Jump to content
Dogomania

Gruzja- piękność, w typie kaukaza ODNALAZŁA SIĘ!!!!!


Zofija

Recommended Posts

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Poker']Ale się cieszę :multi::multi:
Jak ja złapali ?[/QUOTE]

No właśnie..... Pani jechała na rowerze i zobaczyła Gruzję. Szybko zadzwoniła po męża i przyjaciółki. Biegli za nią non stop, az Gruzja wbiegła na podwórko bez wyjścia. Pani podeszła wzieła oślicę za przegryzioną smycz i zaprowadziła do domu......
A ja organizowałam łapanki z Panem z bronią... Ręce mi opadły.Jadę tam, porozmawiać o zabezpieczeniach i jak prowadzić gRuzję, to jak doopsko złoję!!!! Co ja przeżyłam za stres!!!!

Link to comment
Share on other sites

jak ja się ogromnie cieszę, że dała się złapać :multi:

jeśli sunia się nie wyrywa i nie szarpie na smyczy to polecam tą smycz: [url]http://allegro.pl/smycz-flexi-giant-xl-tasma-8m-do-75kg-i3518116893.html[/url]
droga jest to fakt ale chyba jedyna dla wielkopsów
my na niej prowadzamy naszego kaukaza (70 kg) ale on jest oazą spokoju
czasami tylko sie zatrzyma i wraca się coś powąchac i wtedy nas ciągnie ;)
i młodego tybetana (40 kg) który skacze, bo chce się bawić, do innych psów i pędzi jak strzała w zabawie i daje radę go na tej smyczy utrzymac

co do szelek nie wypowiem siębo nasze chodza w obrożach
fakt że raz jak sie kaukazik zawąchał a ja go chciałam pociągnąć to przyleciała do mnie sama obroża :evil_lol:
ale na szczescie on dalej stał i wąchał ;)

a Gruzja ciągnie na smyczy?

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

Niemożliwe ??????naprawdę???????????????matko jak się cieszę, Zofija, CHOLERNIE SIĘ CIESZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:multi:Żadna emotikonka nie pokażę, co czuję, aż Eśkę uściskałam!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do smyczy 3x- ja też mam taki model, moja chodzi bardzo ładnie, waży nie tak dużo jak na molosa, bo 50 kg, ale jest nerwowa i od czasu do czasu lubi wyskoki ( dosłownie). Smycz polecam. Eśka nosi normalną szeroką obrożę i niestety, czasem kolczatkę, jak jest szczególnie pobudzona ( cieczka). Szeleczki próbowałam, jak była szczeniaczkiem, szelki się rozpięły a E. została bez nich. Na szczęście, nigdzie nie zwiewała, ale zdziwione byłyśmy obie :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Echinacea']Niemożliwe ??????naprawdę???????????????matko jak się cieszę, Zofija, CHOLERNIE SIĘ CIESZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:multi:Żadna emotikonka nie pokażę, co czuję, aż Eśkę uściskałam!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do smyczy 3x- ja też mam taki model, moja chodzi bardzo ładnie, waży nie tak dużo jak na molosa, bo 50 kg, ale jest nerwowa i od czasu do czasu lubi wyskoki ( dosłownie). Smycz polecam. Eśka nosi normalną szeroką obrożę i niestety, czasem kolczatkę, jak jest szczególnie pobudzona ( cieczka). Szeleczki próbowałam, jak była szczeniaczkiem, szelki się rozpięły a E. została bez nich. Na szczęście, nigdzie nie zwiewała, ale zdziwione byłyśmy obie :-)[/QUOTE]

nasz 40 kg tybetan (szczeniak) tez dosłowanie "podskakuje" jak się za bardzo podjara
albo chce pędzić się bawić do swoich koleżanek
i na tej smyczy go utrzymuję
tzn jak mega szarpnie to lecę za nim ale smycz nie puszcza
ani ja smyczy nie puszczam ;)

szelki mieliśmy dla berna i dla 25 kg pokurcza ale to zupełnia inna szkoła psia ;)

za to mocno wyrywny (40 kg) tymczas w postaci owczarka niemieckiego mial obroże półzaciskową i tylko raz nam się z niem wymsknął w górach jak biegał na spokojnie ode mnie do tz'ta
nie wiem jakos tak łeb mu się ułożył, ze obroża się zsuneła
a tak to było ok
no i się nie udusił przy ciagnieciu na spacerach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia66']dziewczyny czy jesteście pewni tego domu w ktorym jest ? może warto rozpatrzeć tę drugą opcję w bloku ?[/QUOTE]

Powiem tak- Gruzja była na ogrodzie-ogrodzonym i na smyczy. W świetle prawa nic nie mogę zarzucić ludziom, którym uciekła. Gruzja przegryzła smycz i podkopała się pod płotem. I oni sami ją wyłapali. I na pewno mi jej nie oddadzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Szelki tez muszą być odpowiednio dobrane, psiaki potrafią się i z nich czmyknąć.
Pogubiłam się - Gruzja zostaje u Państwa, którzy ją adoptowali czy którzy się nią 'opiekowali'?[/QUOTE]

Gruzja została wyłapana przez Państwa, którzy ją adoptowali i im uciekła. I oni ją wyłapali. Jadę do nich porozmawiać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...