Jump to content
Dogomania

ONek Noel już w swoim domu!:) jego kolega i koty z gospodarstwa-nie! jakieś pomysły??


Recommended Posts

[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Moja przyjaciółka, która jest adwokatem została z urzędu opiekunem prawnym staruszka, który z racji wieku i chorób stał się zupełnie życiowo niezaradny i tracił kontakt z rzeczywistością. Żył w gospodarstwie pod Lublinem, gdzie warunki sanitarne zarówno w domu jak i w całym obejściu pozostawiały wiele do życzenia. Człowiek ten potrzebował natychmiastowej pomocy dlatego musiał zostać umieszczony w ośrodku pomocy społecznej. Został tam poddany leczeniu, a także niezbędnym czynnościom higienicznym. [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Niestety jak to w życiu bywa okazało się, że pomocy potrzebuje nie tylko sam człowiek ale także i jego zwierzęta. W opuszczonym gospodarstwie pozostały dwa psy i trzy koty. Gmina nie garnęła się do pomocy ale moja koleżanka adwokatka nie zamierzała pozostawić zwierzaków bez pomocy i wspólnie postanowiłyśmy coś zrobić by im pomóc.

[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:[/B] jeden z psów, ok. 8-miesięczny psiak w typie długowłosego ONka został przez nas 12 lipca umieszczony w hoteliku u Murki w Janowie Lubelskim. Wcześniej moja koleżanka i jej TZ zawieźli go do psiego fryzjera w Lublinie, gdzie został ogolony i wykąpany, ponieważ jego futro był to jeden wielki, śmierdzący kołtun-dred, w którym masowo gnieździły się pchły, ich larwy i inne insekty. Mimo, iż psiak został już wcześniej wstępnie odrobaczony, dostał też zastrzyk z ivermektyny by wybić robactwo całkiem, a także wyeliminować ostatnie egzemplarze pcheł. Nasz bohater zyskał także imię - Noel. [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Już u Murki chłopak odżył, wygodnie mu bez robaków i kołtunów. Drugiego dnia został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i wirusówkom, a 21 września został też wykastrowany.
Noel mieszka w hotelowym boksie, to wesoły psiak, trochę nieokrzesany i niezsocjalizowany z racji tego, iż wyrastał w izolacji ale jest na tyle młody, by udało się to w miarę szybko naprawić i poszukać mu nowego domu. Noel wszystkiego się dopiero uczy i wiele rzeczy poznaje dopiero po raz pierwszy. W kontaktach z ludźmi psiak jest przyjacielski, spontaniczny, wesoły i otwarty. Kontakty z innymi psami przypominają wizytę słonia w składzie z porcelaną – delikatność i cierpliwość, to u Noela nie są na razie cechy przodujące:D Musi się nauczyć nie być nachalny i nie zakładać od razu innym psom łapy na kark. Co do niewysterylizowanych suczek, Noel jest troszkę pobudzony seksualnie ale sądzę, że wyżej wymienione zachowania u dojrzewającego psa, który żył w izolacji od innym psów, ludzi i otaczającego go świata są normalne, a po przebytej już kastracji, z biegiem czasu, a także w miarę postępowania socjalizacji się wyprostują, najważniejsze, że Noel jest przyjacielski w stosunku do ludzi:multi:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Jeszcze w trakcie pobytu Noela w gospodarstwie Muzzy wspomógł nas sesją zdjęciową dla niego, drugiego psiaka i kotów. Dziękuję Ci za to Muzzy – jak zwykle nigdy nie zawodzisz:modla: Zdjęcia wygolonego Noela pochodzą już z hoteliku i są autorstwa Murki – również dziękuję.

[/COLOR][COLOR=#ff0000][B]UWAGA! 5 października Noel pojechał do swego nowego domu w Bytomiu!!!:multi:

[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Co do drugiego psiaka, sytuacja jest trudniejsza.[/B] Kuba jest to niewielki, krępy, zwykły, czarny podpalany kundelek. Weterynarz ocenił jego wiek na ok. 5 lat. Pies jest tak spanikowany, dziki i zupełnie nie obyty z obcymi ludźmi, iż nie da do siebie podejść i ucieka w panice do swej budy, skąd długo nie wychodzi. Wolę nie ryzykować wydobywania go stamtąd na siłę. Skromną budkę uważa za swój azyl, poza swoim panem nie znał innych ludzi. Ogólnie psiak biega swobodnie po terenie całej, ogrodzonej posesji, nie wychodzi poza ogrodzenie. Do jedzenia dostaje suchą karmę, którą moja koleżanka dla niego zakupiła i daje mu ją co dnia sąsiadka - obecna właściecielka posesji. Wody też nie brakuje, bo na podwórzu jest studnia i w kilku zbiornikach woda ta jest rozstawiona po terenie posesji, żeby pies miał do niej swobodny dostęp. Psiak został także wstępnie odrobaczony. Nie wiem co z nim będzie, bo to nie sztuka złapać psa na siłę lub uśpić go na chwilę. Boję się, że podwórzowy, a na dodatek dziki i spanikowany pies nigdy się nie socjalizuje na tyle by stać się domowym pupilem… Zobaczymy co dalej, musimy pomyśleć, na razie może przebywać w miejscu, które zna i akceptuje. Sąsiadka coś wspominał o tym, że jak do zimy nic nie wymyślimy to może go do siebie zabrać, ale nie wiem czy jej na tyle ufam by powierzyć jej psa, no i jak on sam zniósł by przeprowadzkę, czy nie próbował by wrócić na stare śmieci..? W schronisku też raczej nie ma na adopcję żadnych szans… Nie wiem, zastanawiam się, choć czas działa na jego niekorzyść…:(:(
Muzzemu udało się pstryknąć mu kilka fot z odległości i kilka fot z pewnej odległości w budzie.

[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Jeśli chodzi o koty[/B], to są tam dwa rudo-białe i jeden burasek, nie wiem ile mają lat i jakiej są płci ale podejrzewam, że to kociczki. Podjadają to co zostawi im sąsiadka, poza tym szwędają się niestety po okolicy ale też są trochę jednak ufne do ludzi.

[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]W razie co podaję namiary do ogłoszeń adopcyjnych: 607 605 048 mail: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][B][FONT=verdana][SIZE=2][email protected]

[/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR][/SIZE][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Dziękuję moje koleżance i jej TZ za to, że nie przeszli obojętnie obok tych zwierząt nie eksmitowali ich po prostu do schronu, tylko zainwestowali własny czas i pieniądze by im jakoś pomoc:Rose:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Dziękuję Murce, że znalazła u siebie w hotelu miejsce dla Noelka:Rose:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Dziękuję Muzzemu za wsparcie i poświęcony czas na zrobienie całej menażerii zdjęć do ogłoszeń:Rose:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]
Dotychczasowe koszty utrzymania zwierząt ponosiła Aśka i jej TZ. Koszty utrzymania Noela w hoteliku dzielimy na siebie po połowie.

[/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]KOSZTY PONIESIONE:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]- 140 zł – koszty kąpieli, strzyżenia i podania ivermektyny – sponsoruje Aśka i jej TZ
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]- 100 zł – tabletki na robale, kilka tur odrobaczenia dla dwóch psów – sponsoruje Aśka
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]- 22 zł – koszty smyczy i obroży – sponsoruje Aśka
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]- koszty paliwa na dojazdy do gospodarstwa i transport do hotelu – sponsoruje Aśka i jej TZ
- 90 zł - koszty leczenia Kuby(rana wywołana reakcją alergiczną na ukąszenia pcheł) - sponsoruje Aśka
- 226 zł - koszty rtg, badanie krwi, leków dla Noela - sponsoruje bico
- 80 zł - koszty paliwa za dojazd do weta na trasie Janów Lubelski - Lublin w obie strony - sponsoruje bico
- 360 zł - koszty hotelowania lipiec-sierpień - sponsoruje bico
- 24 zł - koszty szczepiena p-ko wirusówkom - sponsoruje bico
- 13 zł - koszty szczepienia p-ko wściekliźnie - sponsoruje bico
- 3 zł - koszty założenia nowej książeczki zdrowia dla psa - sponsoruje bico
- 6,10 zł - częściowe koszty dojazdu do weta - sponsoruje bico
- 12,50 - koszty ponownego odrobaczenia - sponsoruje bico
- 10 zł - koszty antybiotyku leczenie kaszlu kenelowego u Noela - sponsoruje bico
- 14 zł - koszty zabez. p-ko kleszczom Fiprex u Noela - sponsoruje bico
- 384 zł - koszty hotelowania sierpień-wrzesień - sponsoruje bico
- 100 zł - koszty kastracji Noela - sponsoruje bico
- 10 zł - koszty dojazdu do weta - sponsoruje bico
- 312 zł - koszty hotelowania 10.09-05.09. - sponsoruje bico
- 330 zł - koszty przejazdu na trasie Janów Lubelski-Bytom-Janów Lubelski - 170 zł wpłacił DS Noela i 160 wpłaciła bico

Noel
[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6396re_raewnah.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6398re_raewnas.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6393re_raewnaa.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6397re_raewnaq.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6410re_raewnqp.jpg[/IMG][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Edited by bico
Link to post
Share on other sites
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kundelek [B]Kuba [/B]- kolega Noela z opuszczonego gospodarstwa. Waży ok. 9 kg. Wiek to ok. 5 lat w ocenie weta. To psiak podwórzowy.
Jest dziki, przestraszony, nie zna innych ludzi, ucieka do budy, chowa się, nie da się zbliżyć, kuli się, skrada, nawet po jedzenie nie podejdzie, gdy człowiek jest w pobliżu. Nie wiem co z nim począć, bo to nie sztuka złapać psa na siłę lub po czymś otumanić:( W schronie nie ma szans na adopcję.

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6404re_raewnqr.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6405re_raewnqx.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6408re_raewnqn.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6413re_raewnqe.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6414re_raewnqw.jpg[/IMG]

Edited by bico
Link to post
Share on other sites

Koty - dwa biało-rude i jeden zwykły szary, nie ma go na foto. Nie znam płci i w jakim są wieku. Dokarmia je sąsiadka i niestety szwędają sie po okolicy:(

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6402re_raewehn.jpg[/IMG]

I znowu Kuba - kolega Noela z gospodarstwa:


[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6417re_raewnqq.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6418re_raewepr.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6419re_raewepx.jpg[/IMG]


[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6365re_raeweps.jpg[/IMG]

Edited by bico
Link to post
Share on other sites

Noel cd:

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6410re_raewerw.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6399re_raewera.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6422re_raewees.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6392re_raewewx.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6423re_raewewe.jpg[/IMG]

Link to post
Share on other sites

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6426re_raewewq.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6376re_raewese.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6375re_raewesa.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6372re_raewear.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/IMG6385re_raewesr.jpg[/IMG]

Link to post
Share on other sites

A tu Noel już u Murki w hoteliku po postrzyżynach:)
Wygląda na duuużego psa, ale w rzeczywistości jest chudy i długi. Może ważyć ok. 15 kg. Pewnie jeszcze przybierze na wadze i może urośnie, jak to na ONka przystało;)

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/Noel-ostr_raeweae.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/Noel-ostr_raewwpq.jpg[/IMG]

[IMG]http://s6.ifotos.pl/img/Noel-ostr_raewwhh.jpg[/IMG]

Edited by bico
literówka
Link to post
Share on other sites

Noel nie wygląda na dużego, one JEST duży :) Tzn. taki bardziej średni na razie, ale jeszcze urośnie.
Waży na pewno więcej niż 15 kg - dałabym mu 20-25 kg :)

Kiepsko mu idzie zabawa z innymi psami, bo jest słoniowaty i wszystko od niego zwiewa ;)
A jest taki niezgrabny, że nie może żadnego psa dogonić. Najfajniej wygląda jak np. trzy psy się rozpierzchają w różne strony, a on się rozgląda za którym pobiec ;)
Dzisiaj w końcu zdecydowałam zapoznać go z dorosłym samcem (o zrównoważonym charakterze). No i okazało się, że Noel nie ma skłonności do dominacji (tego się obawiałam), on po prostu chce się bawić, ale potrafi też ustąpić kiedy pies warknie lub doraźnie pokaże mu, że nie ma ochoty na zabawę (działa to na chwilę, bo Noelek zaraz znów próbuje) - to taki duuuży szczeniak :)

Wrzucam resztę fotek:

[IMG]http://images39.fotosik.pl/1663/b6ffeb61cab24c9c.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1675/74402958af8498e9.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1675/a95c9009417e49c5.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/1458/77e059e883991c49.jpg[/IMG]

[IMG]http://images40.fotosik.pl/1710/2bf99d4e698d4375.jpg[/IMG]

Link to post
Share on other sites

[quote name='MaDi']Piękny psiak ale nie mam pomysłu na kolegę:(
Po co ivermektyna jest chory?[/QUOTE]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Ivermektynę dostał ze względu na zarobaczenie i inwazję pcheł. Teraz już nic mu nie dolega.

[COLOR=#222222][FONT=Verdana]Okazało się także, że kolega Noela, kundelek, ma imię i wabi się Kuba.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#222222][FONT=Verdana]No więc wczoraj mieliśmy "akcję" związaną z Kubą:( Do mojej koleżanki Aśki zadzwoniła Pani, która na co dzień podrzuca mu jedzenie i wodę i która jest formalnie właścicielem tej nieruchomości, a starszy człowiek zabrany do ośrodka pomocy miał tam tzw. "dożywocie". Pani powiedziała Aście, że Kuba ma jakąś ranę na karku i siedzi w budzie, nie wychodzi, ma dreszcze. No więc zdecydowałyśmy, że pojedziemy zobaczyć co się z Kubą dzieje. Kuba faktycznie tkwił w budzie. Tylko dzięki samozaparciu naszego kolegi, udało się Kubę z tej budy wydobyć. Kolega miał założone grube rękawice budowlane, bo niestety zapędzony w „kozi róg” Kuba, przy wyjmowaniu z budy tak się bał, że próbował gryźć. Kolega sobie poradził, bo umiejętnie Kubę chwycił, a poza tym Kuba jest stosunkowo niewielki i nie miał już gdzie uciec. Kubuś strasznie się bał i zanim spróbował z gryzieniem, to zaczął strasznie „krzyczeć” i piszczeć:(:( Mało mu oczy ze strachu z orbit nie wyszły:( Z powodu ataku paniki i desperacji zrobił też pod siebie kupę i siku:( Udało nam się go zapakować do transportera i pojechaliśmy do weta, bo sami nie byliśmy w stanie stwierdzić czy i co mu w ogóle dolega. U lekarza Kuba musiał dostać na wstępie „głupiego Jasia”, bo nie było mowy żeby na normalnie dało go się obejrzeć. Okazało się, że Kuba faktycznie ma na karku ranę, która się zapaskudziła, podeszła ropą i śmierdziała:( To spowodowało stan zapalny w organizmie i gorączkę. Rana była spowodowana rekcją alergiczną ma masowe ukąszenia pcheł, których Kuba miał dosłownie „miliony”:( Rana została przez weta dokładnie oczyszczona, zdezynfekowana, zaopatrzona, a miejsce dookoła niej jest wygolone. Kuba dostał środki przeciwbólowe, antybiotyki i sterydy, a także środki na wytrucie pcheł i ich larw. Obniżono mu także gorączkę i nawodniono kroplówką. Poza tym w sercu i płucach nie wykryto innych nieprawidłowości. Pies ma w ciągu kilku najbliższych dni dojść do siebie.
Z racji braku jakichkolwiek innych opcji Kuba został z powrotem odwieziony na posesję do swojej wyścielonej sianem budy:( Wiek Kuby wet oszacował na ok. 5 lat, waga to 9 kg.
Zdajemy sobie sprawę, ze zastosowane leczenie ma bardziej doraźny charakter ale nawet nie mamy miejsca, gdzie moglibyśmy go umieścić i podjąć próbę socjalizacji – w stanie psychicznym, w którym jest obecnie i z uwagi na jego wiek nie ma on szans na adopcję. Nie wiem co z nim dalej będzie...:(:([/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to post
Share on other sites

Zapomniałam wrzucić rachunek za szczepienie Noelka. W sumie wyszło 42 zł za wirusówki+wściekliznę oraz 3 zł za książeczkę i 6,20 zł częściowe koszty dojazdu weta (25 zł na 4 szczepione/badane psiaki), czyli razem [B]51,20 zł[/B]:
[URL]http://images46.fotosik.pl/1670/debc0851c25af45cgen.jpg[/URL]

Link to post
Share on other sites

Zapisuję sobie wątek.
Noel jest śmiechowy, koty prześliczne (mam słabość do rudzielców, tym bardziej, że ten po lewej jest klonem mojego), a Kuba strasznie mi zaległ na serduchu, biedak :(

Link to post
Share on other sites

Słonikowe zabawy :)
[IMG]http://images39.fotosik.pl/1675/62654d17a86e3382.jpg[/IMG]

Noel często się kładzie. Trochę mnie to martwi, ale może po prostu nie ma takiej kondycji jak inne psiaki i się szybciej męczy. W każdym razie wet jak go szczepił to nie dopatrzył się jakichś wyraźnych braków witaminowych itd. A ja mu podaję na wszelki wypadek witaminki Wita-vet (podwójne dawkowanie, jak przy wzroście). Wbrew pozorom bardzo ciężko mi było mu je aplikować, bo wydaje się jakby Noel w ogóle nie umiał brać z ręki - nawet smakowitości typu konserwa psia, kiełbasa, parówka.. Jakby w ogóle nie wiedział o co chodzi. Ale powoli się uczy. Na razie najlepiej zapodać mu do miski na karmę i wszystko znika :)
[IMG]http://images45.fotosik.pl/1470/00c4f52e6f7eb4f9.jpg[/IMG]

[IMG]http://images38.fotosik.pl/1720/92d40b5c712dd1ed.jpg[/IMG]

A tu dla porównania: te dwa mniejsze psy mają po 15 kg :)
[IMG]http://images43.fotosik.pl/1469/f6fd97a39dfc79a2.jpg[/IMG]

[IMG]http://images40.fotosik.pl/1722/ca60e2e901b9e8c5.jpg[/IMG]

Link to post
Share on other sites

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1686/54194f3364a18c84.jpg[/IMG]

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1692/01a370b2a126cf0d.jpg[/IMG]

[IMG]http://images39.fotosik.pl/1675/0054f71a63c1b099.jpg[/IMG]

Noelek bardzo chce się bawić z innymi psami, tylko nie bardzo wie jak :)
[IMG]http://images35.fotosik.pl/1541/a5255c053e3c02c3.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/1686/1542e0bd0cc6dee9.jpg[/IMG]

Link to post
Share on other sites

jako "Goliat":D

on nigdy nie jadł z ręki od człowieka, więc musi się wszystkiego nauczyć. Może i z czasem jego zabawy z innymi psami staną się mniej słoniowe;)

Murko, a on ma słabą kondycję? Szybko się męczy? Może mu badania krwi zrobić?

Link to post
Share on other sites

[quote name='bico']jako "Goliat":D

on nigdy nie jadł z ręki od człowieka, więc musi się wszystkiego nauczyć. Może i z czasem jego zabawy z innymi psami staną się mniej słoniowe;)

Murko, a on ma słabą kondycję? Szybko się męczy? Może mu badania krwi zrobić?[/QUOTE]

Uczy się szybko, zwłaszcza przez obserwacje innych psiaków: już mi dzisiaj wsunął wszystkie witaminki z ręki (zmieszane w puszce) :)

Jeśli chodzi o jego kondycję to myślę, że ze względu na to, że wcześniej nie miał okazji biegać za zgrają innych psów to teraz go to męczy, ale nie kładzie się na długo, zaraz wstaje jak go tylko coś zaciekawi :)

Dopytałam dziś weta o kastrację i on powiedział, że najlepiej jak pies skończy 8-9 miesięcy. Czyli tak powiedzmy za ok. miesiąc wypadnie ciachanko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements


×
×
  • Create New...