skonstruowanym na podobieństwo Barfu jest bardziej ZP a nie Orijen ...acha ZP można podawać od 8 miesiąca .
Dieta wegetariańska absolutnie , soja odpada, to białko roślinne , pies potrzebuje białka zwierzecego , zboża uczulają , wiec jakim cudem dla alergików ?

Podaję ci karmy ,ale naprawdę nie znam cen (nie mam czasu ani siły sprawdzać ) pewno któreś będą drogie ,sama przeanalizuj .
Koebers Astor , White Wolf , Diamonds , Mera dog , Nutra Nuggets Large Puppy . W składzie niektórych karm będzie ryż ...no cóż ..lepszy ryz jak zboża i jeszcze jedna karma -Trovet -co prawda jest to karma dla alergika ale z opisu nie ma p/wskazań aby odkarmić na tej karmie szczeniaka czy młodego psa ,dokładniej mam na mysli Trovet DPD (kaczka , ziemniak )[/QUOTE]
I Ty znawczynio/doradczynio forumowa psiego jedzenia polecasz takie karmy jak Diamond?! Nie no rewelacja jaki ekspert; '[FONT=Arial]m[/FONT][COLOR=#000000][FONT=Arial]ączka z kurczaka, kukurydza, [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]mąka pszenna, [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]otręby ryżowe, tłuszcz z kurczaka, mączka kukurydziana, pulpa buraczana, proso, mączka rybna, aromat mięsa kurczaka zgodny z naturalnym, mączka mięsna, sól, kwas askorbinowy...
Może Ty fora pomyliłaś i raczej dla hodowców świń porady dawaj albo [/FONT][/COLOR]innych zagrodowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martines999']I Ty znawczynio/doradczynio forumowa psiego jedzenia polecasz takie karmy jak Diamond?! Nie no rewelacja jaki ekspert; '[FONT=Arial]m[/FONT][COLOR=#000000][FONT=Arial]ączka z kurczaka, kukurydza, [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]mąka pszenna, [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Arial]otręby ryżowe, tłuszcz z kurczaka, mączka kukurydziana, pulpa buraczana, proso, mączka rybna, aromat mięsa kurczaka zgodny z naturalnym, mączka mięsna, sól, kwas askorbinowy...
Może Ty fora pomyliłaś i raczej dla hodowców świń porady dawaj albo [/FONT][/COLOR]innych zagrodowych.[/QUOTE]

Czy zianie jadem i opluwanie innych na tym forum jest Twoim znakiem rozpoznawczym ?
Jak zwykle jesteś bardzo miła i grzeczna !

Miłego wieczoru życzę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To też chyba tak średnio jak dla szczylka małej rasy? ;) ;)
Gaguniu, ryż to też zboże - tak gwoli ścisłości :) Tyle że bez glutenu, tak jak np. rodzima kasza gryczana.[/QUOTE]

W gwoli ścisłości filodendron ,nie uświadamiaj mnie w kwestii ryżu ani kaszy gryczanej bo doskonale wiem co to za produkty (wariatką nie jestem a odnoszę wrażenie że chcecie mnie taka zrobić ).Skoro Mellise nie stać na porządne karmy które niestety sa drogie (to nie mój wymysł) a chciała karmy w miarę dobre (lepsze od Josera ) ale tańsze -niestety jakościowo są gorsze od wcześniej proponowanych ,własnie dlatego ze zawieraja ryż lub mączkę . Uważam ,ze ryż w składzie jest lepszą alternatywą niż zboża (,jeżeli mamy dokonać jakiegoś wyboru ) choćby właśnie dlatego że ryz nie posiada glutenu .Zresztą przeczytaj jeszcze raz to co napisałam i jak ujęłam sprawę ryzu w skladzie -jasno z mojej wypowiedzi wynika ,ze z tego faktu zadowolona to ja nie jestem , pomyślałaś dlaczego ? karmy bardzo dobrej jakości i przyswajalności (bez zbóż , bez ryżu ) co większość z nas wie ,nie kupimy po niskiej cenie ..jest coś za coś ...wiec skąd tyle złośliwości i wredności w stosunku do moje osoby ?

Link to comment
Share on other sites

Moje dwa już 3 worek josery festival zjadają i jest super. Pies (zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki niestety) nie ma najmniejszych problemów żołądkowych, suka wybredziocha też zajada ze smakiem. Przynajmniej raz w tygodniu daję im dotowanego kurczaka (niestety po surowym mięsie psu się zdarzają biegunki) i twarożek biały.
Szczerze mówiąc nie kupiłabym Ziwi. Za taką kasę pies może każdego dnia mięso wcinać a nie chrupki.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gagunia[/B], moja sunia ma 4,5 kg i chyba jej już tak pozostanie, no ewentualnie jak zmężnieje to może dojdzie do 5 kg, bo pinczer miniatura ma pomiędzy 4-6 kg to małe psy, ale jak na małą rasę dość masywne. Z tego co się orientowałam o rasie to z racji ich silnych mięśni potrzebują w wieku młodzieńczym składników wpływających na rozwój mięśni. Jest to również rasa z większą niż inne rasy tendencją do osadzania się kamienia nazębnego, są karmy które ograniczają jego powstawanie do minimum niby moja karma miała takie składniki, tak pisało w ulotce jeśli wierzyć producentowi. Czy Ziwi Peak posiada takie składniki? Josery moja je dziennie 100 g, bo takie jest zalecane dawkowanie skoro mówisz, że Ziwi daje się mniej to może masz rację, że 50-60 g byłoby wystarczające. Ty ją stosujesz jak rozumiem, to może byś mi przeczytała dawkowanie dla tego wieku i wagi, byłabym wdzięczna. Jak duże opakowanie kupujesz i ile ono kosztuje?

[B]Filodendron[/B], z tym mięsem to się nie znam aż tak bardzo, aż tak dużo psów w życiu nie miałam i nie chciałam przekombinować. Wieprzowina jest niezdrowa, kurczaki są na hormonach i antybiotykach, pozostaje wołowina i jagnięcina. Muszę się jeszcze mojego weta dopytać jak on to widzi, żeby nagła zmiana nie spowodowała skutków ubocznych. Mam akurat w domu jagnięcinę podobno dla psów najzdrowsza, bo nie powoduje alergii. Nie wiem czy zaryzkować i jej trochę podać, no i zupełnie nie wiem ile i czy dać surową czy lepiej nie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Melissa[/B], używasz josery minisbest - skład akurat tej linii Josery też by mnie zaniepokoił (no ale jeśli Ty, pies i weterynarz jesteście zadowoleni...).
Co nie zmienia faktu, że Gagunia plącze informacje - odsądza gluten od czci i wiary, a jednocześnie doradza karmy, które go zawierają (w przeciwieństwie do Josery, nawet minisbest) i dodatkowo twierdzi, że doradza je właśnie dlatego, że zawierają ryż a nie zboża ;) (Diamonds /pszenica/, Koebers Astor /pszenica/, niektóre linie Mera dog, w tym junior /pszenica i/lub jęczmień/, Nutra Nuggets Large breed puppy /glutenowa mączka kukurydziana/). Sama musisz zdecydować, czy gluten w karmie jest dla Ciebie problemem czy nie.
Ja bym dała tej jagnięciny - na początek bardzo malutko i ugotowanej. Nowe pokarmy do diety psa wprowadza się pojedynczo i powoli tak, jak małemu dziecku. I to ma sens, bo psom na monodiecie często przewód pokarmowy tak się uwrażliwia, że potem szkodzi im byle co, bo żołądek nie potrafi sobie poradzić z czymś innym niż suche. Ma 9 miesięcy - w małej rasie to w zasadzie dorosły pies - nigdy nie dawałaś jej ani sera, jogurtu, mięsa?

Link to comment
Share on other sites

[B]Fil[B]odendron[/B][/B], mięsa dałam jej tylko raz trochę ugotowanej wołowiny. Kiedyś 2 razy jej kupiłam także po słoiczku Gerbera to były jakieś mięsne potrawki, ale to jak ją miałam na początku (mam ją od stosunkowo niedawna, od kiedy skończyła 7 miesięcy). Ser to jej się może zdarzyło ukraść z kanapki, bo ona jest bardzo łakoma. po zjedzeniu swojej karmy potrafi podkradać karmę kotu i muszę chować kocie miski, również czasem jak się ją spuścić z oka potrafi ukraść coś z kanapek, bo ława nie jest zbyt wysoka i jak stanie na 2 łąpach to sięgnie.

Wiem, że nie można zmieniać psu diety radykalnie dlatego mam pewne obawy, bo nie wie ile, wiem że nie dużo, ale ciężko określić ile konkretnie, bo karma ma dawkowanie i miarę a ilość mięsa trudniej oszacować, no chyba jedynie zważyć na kuchennej wadze, ale ja takowej niestety nie posiadam. Jutro ugotuję jej trochę jagnięcinki, mam nadzieję, że chętnie ją zje bo jednak jest nieprzyzwyczajona do takiej diety. Nie będę jej zmieniała całkiem diety, będę ją tylko urozmaicała mięsem.
[B]
Józef,[/B] za taką cenę to już wolę rzeczywiście podawać wołowinę i jagnięcinę, które są drogie ale jednak jest to naturalne mięso, no i moja sunia jednak dużo tego mięsa nie zje z racji swoich gabarytów, więc się opłaca. Tak czy tak kupuję od czasu do czasu takie mięso na obiad dla rodziny, więc mogę część ugotować psu bez przypraw. Normalnie może jeść karmę od czasu do czasu z przerywnikiem w postaci mięsa, bo wieprzowiny czy drobiu, które częściej goszczą na moim stole nie zamierzam jej podawać, bo obecnie zdrowe nie są, ludzie jak ludzie jakoś to wytrzymują, ale pies ma zbyt mały i delikatny organizm by mu to podawać.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jadł 3 miesiące josee festival , wszystko było ok , koopy , sierść , z ryjka nie śmierdziało no i pies wcinał aż miło a jak zalałam to biegał z miską po całej kuchni wylizując pół godziny .
Chcąc zmienić mu smak (nie było innego powodu) kupiłam purine pro plan z łososiem i karmiłam kolejne 3 miesiące, niestety sierść pogorszyła się , karma nie służyła psu .
Teraz postanowiłam wrócić do josery i zaczeliśmy kolejny worek festivala , czekam na polepszenie sierści i pewnie nie będę zmieniać już karmy przez bardzo długi czas skoro ta tak wyjątkowo mu służy .

Z podobnej półki cenowej pies jadł jeszcze przez 2 miesiące brit care ale tu znowu były problemy z koopami i też z niej zrezygnowaliśmy .
Jestem w stanie wydać za duży worek 150-160 zł i uważam że w tej cenie josera jest jedną z lepszych karm .

Link to comment
Share on other sites

Najpierw odpowiem merytorycznie, a później przejdę do pozostałej części Twojej wypowiedzi.

[quote name='gagunia']Dlatego ,że obie karmy mają w swym składzie najwiecej mięsa .(ZP -90 % , Orijen 75 %) i są karmami bezzbożowymi , natomiast w Kingsmoor
jest więcej roślin strączkowych niż mięsa ,producent też nie podaje składu ilościowego karmy -brak analizy .[/QUOTE]

Otóż, po pierwsze, zarówno Orijen jak i Kingsmoor, są karmami mączkowymi, a nie mięsnymi - odsyłam do składów na stronach www tych producentów. Po drugie, Ziwi Peak zawiera nie 90% mięsa, a 22,6% (suchego, w modelu z wołowiną, gdzie jest podany największy udział mięsa), nie wliczając w to podrobów, które nie mogą być brane pod uwagę w tym bilansie, ponieważ są one mięsem najniższej kategorii, a ich białko ma inną strukturę aminokwasów, o znacznie gorszej przyswajalności i znikomych wartościach odżywczych. O dalszych negatywnych stronach podrobów w żywieniu psów mogę napisać w innym miejscu, jeśli to kogoś zainteresuje.


[QUOTE]Najlepszą ,wprost rewelacyjna karmą dla mnie jest ZP ,Jedyna zreszta jaką znam która suszona jest suchym powietrzem ,przetwarzana w niskich temperaturach (zachowuje cenne wartości odżywcze ),3% drobinek kostnych ,szpik kostny i miękkie chrzastki . Duża ilość białka (36 %)
tłuszczu( 28% ) świeże jaja - ważna kwestia bo energie czerpiemy z białka i tłuszczu a nie z węglowodanów ,nie tylko mięso ale i jaja maja dużo wartościowego białka .[/QUOTE]

Dobrze, że zaznaczyłaś, iż, to według Ciebie, Ziwi Peak jest najlepszą karmą, gorzej natomiast, że nie porównujesz jej z żadną inną mięsną, bo tylko wówczas można byłoby obiektywnie porównać składy i jakość. Również to, że Ziwi Peak jest jedyną, jaką Ty znasz, suszoną w sposób naturalny karmą, nie przekreśla istnienia wielu innych z identycznym sposobem suszenia, o których nigdy nie słyszałaś. Wiedz też, że duża ilość białka nie zawsze jest zaletą karmy.
Reasumując, zanim coś znowu napiszesz na temat karm, naucz się podstaw czytania ich składów, jak również ogólnej wiedzy na temat układu pokarmowego psa.

A teraz już poza meritum:

[QUOTE]Bądź tak uprzejma i na przyszłość (jeśli w ogóle takowa będzie ) NIE POGANIAJ MNIE ! Nie każdy ma tyle czasu , być może co TY ,aby większość dnia spędzić przed komputerem .[/QUOTE]

Może to będzie dla Ciebie smutna wiadomość, ale nie planuję z Tobą ŻADNEJ przyszłości. A co do rzekomego poganiania Ciebie do udzielenia odpowiedzi na moje pytania, chcę Ci uświadomić, że pomiędzy moim pierwszym a drugim (ponowionym) pytaniem, zamieściłaś 14 swoich wpisów, ale żaden z nich nie dotyczył kwestii poruszonej przeze mnie. To tak gwoli wyjaśnienia, kto ile czasu spędza przed komputerem. Ja rozumiem przyczyny Twojej niechęci do odpowiadania, bo trzeba przecież wiedzieć, co napisać, ale nie może to być powodem dość aroganckiego i nierzetelnego tłumaczenia się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melissa.bdg'][B]Fil[B]odendron[/B][/B], mięsa dałam jej tylko raz trochę ugotowanej wołowiny. Kiedyś 2 razy jej kupiłam także po słoiczku Gerbera to były jakieś mięsne potrawki, ale to jak ją miałam na początku (mam ją od stosunkowo niedawna, od kiedy skończyła 7 miesięcy). Ser to jej się może zdarzyło ukraść z kanapki, bo ona jest bardzo łakoma. po zjedzeniu swojej karmy potrafi podkradać karmę kotu i muszę chować kocie miski, również czasem jak się ją spuścić z oka potrafi ukraść coś z kanapek, bo ława nie jest zbyt wysoka i jak stanie na 2 łąpach to sięgnie.[/QUOTE]
I hodowca też ją trzymał na takiej monodiecie przez 7 miesięcy? To pewnie pies z zachodu Europy, nie? ;)
Mój pies padł ofiarą takiego podejścia do żywienia - przez większość pierwszego roku życia psa ślepo wierzyłam, że tylko karma, bo bilans, bo go zaburzę, bo coś spartolę. Pies grzebał po śmieciach, wyciągał z nich nawet kapustę pekińską, żebrał, podkradał, miał nawet fazę na zjadanie odchodów. Jak podkradł jajko sadzone, to się rozchorował, co mnie tylko utwierdziło w przekonaniu, że najwyraźniej pies wyewoluował z wilka z suchą karmą w pakiecie ;) Problemy zaczęły szybko wygasać, gdy zaczęłam świadomie urozmaicać dietę normalnym jedzeniem, ustały całkiem po przejściu na barf. Więc ja Ci radzić nie będę, bo mnie monodieta nie przekonuje, uważam, że jak ktoś chce wychować nadwrażliwca, to z pewnością mu się uda ;) Weź tylko pod uwagę, że jeśli producent karmy korzysta z surowców, które mają status środka spożywczego dopuszczonego do obrotu jako produkt dla ludzi, to się tym mocno chwali - więc to jedzenie dla ludzi nie jest aż takie gorsze od karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elia']Najpierw odpowiem merytorycznie, a później przejdę do pozostałej części Twojej wypowiedzi.



Otóż, po pierwsze, zarówno Orijen jak i Kingsmoor, są karmami mączkowymi, a nie mięsnymi - odsyłam do składów na stronach www tych producentów. Po drugie, Ziwi Peak zawiera nie 90% mięsa, a 22,6% (suchego, w modelu z wołowiną, gdzie jest podany największy udział mięsa), nie wliczając w to podrobów, które nie mogą być brane pod uwagę w tym bilansie, ponieważ są one mięsem najniższej kategorii, a ich białko ma inną strukturę aminokwasów, o znacznie gorszej przyswajalności i znikomych wartościach odżywczych. O dalszych negatywnych stronach podrobów w żywieniu psów mogę napisać w innym miejscu, jeśli to kogoś zainteresuje.[/QUOTE]

Elia to jakie karmy mięsne polecasz??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Żadnych nie poleca ;) Z obawy przed zarzutami o lokowanie produktu w przekazie ;)
To taka zabawa w "ciepło", "zimno" :D Ciągle jest zimno, lodowato, brrrr :D[/QUOTE]

Dziwne to, właśnie przejrzałam kilka wątków, gdzie Elia coś pisze o tych mączkach ale żeby dała jakieś konkrety to nie bardzo jej się śpieszy.
Poza tym Elia ciągle pisze,że karmy z mączką z mięsa są okropne i zaleca zakup tych ze świeżym mięsem. Ale przecież świeże mięso zawiera ok.75% wody, więc po odparowaniu zostanie garstka tego mięsa na kg karmy. To jaki to ma sens? Przecież w ogólnym rozrachunku tego mięsa będzie dużo mniej niż w karmach gdzie jest i świeże i suszone mięso a nawet i mączka ;)
Czy się mylę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Mój pies jadł 3 miesiące josee festival , wszystko było ok , koopy , sierść , z ryjka nie śmierdziało no i pies wcinał aż miło a jak zalałam to biegał z miską po całej kuchni wylizując pół godziny .
Chcąc zmienić mu smak (nie było innego powodu) kupiłam purine pro plan z łososiem i karmiłam kolejne 3 miesiące, niestety sierść pogorszyła się , karma nie służyła psu .
Teraz postanowiłam wrócić do josery i zaczeliśmy kolejny worek festivala , czekam na polepszenie sierści i pewnie nie będę zmieniać już karmy przez bardzo długi czas skoro ta tak wyjątkowo mu służy .

Z podobnej półki cenowej pies jadł jeszcze przez 2 miesiące brit care ale tu znowu były problemy z koopami i też z niej zrezygnowaliśmy .
Jestem w stanie wydać za duży worek 150-160 zł i uważam że w tej cenie josera jest jedną z lepszych karm .[/QUOTE]

Mamy podobne doświadczenia był i RC, i Hill's, i BP, w końcu trafiliśmy na joserę. Teraz Fidek je Joserę pół na pół z Koebersem(wybiera chętniej to drugie). Zauważyłąm jednak, że gdy tylko zaczynają się jakieś problemy żołądkowe (okropny z niego znajduch), Josera natychmiast je reguluje.
Jednak tak jak Filodendron mieszam style i daję Fidkowi wszystko i gotowane i surowe, dla surowych szyjek kurzych dałby się posiekać, ale dla rosołu zatańczy oberka. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Filodendron[/B], pies jest z Polski, ale jej bliscy przodkowie są z zachodniej Europy głównie Finlandii. Może kontakty z hodowcami z tej części Europy spowodowały, że przyjął taki sposób żywienia. On ma podejście takie, że różnorodna dieta może powodować rewolucje żołądkowe u psa. Ja doszłam do wniosku, że od czasu do czasu jako dodatek do diety złożonej z suchej karmy tak dla urozmaicenia podam jej mięsko z warzywkami. Jagnięcine z warzywami wciągnęła aż miło :).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='gops']Pytanie za 100pkt , kto mi zważy ile gram josery festival mieści się w 1 zwyklej szklance ?
Niestety straciliśmy naszą wage i daje na oko teraz , a wolałabym wiedzieć .[/QUOTE]

Koniecznie kup nową wage. Niestety ja karme swojego psa josera optiness i to wagowo może byc juz inaczej.
Ogólnie to czekam na efekty, bo dopiero zaczęłam te karmę podawać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja od początku karmię mojego psa Joserą. Czasami kupuję coś dla odmiany, ale zawsze wracamy do Josery- albo Optiness, albo Festival. Przerabialiśmy w międzyczasie Brit'a bo znajoma baaardzo zachwalała i zachwycała się- to była totalna porażka, koopska okropne, piesio niezbyt chętnie jadł (a byłam pewna, że zawsze wszystko ze smakiem zje ). Jakiś tydzień temu skusiłam się na Taste of the Wild, na razie ok, ale strasznie malutkie granulki :/

Jak na razie Josera jest u nas nr 1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdrowa naturalna wysokowartościowa karma sucha dla psa

Naturalnie pyszna, zdrowa i wysokowartościowa karma dla Twojego psa. Wysoka jakość produktu, profesjonalna i miła obsługa, wszystko to znajdziesz w naszym sklepie internetowym www.psianatura.com.pl
Na czele stoją karmy Super Premium oraz Premium, nie zapominamy jednak o podstawowych pełnowartościowych karmach dla zrównoważonej diety psa. Jego zadowolenie jest dla nas najważniejsze.
Realizacja zamówienia już w 24 godziny! Klient  otrzymuje paczkę już następnego dnia.
Psia natura to zdecydowanie odpowiedni i naturalnie najlepszy wybór dla Twojego pupila!
Proponujemy karmy: Josera, Purina, Darling, Butchers.
 

Link to comment
Share on other sites

Zdrowa naturalna wysokowartościowa karma sucha dla psa

Naturalnie pyszna, zdrowa i wysokowartościowa karma dla Twojego psa. Wysoka jakość produktu, profesjonalna i miła obsługa, wszystko to znajdziesz w naszym sklepie internetowym www.psianatura.com.pl
Na czele stoją karmy Super Premium oraz Premium, nie zapominamy jednak o podstawowych pełnowartościowych karmach dla zrównoważonej diety psa. Jego zadowolenie jest dla nas najważniejsze.
Realizacja zamówienia już w 24 godziny! Klient  otrzymuje paczkę już następnego dnia.
Psia natura to zdecydowanie odpowiedni i naturalnie najlepszy wybór dla Twojego pupila!
Proponujemy karmy: Josera, Purina, Darling, Butchers.
 

Ale ceny to z kosmosu !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...