Jump to content
Dogomania

ONek Noel już w swoim domu!:) jego kolega i koty z gospodarstwa-nie! jakieś pomysły??


bico

Recommended Posts

Umówiłam się na najbliższy możliwy termin, bo Noel z dnia na dzień coraz bardziej kuleje :( Teraz to już się nie trzeba przyglądać, żeby zauważyć :(

Jesteśmy umówieni na 9.00 w czwartek na RTG, a pół godziny wcześniej mamy konsultację z dr Szpondrem, który oblooka Noela i wystawi skierowanie (nie wiem czy nie trzeba będzie dwóch zdjęć: tyłu i przodu).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Murka']Umówiłam się na najbliższy możliwy termin, bo Noel z dnia na dzień coraz bardziej kuleje :( Teraz to już się nie trzeba przyglądać, żeby zauważyć :(

Jesteśmy umówieni na 9.00 w czwartek na RTG, a pół godziny wcześniej mamy konsultację z dr Szpondrem, który oblooka Noela i wystawi skierowanie (nie wiem czy nie trzeba będzie dwóch zdjęć: tyłu i przodu).[/QUOTE]

Oki, dzięki, że czuwasz nad tą sprawą.

Tak jak się umawiałyśmy przez tel, może zrobić od razu rtg tyłu i przodu, żeby mieć jasność sytuacji i dwa razy już nie jeździć.

Czekam na czwartek z niepokojem, bo martwię się o to pogłębiające się kulenie:( oby Noel jeszcze do czwarku dał radę wytrzymać, bo innego wyboru nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

Trochę się pokomplikowało z RTG, bo UP zadzwonili dziś do mnie, że coś tam wypadło i odwołano jutrzejsze RTG, dopiero w poniedziałek miałabym zadzwonić, żeby ew. się umówić na kolejny termin... w związku z tym, że Noel kuleje mocno i wydaje mi się, że czas ma tu znaczenie (choćby dlatego, że go z pewnością boli) to bico załatwiła wizytę jutro w klinice na Szmaragdowej.

A poniżej zabawy Noelka - w końcu się nauczył tej sztuki :)
[video=youtube;ueM4rmSLkPQ]http://www.youtube.com/watch?v=ueM4rmSLkPQ[/video]

[IMG]http://images47.fotosik.pl/1491/d284ff31c3b1e77a.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/1492/9e9d5d6786e79e5b.jpg[/IMG]

[IMG]http://images38.fotosik.pl/1742/3123738fa4741ec7.jpg[/IMG]

[IMG]http://images44.fotosik.pl/348/1f1ecb3e55f7673f.jpg[/IMG]

[IMG]http://images44.fotosik.pl/348/7271a8a683d3bd13.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]No i udało się wczoraj umówić wizytę w klinice na Szmaragdowej dla Noela, oglądał go wet, którego znam i mu ufam, bo leczę u niego też i swoje oba psy. Psiak faktycznie kulał, więc zrobiono mu rtg w znieczuleniu, które na szczęście wykluczyło dysplazję ale wykazało młodzieńcze zapalenie kości( łac. panosteitis). W zasadzie nie jest to choroba, tylko przypadłość u niektórych młodych psów u ras dużych psów. Noel dostał jednak antybiotyk i niesterydowe przeciwzapalne środki, które ma jeszcze brać przez 5 dni. Takie zapalenie zazwyczaj nawraca co pewien czas ale kiedy pies osiąga 2 lata powinno mu definitywnie przejść. Można też w takich wypadkach podawać aspiryny kardiologiczne np. acard itp. Dodatkowo zrobiliśmy Noelowi morfologię i rozmaz krwi pod katem babeszjozy, bo miał gorączkę ok. 41 st, a wcześniej dręczyła go biegunka ale na szczęście rozmaz babeszjozy nie wykazał i gorączka jest z powodu tego zapalenia kości. Noel może jeść tą karmę co do tej pory ale wet powiedział żeby nie podawać mu witami ani żadnych minerałów. Wszystkie uwagi weta i wzmianka o młodzieńczym zapaleniu kości zostały zapisane w książeczce zdrowia psa z myślą o info dla przyszłych właścicieli.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Mam nadzieję, że dziś Noel czuje się już lepiej, choć tak jak mówił wet, trzeba się liczyć z tym, że zapalenie znowu może dać o sobie znać i pojawi się kulenie w innej łapie. Jednak kamień z serca, że to nie dysplazja.

Dziękuję TZ Murki za transport. Murko, proszę daj znać ile mam przelać Wam za paliwo.

Aha! Noel był ważony i waży 29 kg ale jego waga docelowa jak dorośnie pewnie będzie większa:)[/FONT][/COLOR]

Edited by bico
dodanie nazwy choroby po łacinie i wzmianka o książeczce zdrowia psa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Mój Mały też miał taką przypadłość ale dotyczyła przednich łap. Odpowiednia opieka i dieta i Noel będzie zdrów:)[/QUOTE]

takie zpalenie może właśnie się pojawiać a to w tylnych łapach, potem może w przednich i to tak niestety kraży. No ale grunt to dieta, ew. aspiryny kardiologiczne i kontrola wet co pewien czas.

Link to comment
Share on other sites

Mi też kamień z serca spadł, że to nie to dysplazja :)
W razie co mamy Acard, mamy też spory zapas Karprofenu, więc gdyby (tfu, tfu) trzeba było Noelowi podawać za jakiś czas to nie będzie z tym problemu.

Noel czuje się zdecydowanie lepiej, choć jeszcze trochę kuleje. Ale już nie trzyma tej łapinki cały czas w górze i nie siada/kładzie się non stop.

Link to comment
Share on other sites

Babeszjoza wykluczona, gorączka była od zapalenia kości.
Noelek wreszcie zachowuje się jak młodziak, biega i szaleje :)
Poza tym stanęło mu już jedno ucho, a drugie też już prawie - staje się coraz bardziej podobny do ONa :)

A teraz... przyszedł czas na rozliczenie:

[B]Wpłaty:[/B]
+51,10 zł bico

[B]Koszty:[/B]
-360 zł hotelowanie
-24 zł wirusówki
-18 zł wścieklizna
-3 zł książeczka
-6,10 zł dojazd weta (częściowe koszty)
-12,50 zł odrobaczenie
-80 zł przejazd do Lublina (na RTG)
[B]Razem: -503,60 zł[/B]

-503,60 zł + 51,10 zł = -452,50 zł
[COLOR=#ff0000][B]Stan konta na 10 sierpień wynosi -452,50 zł.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jelena Muklanowiczówna']Sorry, ale tam coś zdanie jest ucięte i nie wiadomo wreszcie, czy wykluczono babeszjozę? Skąd ta gorączka?[/QUOTE]

nie widzę żadnego uciętego zdania. babeszjoza wykluczona, gorączka była od zapalenia kości, już opanowana.

Cieszę się, że z Noelkiem już lepiej:)

zaraz robię przelew.

Link to comment
Share on other sites

Noelek już nie kuleje, biega i bawi się, kładzie się rzadko :)
Tylko koopa mu się znów trochę rozdrzedziła (pewnie po antybiotyku), nie to, żeby miał biegunkę (w boksie się prawie nie załatwia w ogóle), ale myślę, że jakiś probiotyk mu zapodam, bo wcześniej mu to bardzo pomogło :)

Link to comment
Share on other sites

Wet jest teraz na wyjeździe (zastępuje go jego ojciec), więc będę coś wiedzieć po weekendzie dopiero :)

A z Noelka robi się coraz piękniejszy ONek :D
A jaki stróż! Jak szczeka na obcych! To nie ten typ, że biegnie do każdego i wszystko zalizuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Wet jest teraz na wyjeździe (zastępuje go jego ojciec), więc będę coś wiedzieć po weekendzie dopiero :)

A z Noelka robi się coraz piękniejszy ONek :D
A jaki stróż! Jak szczeka na obcych! To nie ten typ, że biegnie do każdego i wszystko zalizuje ;)[/QUOTE]

kurcze, tylko żeby za ostry się nie stał;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...