Jump to content
Dogomania

Purina pro plan puppy salmon


moli1111

Recommended Posts

[URL]http://www.telekarma.pl/p60/pro.plan.puppy.sensitive.salmon.amp.rice.15.kg.htm[/URL]
kupiłam tą karme i na opakowaniu pisze ,że można ja dawac szczeniakowi do 24 miesiecy. mam 5 miesieczną jamniczkę, czy może ja jeść do ukończenia dwóch lat?

wcześniej karmiłam ją orijenem ,ale nie sprawdził się ,wypadanie sierści i łupież Mam jeszcze jedno pytanie czy do tej karmy podawać jakieś witaminy? czy juz są zbędne?

Link to comment
Share on other sites

Do dwóch lat to olbrzymie rasy powinny jeść tą karmę. Jamniki są maleńkie i wcześniej dorastają, więc wydaje mi się że do 10-12go miesiąca.
Do karmy witamin nie trzeba dodawać, bo ma już w sobie wszystko co potzebne. Ewentualnie jakieś preparaty na sierść np. gammolen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Do dwóch lat to olbrzymie rasy powinny jeść tą karmę. Jamniki są maleńkie i wcześniej dorastają, więc wydaje mi się że do 10-12go miesiąca.
Do karmy witamin nie trzeba dodawać, bo ma już w sobie wszystko co potzebne. Ewentualnie jakieś preparaty na sierść np. gammolen.[/QUOTE]

od 2 tygodni karmie swoją sunię pro planem z łososiem i już widzę efekty, nie wielkie,ale są sierść jest błyszcząca i sunia się wogle nie drapie.
tak jak poradziła mi Monia podaję jej gammolen-zjadła dopiero dwie kapsułki.

ale mam jeszcze jedno pytanie Lola zaczęła wylizywać ściany, moze brakuje jej jakiś witamin? może wapno, mam w domu Osteo Vit, może podawać je po 1 tabletce przez 7 dni. (jedna tabletka na 5kg masy ciała)

Link to comment
Share on other sites

Gammolen do każdego posiłku można dorzucać albo dawać w nagrodę. Ja jeszcze tran dawałam Hexi w zimę jak nam się gammolen skończył.

Moja mała też zaczęła w pewnym momencie interesować się ścianami, piaskiem, betonem i dawałam jej 1/2 - 1 tabletkę dziennie (1 na 2 kg się daje, a młoda ważyła 6 kg) i się trochę uspokoiła. Ale znalazłam lepsze i zdrowsze rozwiązanie - surowe kości. Odkąd młodej zaczęłam je podawać straciła zainteresowanie zżeraniem podłogi na balkonie, ścianami czy ziemią z kwiatków. Ale były też minusy, bo czasem wymiotowała i miewała straszliwe sraczki :cool1:. Teraz je samo surowe i wygląda świetnie, nic jej nie brakuje, nie szuka śmieci na spacerach, jest zdrowa i pogodna. Mam nadzieję, że już do karmy nie będziemy wracać (ewentualnie na wyjazdach, ale tylko jak będzie to bardzo konieczne).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Odświeżam temat :)

Mam 10 miesięcznego kundelka. Za chwilę miną 2 miesiące od kiedy u nas jest. Na początek próbowałam Puriny Dog Chow z kurakiem, ale miał luźne qpy, sierść wypadała garściami...Zmieniłam więc na Brita Premium, też z kurą, ale wciąż nie jest dobrze. Sierść co prawda się błyszczy, ale sypie się jak z choinki, kupy w większości luźne, burczy w brzuchu, z pyska odór...Kupiłam więc dziś Pro Plana z łososiem. Poczytałam opinie i wydaje się być dobrze przyswajana. Mam nadzieję, że osiągniemy w końcu harmonię :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

mamy 4 miesięcznego szczeniaka, zmieniliśmy karmę z royala właśnie na tą purinę. jak tylko będą jakieś efekty to się pochwalę. Na razie jedynym minusem jest to, że tak mu smakuje, że je bardzo łapczywie.

 

A to ciekawe... Ja z moją Tiną ćwiczyłam w szczenięctwie podobną zmianę - i ten konkretny Pro Plan okazał się dla niej absolutnie niejadalny. Zagłodziłaby mi się na śmierć. (Dwu-trzy-dniowe głodówki kończone wymiotami żółcią, a ona i tak nie podchodziła do miski.) Zastanawiające tym bardziej, że w zasadzie wybredna nie jest na tyle, żeby z ciekawością nie podejść do jakiejś nowinki, no i uwielbia ryby (mam rodzinę rybaczącą na Bałtyku, więc i pies zna smak rybki prosto z kutra), w tym łososia. Za inne rybne karmy, w stylu  Husse Lax & RisFish4Dogs, Acana Pacifica, Orijen 6 Fish, Brit Petit Lamb & Atlantic Fish (tu akurat łososiowa jej nie smakowała), MARP Holistic Salmon ALS dałaby się pokroić. W każdym razie, żadna strata. Po aferze z aflatoksynami żaden produkt z logo Puriny już by u nas i tak nie zagościł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...