Jump to content
Dogomania

jaką ilością (gram) karmić szczeniaka na dobe i ile razy


Recommended Posts

Witam. Jestem Marta. Mam suczkę Śnieżka jest to moskiewski stróżujący. Ma 5 miesięcy. Teściowa go karmiła do tej pory ale czas żebym to ja zaczęła. W tej chwili daje jej dwa razy dziennie karme suchą po 400 gram a miedzy tymi posiłkami korpusy. Doczytałam się ze to powinno dawać sie 520 i to na dobe rozłożyć. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

na każdej karmie jest dawkowanie zgodnie z wiekiem i wagą i tego się trzymaj. Dla szczeniaka rasy dużej podzieliłabym porcję dobową na 3 porcje (niby im częściej w mniejszych porcjach tym lepiej ale psiak już spory) jak dorośnie na 2.
W sumie ile razy do tej pory był karmiony dziennie jak już się przyzwyczaił, nie widac żadnych problemów (luźny stolec, wymioty) to nie wprowadzałabym drastycznych zmian.

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

[quote name='śnieżka m']Witam. Jestem Marta. Mam suczkę Śnieżka jest to moskiewski stróżujący. Ma 5 miesięcy. Teściowa go karmiła do tej pory ale czas żebym to ja zaczęła. W tej chwili daje jej dwa razy dziennie karme suchą po 400 gram a miedzy tymi posiłkami korpusy. Doczytałam się ze to powinno dawać sie 520 i to na dobe rozłożyć. Proszę o pomoc.[/QUOTE]
ja mam 10 miesiecznego psiaka rasy olbrzymiej i w dalszym ciągu dostaje 4 posilki.. próbowaliśmy zrezygnować z jednego ale Brysio się domagał, więc sam sobie doszedł do wniosku ze woli mniej a częściej - dla niego to zdrowiej..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...