Jump to content
Dogomania

Wada u psa -dyskwalifikacja?


ola134

Recommended Posts

[quote name='agairiki']Jednak wstyd wyjść z tak ogolonym westem... ;/ Tzn w opisie dostałam za to 'opieprz', ale na szczęście nie miało to wpływu na ocenę końcową... :)[/QUOTE]
\
Oj tam, oj tam, to był west nagi :-)
wsytd to wejść z chorym i brudnym psem, jak to już mi się u psów (sędziowskich!) zdarzyło widzieć

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Berciowata']Zależy od sędziego :P[/QUOTE]

ano niestety :angryy: bywa że u "obcych" sędziów jakiś pies/suka słusznie dostaje bdb lub db a u "swojaków" robi championat :evil_lol:

No cóż możemy tylko takich "swojaków" omijać szerokim łukiem a tu pogadać :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

a ja mam takie pytanie - moja suka w środe wbiegła w pole i rozcieła sobie łape. Rana była dość duża ale obeszło się bez szycia ( poduszki). Nie boli jej to, nie kuleje, ale ma opatrunek na łapie do stawu skokowego. W niedziele mamy wystawe i zastanawiam się, czy mogę wogóle z psem tak na ring wejść? Nawet nie pomyślałam o zaświadczeniu od weta, czy powinnam wrazie co wziąć?
Jeszcze się zastanawiam czy wejdziemy na ring, ale zastanawiam się czy wogóle mam możliwość...

Link to comment
Share on other sites

Mój pies kiedyś na terenie wystawy został użądlony przez jakiegoś owada - łapa spuchła, trzeba było zrobić opatrunek i pies dostał dodatkowy bandaż (czerwony w łapki). Ponieważ była to Słowacja to zapytałam sędziego czy mogę wystąpić z takim psem (również nie kulał) - został bez problemu oceniony. Więc pewnie wszystko zależy od sędziego. Jeżeli rana nie jest duża to możesz zakleić na czas oceny plastrem w rolce i potem znowu założyć opatrunek ;)

Link to comment
Share on other sites

Temat widzę dość stary, ale pamiętam że byłam bardzo załamana po wypadku mojego psa z pęknięciem gałki ocznej. Dlatego napiszę tak dla dodania otuchy tym którym takie nieszczęście się przydarzyło. Straszono mnie że oko trzeba będzie usunąć... a nie dość, że udało się nam je wyleczyć (dzięki doktorowi Garncarzowi :-) ) to mimo sporej blizny mój psiak pokazywał się z dużymi sukcesami kolejne dwa sezony wystawowe :-). Tylko dwa razy sędzie obniżył nam z tego powodu ocenę i samo zaświadczenie od lekarza nie miało tu znaczenia, po prostu uważał że jest to jakiś stopień kalectwa i pies będzie miał w związku z tym niższą notę. Jednak obie te wystawy były rangi klubowej a tam zwykle sędzia zdecydowanie dokładniej ogląda psy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...