Jump to content
Dogomania

happy-pet

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,
planuję rozszerzyć ofertę karm dla psów i kotów w swoim sklepie. Rozważam wprowadzenie Josery - na pierwszy rzut Festival i Balance oraz Culinesse (być może coś jeszcze dla kotów). Niestety nikt ze znajomych tą karmą nie karmi swoich zwierzaków (wywiad środowiskowy więc mi odpadł), na opinię przedstawiciela tej firmy polegać nie mam zamiaru bo oni zachwalą wszystko co ich - taka praca, trudno się dziwić. Stąd moje pytanie, bo gdzie jak nie tu szczerze mogę dowiedzieć się o opiniach użytkowników (a właściwie ich właścicieli :) ). Za wszelkie informacje będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy festival, optiness, sensi plus oraz balance to karmy z przeznaczeniem jedynie dla średnich i dużych ras? czy granulki są "zjadliwe" również dla małych psów? pytam, bo z tego co orientowałam się w joserze są wydzielone jakieś "mini" karmy ale chyba tylko dwie?

Link to comment
Share on other sites

Karmiłam Optiness, ma naprawdę spore granulki, dla małego psa mogą być za duże. Na tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/35392-Wielkość-granulek-ZDJĘCIA"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/35392-Wielkość-granulek-ZDJĘCIA[/URL] na pewno odnajdziesz zdjęcia granulek z różnych wariantów Josery, jakieś dwa lata temu była tu na dogo bardzo popularna.

A - miałam też próbki Festivala, tu granule sa przeciętnej wielkości, taka kaema all breeds.

Link to comment
Share on other sites

Karmiłam moje psy Joserą Belance i narzekać nie mogę. Karma im smakowała, nie było problemów żołądkowych, sierść ładna. Skład jak za taką cenę naprawdę przystępny. Psy to w typie jamnika i husky. Jamnikowaty nie miał problemów z wielkością granulek (ale on zjadłby nawet dla ras olbrzymich ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Moja sunia również zajada się Joserą, Agilo a latem lżejsze Solido, niestety w naszych sklepach nie ma tej karmy, muszę zamawiać przez internet, ogólnie jest mało popularna, dominuje śmieciowe P... i Ch.... Karma jest chyba smaczna, bo zjada szybko, sierść ładna, trawienie super, także polecam.

Link to comment
Share on other sites

Sandra - Agilo jest dla aktywnych, ta "uboższa" z mniejszą zawartością tłuszczu to Solido. Obie moja sunia wcina z apetytem, Agilo ma dodatkowo dodatek rybny stąd świeżo po jedzeniu czuć od niej śledziem ;) ale zaraz znika zapach, oddech świeży czyli karma dobrze tolerowana i strawiana.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam, ja mojego psa karmię karmą suchą firmy Josera - festiwal, można ją stosować na dwa sposoby, na sucho a jak widze że mój piecho marudzi to zalewam mu ją wodą i powstaje sosik - zjada aż mu się uszy trzęsą ;-) doradzono mi taką, i znalazłam dystrybutora niedaleko mnie, można sprawdzić na imodog.pl jeżeli jest ktoś zainteresowany doradzą przez telefon też , mój znajomy ma owczarki niemieckie, psy stróżują i są na dworze, od początku karmi joserą - high energy i festival - psy maja piękną sierść, są wysportowane, wagę utrzymują, on poleca to wszystkim swoim znajomym, mi tez polecił i nie zawiodłam się, na joserę nie mogę na razie narzekać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Moje karmię Acaną, ale gdy się skończyła a nowa nie doszła zaczęłam eksperymentować z Joserą, bardzo im smakowała zarówno festiwal , miniwell jak i sensipus - po powrocie do acany suka niestety nie chce jeść nic innego jak josera sensiplus :D Też uważam że to dobre karmy, dobrze się przyswajają nie ma rewolucji.

Link to comment
Share on other sites

Kupilam drugi worek josery, przedtem karmilam przez lata bozita robur, karma oczywiscie drozsza od josery, wiec i skladowo lepsza, jednak pomyslalam, ze moze cos zmienic, bo pies mi nie chcial bozity jesc. Karmiac josera psa seniora, widze, ze chetniej ja je, kupy ma calkiem w porzadku, poprawil sie stan skory. Wiec postanowilam zostac przy joserze.
Karmie josera balance light i senior.

Link to comment
Share on other sites

Również polecam Joserę Family. Jedna z lepszych karm dla przyszłych mam, karmiących i jako pierwsza karma dla szczeniąt. Żadnych sensacji, wszystkim smakowała a mamuśkę na Joserze "ratowaliśmy" bo po ciąży nam chorowała, schudła 10kg i inne karmy generalnie zwracała albo rozwolnienie. Po miesiącu Josery wyglądała już bardziej jak pies niż wrak psa

Link to comment
Share on other sites

Porównywanie jest na miejscu ,bo rozmowa tyczy się smakowitości i wartości odżywczych karm (Josera ) a nie cen -to po pierwsze ,a po drugie ,ta druga czyli kingsmoor kosztuje 64 zł za 4 kg ,jest do tego cięższa od np Josera ,Brita więc jest wydajna więc cenowo wyjdzie na to samo .Natomiast Ziwi Peak rzeczywiście jest droga ,ale może czasami warto wydać więcej na żywienie aby potem mniej wydać na wetów -jest też oszczędność ? chyba tak :)
Podałam karmy które uważam za bardzo dobre (skład sam za siebie mówi )-bezglutenowe , holistyczne ,nie zawierające śmieci -zbóż , wszelkiego rodzaju MĄCZEK ,ulepszaczy, konserwantów ....a każdy niech decyduje jak uważa :) Moja sunia na pewno Josera nigdy nie dostanie .

Link to comment
Share on other sites

Nasza instruktorka ma hodowlę Rotków a jej Gandi jest najbardziej utytułowanym psem w swojej rasie i ona daje im właśnie Joserę. Stać ją na o wiele droższe karmy, i niby lepsze karm, bo dla ego psa-mistrza świata-można pozwolić na taki luksus. Ale jej psy wyglądają najlepiej po Joserze właśnie. Były próby z innymi karmami ale Josera okazała się najlepsza...Tak samo nasz pozorant, który ma hodowlę Owczarków Niemieckich też swoje psy karmią Joserą, choć jest też dystrybutorem i innych karm, i widać jak ładnie wyglądają. To nie znaczy, że to najlepsza karma na świecie bo takiej nie ma. Moim tez teraz daję Joserę High Energy i nie narzekam. Wcześniej dawałem MM ale dla urozmaicenia daję aktualnie Joserę od blisko 4 m-cy i nie miałem niespodzianek.
Pozdrawiam-M

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagunia']A ja nie polecam Josera ....przeanalizujcie skład tych karm : Ziwi Peak, Kingsmoor , Orijen ,Taste of the Wild ....polecam głównie dwie pierwsze[/QUOTE]


Czy możesz napisać bardziej szczegółowo, dlaczego właśnie Twój wybór to dwie pierwsze karmy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagunia']-bezglutenowe , [B]holistyczne[/B] ,nie zawierające śmieci -zbóż , wszelkiego rodzaju MĄCZEK ,ulepszaczy, konserwantów ....[/QUOTE]
Mam z tym kłopot :) Co oznacza "holistyczne" w odniesieniu do karmy dla psa i jakie kontrolowane i certyfikowane warunki musi spełnić karma, żeby sobie taką "łatkę" móc przypiąć?
To, co czyta się w necie na temat segmentu karm pt. "holistyczne" brzmi trochę bełkotliwie, bo też jest na ogół tekstem reklamowym.

Link to comment
Share on other sites

Mam 9 miesięczną pinczerkę miniaturową, której podaję jej Joserę MinisBest-karma dla młodych i dorosłych aktywnych psów małych ras i moja sunia jest zdrowa oraz ma błyszczącą, aksamitną sierść.
Ten rodzaj karmy jest odpowiedni nawet dla alergików, gdyż zawiera jagnięcinę oraz łososia, które nie powodują alergii.
Tak, więc jak widać mojej suczce ta karma służy.
Były krótkotrwałe próby zmiany, eksperymenty żadnej innej karmy nie chciała chętnie jeść.
Weterynarz nawet wręcz nakazał nam na razie już nic nie zmieniać, bo ta karma jest dla niej optymalna.

Mam znajomych stosujących wśród swoich psów różne opcje Josery i również są zadowoleni. Wiem, że ludzie sobie chwalą Joserę Festiwal.

Mój wet z ponad 20 letnim doświadczeniem, właściciel jednej z najlepszych klinik weterynaryjnych w moim mieście twierdzi, że to dobra karma a gadanie, że te droższe są lepsze to ściema i chwyt marketingowy.
On ma na sprzedaż w swojej klinice 3 inne marki karmy, Josery w swoim asortymencie nie ma i mimo tego nie wciska mi czegoś innego by zarobić, bo jest uczciwy.

To nie jest tak, że to co tańsze jest gorsze, często jest odwrotnie drogie jest kiepskie, bo cena ma sugerować wysoką jakość na takie sugestie nabiera się gro ludzi.

Josera nie zawiera barwników i konserwantów i to jest jej ogromny plus.
Mączka kostna jest potrzebna, psy powinny jeść mielone kości, które są elementem najlepszej diety BARF.
Ja nie mam czasu stosować BARFu, mielić itp., kości nie miałabym nawet jak mielić.
Zresztą nie wiem czy jest aż taka tania za 4 kg worek płacę 69 zł inne karmy w tej gramaturze kosztują bardzo podobnie.
Zresztą to karma niemiecka a ten naród nie pozwala sobie na chłam.
Moja rasa jest bardzo popularna w Niemczech co jest w sumie uzasadnione, bo stamtąd pochodzi, większość szanowanych hodowców tej rasy w tym kraju karmi tą karmą.
Mój hodowca jeden z bardziej doświadczonych w tej rasie w naszym kraju również karmi nią swoje suki emerytki i hodowlaną, ich sierść wygląda bez zarzutu, zdrowie też, jego suka hodowlana rodzi zdrowe i liczne mioty.

Na pewno nigdy nie zmienię karmy na karmę produkcji skandynawskiej nasłuchałam się tyle na ich temat, że nie zaryzykuję.

Ponadto nigdy nie zdecyduję się na karmę bezzbożową, nad którymi niektórzy się tak podniecają, że prawie się posikają, bo mój wet stwierdził co zresztą jest logiczne, że zboże w diecie zwierzęcia jest potrzebne, zwierzę nie może jeść tylko mięsa.
Taka karma jest uzasadniona w przypadku alergii na zboża, ale jeśli takowa alergia nie występuje to po kiego gmerać zwierzęciu w diecie, kombinować, różne składniki pokarmowe są potrzebne w diecie, ludzie też jedzą różnorodne składniki pokarmowe.
Dlatego też moja sunia oprócz karmy dostaje również raz w tygodniu, w weekend kiedy mam więcej czasu gotowane plasterki marchwi.

Edited by Melissa.bdg
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melissa.bdg']
Ponadto nigdy nie zdecyduję się na karmę bezzbożową, nad którymi niektórzy się tak podniecają, że prawie się posikają, bo mój wet stwierdził co zresztą jest logiczne, że zboże w diecie zwierzęcia jest potrzebne, zwierzę nie może jeść tylko mięsa. [/QUOTE]
Pozostając w pewnych rozsądnych widełkach cenowych zdecydowana większość karm bezzbożowych bynajmniej nie składa się tylko z mięsa. Zboża zastępowane są ziemniakami, batatami i zazwyczaj roślinami strączkowymi, czyli po prostu innymi niż zboża źródłami węglowodanów. Samo mięso to jest w sklepie mięsnym ;) Można się kłócić o to, czy pies potrzebuje węglowodanów czy nie i w jakim stopniu nie lub tak, ale jeśli już ktoś jest zdania, że pies ich potrzebuje (jak najwyraźniej Twój wet i Ty), to nie widzę problemu w tym, że niektórzy wolą ziemniaki z soczewicą niż kukurydzę.
Ktoś tu nie poleca josery za to poleca kingsmoor - czyli w temacie węglowodanów zamiast ryżu i kukurydzy woli ziemniaki, groch i bób czy fasolę. No i ok - jedno i drugie sprawdza się jako źródło tychże.
To, że obecne trendy z braku zbóż w karmie - zamiast rzetelnej i zwykłej informacji typu: gluten free - robią dźwignię reklamową, to inna para kaloszy. No ale od tego są składy, żeby je poczytać ;)


[quote name='Melissa.bdg']
ludzie też jedzą różnorodne składniki pokarmowe. [/QUOTE]
I na dodatek nie zawsze te same, co inni ludzie - a jedni i drudzy żyją ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Pozostając w pewnych rozsądnych widełkach cenowych zdecydowana większość karm bezzbożowych bynajmniej nie składa się tylko z mięsa. Zboża zastępowane są ziemniakami, batatami i zazwyczaj roślinami strączkowymi, czyli po prostu innymi niż zboża źródłami węglowodanów. Samo mięso to jest w sklepie mięsnym ;) Można się kłócić o to, czy pies potrzebuje węglowodanów czy nie i w jakim stopniu nie lub tak, ale jeśli już ktoś jest zdania, że pies ich potrzebuje (jak najwyraźniej Twój wet i Ty), to nie widzę problemu w tym, że niektórzy wolą ziemniaki z soczewicą niż kukurydzę.
Ktoś tu nie poleca josery za to poleca kingsmoor - czyli w temacie węglowodanów zamiast ryżu i kukurydzy woli ziemniaki, groch i bób czy fasolę. No i ok - jedno i drugie sprawdza się jako źródło tychże.
To, że obecne trendy z braku zbóż w karmie - zamiast rzetelnej i zwykłej informacji typu: gluten free - robią dźwignię reklamową, to inna para kaloszy. No ale od tego są składy, żeby je poczytać ;)



I na dodatek nie zawsze te same, co inni ludzie - a jedni i drudzy żyją ;)[/QUOTE]

No i macie bardzo sensowna odpowiedz filodendron ...dodam tylko ,że ziemniaki maja mniej kalorii jak ryż ,mniejszy indeks glikemiczny ,rosliny strączkowe natomiast stabilizują tłuszcze ,bardzo wolno wchcłaniają się z p.pokarmowego ,nie powoduja w zasadzie wzrosty poziomu cukru ,którego nadwyżka przez organizm jest niemagazynowana w komórkach tłuszczowych ,tak jak to sie dzieje w przypadku ryżu , kukurydzy , pszenicy ,soi ..i całej reszty, a już nie wspomnę o wszelkich alergiach .Oczywiście dziewczyny nie musicie sie ze mną zgodzić , nie musicie też takich karm kupować swoim psiakom ....fajnie natomiast o tym podyskutować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...