Jump to content
Dogomania

Uwaga na kilike dr Wąsiatycza w Poznaniu


bejasty

Recommended Posts

Zachęcam!!!! Czytaj!!!!! I co Ty na to??????
[URL="http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html"][SIZE=2]http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html[/SIZE][/URL]
[URL="http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html"][SIZE=2]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html[/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Wiktor z Warszawy']Zachęcam!!!! Czytaj!!!!! I co Ty na to??????
[URL="http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html"][SIZE=2]http://srem.naszemiasto.pl/forum/watek/148227,4325,fwid,fkid.html[/SIZE][/URL]
[URL="http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html"][SIZE=2]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html[/SIZE][/URL][/QUOTE]
straszne,
czy oni nie powinni byc oskarzeni i stawic sie przed sadem , z uwagi na brak odpowiedzialnosci ,luki we wiedzy medycznej ?
Czy te biedne zwierzeta nie mogace sie bronic ,a opiekunowie je powiezyli,zaufali ,nie sa w rekach tych " weterynarzy" jako "kroliki doswiadczalne"?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']straszne,
czy oni nie powinni byc oskarzeni i stawic sie przed sadem , z uwagi na brak odpowiedzialnosci ,luki we wiedzy medycznej ?
Czy te biedne zwierzeta nie mogace sie bronic ,a opiekunowie je powiezyli,zaufali ,nie sa w rekach tych " weterynarzy" jako "kroliki doswiadczalne"?[/QUOTE]
Ciekawe,komu ten wątek forum.gazeta...odn kliniki grzegorza wasiatycza przeszkadzal,ze aż został zamkniety.Widze,że psy mozna traktować tam jak króliki doswiadczalne!!!

A [B]ja naiwnie myslalam,ze na dogomani mozna pisac prawdę.Czyli lepiej zamknąć wątek niż ostrzegać innych przed takim miejscem.Gdzie się nie obrócę tam same takie przykre historie.
Psy dziwnie szybko padają,a dzielna załoga wymyśla co rusz to nowe choroby i przyczyny padnięcia.Oczywiscie także uprzejmie proponują utylizację .Jest to niesłychanie uprzejme takżeze strony kliniki.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa01']Ciekawe,komu ten wątek forum.gazeta...odn kliniki grzegorza wasiatycza przeszkadzal,ze aż został zamkniety.Widze,że psy mozna traktować tam jak króliki doswiadczalne!!!

A [B]ja naiwnie myslalam,ze na dogomani mozna pisac prawdę.Czyli lepiej zamknąć wątek niż ostrzegać innych przed takim miejscem.Gdzie się nie obrócę tam same takie przykre historie.
Psy dziwnie szybko padają,a dzielna załoga wymyśla co rusz to nowe choroby i przyczyny padnięcia.Oczywiscie także uprzejmie proponują utylizację .Jest to niesłychanie uprzejme takżeze strony kliniki.

[/B][/QUOTE]

czy wiesz dlaczego proponuja utylizacje?
Bo sie boja ,ze sie wykona sekcje zwlok i wyjda wszystkie bledy w sztuce medycznej na swiatlo dzienne!
Nastepny aspekt to utylizycja ,jest bardzo lukratywnym interesem ,wiem na czym polega ,ale nie napisze,moge tylko uprzedzic ,zeby nikt nie zostawial swego niezywego psa u weterynarzy ,bo za tym pieknym slowem" utylizacja" kryje sie makabra.
Czy kliniki otrzymuja od firmy utylizycyjne-przerobkowej pieniadze za niezywe zwierze to nie wiem,musze sie popytac.

Link to comment
Share on other sites

Ten wątek forum.gazeta.pl jest jeszcze bardziej przerażający niz poprzednie.
A słyszy sie wciąz nowe historie zameczonych zwierzątek.
Klinika moze nie dostaje pieniedzy od firmy utylizacyjnej,ale pewnie dokladnie kosi właściciela
danego psa,więc na pewno klinika krzywdy na tym biedaku nie ma,To badz spokojna,xxxie.
A kto wie czy nie ma jeszcze możliwości sprzedac zwłok do prosektorium,na ćwiczenia,żeby ten biedny stwor nawet po smierci nie miał spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Przy calym negatywnym podejściu do tej kliniki ,nie oceniałabym tak drastycznie kwestii utylizacji zwłok. Niektorzy mają duży problem co zrobic z ciałkiem swojego pupila.Cmentarzy dla zwierzat jest niewiele,nielegalnie na działce -ale trzeba ją miec,w lesie pod drzewem -jak nikt nie zauwazy. Dośc często właściciele juz przed eutanazją pytają czy mogą zostawic ciałko.
Firmy zajmujące sie odbiorem mają nie mała taryfę za uslugi...

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim chciałam uspokoic XXXa ,ze klinika na pewno nie bedzie do tyłu z bilansem po utylizacji.
Oczywiscie ,kazdy ma prawo decydować,co zrobi z ciałkiem swojego psiaka.A tych cialek jak słychac jest duzo po wizytach w tej klinice.

Edited by ewa01
bład
Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna ale oni mają "tyle pracy" generalnie ogranicza sie do zbierania sprawozdań z szczepienia p.wściekliżnie i ewentualnie zużycia środkow psychotropawych .Poza tym jak sobie wyobrazasz taką kontrolę ? Opowiadania własciciela kontra "dokumentacja" medyczna ?
Wiesz jak w medycynie ludzkiej trudno udowodnić błąd w sztuce a w weterynarii...pacjent nic nie powie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa01']No właśnie.Ludzcy lekarze muszą bardziej liczyć się z pacjentem,gdyż chocby był biedny moze
zawsze chocby napisac do gazet,itd,a na psie w zasadzie można się bezkarnie wyżywać,bo jak opowie
co przeszedl?[/QUOTE]
Wlasnie moze zglosic do mediow ,ale do redakcj czy redaktora przyjazdnego zwierzetom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacek Poznań']Zachęcam kliknąć na poniższy link, kilka ciekawostek na temat tej pseudo kliniki.
[URL]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,27083462,27117621,Re_Lecznica_na_Mieszka_skadal_.htmldr-grzegorza-wasiatycza,id,t.html[/URL][/QUOTE]

Tak mysle czytajac wszystkie wypowiedzi w gazecie ,ze Klinika powinna zglosic swoj patent do Urzedu patentowego w warszwie o uznanie jej za klinike specajalizujaca sie w usmiercaniu zwierzat za duze pieniadze i przewodnictwo w wykonywaniu bledow w sztuce med.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

A to pierwsze,co można wyczytac na tym forum
Golec i Wasiatycz powinni troche przystopowac ze swoimi przekretami bo juz
dawno pogubili swoje umiejetnosci, wciaz slyszy sie o wpadkach. A ich
najwiekszym patentem jest szpitalik dla zwierzat - pamietajcie ! nigdy nie
zostawiajcie tam psa na obserwacje ! Po prostu zwierzak lezy i nikt nie zwraca
na niego uwagi.
[B]To słyszałam już nie raz,wymuszają zatrzymanie zwierzecia w ichniej placówce,
no i więcej się nim nie interesuja,no bo po co?Niech zdycha.To co chcieli,to dostaną,czyli kasę,a psów jest tyle w Polsce,
A panie doktor i reszta są tak zajęci,że nie maja czasu tam zajrzec..
[/B]
Reasumujac dobrze sie stalo, ze powstala ta dyskusja, szanownym Redaktorom
proponuje zajac sie ta sprawa bo znalezienie ludzi, ktorzy zawiedli sie na tej
klinice nie bedzie stanowilo problemu.

Co do sprawy oplat to zawsze moga powiedziec, ze sa panstwowe kliniki, dlatego
proponuje zajac sie sprawa skandalicznymi wpadkami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa01']A to pierwsze,co można wyczytac na tym forum
Golec i Wasiatycz powinni troche przystopowac ze swoimi przekretami bo juz
dawno pogubili swoje umiejetnosci, wciaz slyszy sie o wpadkach. A ich
najwiekszym patentem jest szpitalik dla zwierzat - pamietajcie ! nigdy nie
zostawiajcie tam psa na obserwacje ! Po prostu zwierzak lezy i nikt nie zwraca
na niego uwagi.
[B]To słyszałam już nie raz,wymuszają zatrzymanie zwierzecia w ichniej placówce,
no i więcej się nim nie interesuja,no bo po co?Niech zdycha.To co chcieli,to dostaną,czyli kasę,a psów jest tyle w Polsce,
A panie doktor i reszta są tak zajęci,że nie maja czasu tam zajrzec..
[/B]
Reasumujac dobrze sie stalo, ze powstala ta dyskusja, szanownym Redaktorom
proponuje zajac sie ta sprawa bo znalezienie ludzi, ktorzy zawiedli sie na tej
klinice nie bedzie stanowilo problemu.

Co do sprawy oplat to zawsze moga powiedziec, ze sa panstwowe kliniki, dlatego
proponuje zajac sie sprawa skandalicznymi wpadkami[/QUOTE]

a czy ci wszyscy weterynarze ,nie naleza do towarzystwa wzajemnej adoracji?

Link to comment
Share on other sites

Niechby się tam adorowali,ale po godzinach pracy.
Już na tym forum otwartym kilka lat temu ,wynikało ,ze zwierzeta wziete przez nich do
"szpitala" pozostawione sa same sobie.Słyszalem to od wielu osób i forum to potwierdza.
Uważam,ze to skandal obiecywać dobra opiekę,a robić co innego.To nie tylko sprawa pieniędzy,ale
życia powierzonego klinice w wierze,że ratują psy,a wynika zupełnie co innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Niechby się tam adorowali,ale po godzinach pracy.
Już na tym forum otwartym kilka lat temu ,wynikało ,ze zwierzeta wziete przez nich do
"szpitala" pozostawione sa same sobie.Słyszalem to od wielu osób i forum to potwierdza.
Uważam,ze to skandal obiecywać dobra opiekę,a robić co innego.To nie tylko sprawa pieniędzy,ale
życia powierzonego klinice w wierze,że ratują psy,a wynika zupełnie co innego.[/QUOTE]

To oni sie tak adoruja ,a zwierzeta nie otrzymuja nalezy tej pomocy ,albo cierpia albo umieraja?
To dlaczego ludzie powierzaja im swoich czworonoznych czlonkow rodzin i do tego wyskrobuja kazdy grosz ,zeby im kasy zasilac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To oni sie tak adoruja ,a zwierzeta nie otrzymuja nalezy tej pomocy ,albo cierpia albo umieraja?
To dlaczego ludzie powierzaja im swoich czworonoznych czlonkow rodzin i do tego wyskrobuja kazdy grosz ,zeby im kasy zasilac?[/QUOTE]

Ludzie powierzają z niewiedzy.Mało kto czyta fora psie.Wszelka krytyka zostaje bez echa.

Powinno się nagłaśniać we wszystkich mozliwych mediach ich negatywne działania.

Link to comment
Share on other sites

Mogę tylko dorzucić, że nie tylko o psy chodzi... Ja tam leczyłam np. szczura, jak usłyszałam rachunek to mnie wmurowało, ale jak zażądałam wykazu kosztów, za co ile, to się okazało " że ktoś się musiał pomylić przy wypisywaniu rachunku" i cenę obniżono. Nie mówiąc o tym, że nie chcieli mi podać nazwy leków, żebym mogła zmienić weta, próbowano wymusić hospitalizację na kolejne doby, mimo że nie była ona konieczna, ba nawet stresująca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Imbira']Mogę tylko dorzucić, że nie tylko o psy chodzi... Ja tam leczyłam np. szczura, jak usłyszałam rachunek to mnie wmurowało, ale jak zażądałam wykazu kosztów, za co ile, to się okazało " że ktoś się musiał pomylić przy wypisywaniu rachunku" i cenę obniżono. Nie mówiąc o tym, że nie chcieli mi podać nazwy leków, żebym mogła zmienić weta, próbowano wymusić hospitalizację na kolejne doby, mimo że nie była ona konieczna, ba nawet stresująca.[/QUOTE]
No widzisz ciagle namawiaja na hospitalizacje ,zeby jak najwiecej kasy wyciagnac?
To skandal ,zeby nie podac jakie leki szczurek dostawal,czy to nie jest przypadkiem w razie czego"krycie swoich bledow medycznych.? .Jakaz to tajemnica ?

Link to comment
Share on other sites

Sama mam sporo negatywnych wspomnień związanych z kliniką pana Wąsiatycza, bo osobiście nawet po głupim szczepieniu potrafię jechać do innego weterynarza żeby podał furosemid i ściągnął obrzęk z połowy psa, ale a propos nie wydawania przez nich dokumentacji.. Nie wiem na ile macie tego świadomość, ale jest to niezgodne z prawem :-)

Dz.U.2008.220.1433
USTAWA
z dnia 18 grudnia 2003 r.
o zakładach leczniczych dla zwierząt
[quote] Art. 28. 1. Zakład leczniczy dla zwierząt prowadzi dokumentację świadczonych usług
weterynaryjnych określoną odrębnymi przepisami oraz zapewnia jej ochronę i poufność.
2. Dokumentację, o której mowa w ust. 1, udostępnia się:
1) okręgowej radzie lekarsko-weterynaryjnej w zakresie niezbędnym do sprawowania
nadzoru;
2) organom Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i
obrotu produktami leczniczymi, paszami leczniczymi i wyrobami medycznymi stosowanymi
wyłącznie u zwierząt;
3) sądom i prokuratorom oraz sądom lekarsko-weterynaryjnym i rzecznikom
odpowiedzialności zawodowej w związku z prowadzonym postępowaniem;
[b]4) posiadaczowi zwierzęcia w zakresie dotyczącym świadczonej usługi weterynaryjnej;
5) innemu zakładowi leczniczemu dla zwierząt, jeŜeli dokumentacja ta jest niezbędna do
zapewnienia ciągłości świadczenia usług weterynaryjnych.[/b][/quote]

Zakładam że nie jeden zostawił tam równowartość własnej pensji więc może czasem warto się pokłócić o wydanie głupiej karty leczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linka']Sama mam sporo negatywnych wspomnień związanych z kliniką pana Wąsiatycza, bo osobiście nawet po głupim szczepieniu potrafię jechać do innego weterynarza żeby podał furosemid i ściągnął obrzęk z połowy psa, ale a propos nie wydawania przez nich dokumentacji.. Nie wiem na ile macie tego świadomość, ale jest to niezgodne z prawem :-)

Dz.U.2008.220.1433
USTAWA
z dnia 18 grudnia 2003 r.
o zakładach leczniczych dla zwierząt


Zakładam że nie jeden zostawił tam równowartość własnej pensji więc może czasem warto się pokłócić o wydanie głupiej karty leczenia.[/QUOTE]
Widze ,ze i ty omijasz ta klinke duzym lukiem?
Co do wydawania dokumentacji swiadczen uslug weterynaryjnych ,to skandal ,ze ich nie wydaja w dniu po zdiagnozowaniu choroby psa i zastosowanego leczenia.Czy to nie swiadczy o matactwach?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

gdzieś dalej w tej ustawie jest napisane, że lekarz ma obowiązek przechowywać dokumentację przez okres 3 lat.. Nie wiem czy świadczy to o matactwach, bo nie sądzę żeby komukolwiek zależało na celowym zabijaniu zwierząt czy tuszowaniu własnych błędów na każdym możliwym kroku, być może nikomu nie chce się wypełniać okien w klinice xp, czy czego oni tam używają i dlatego dokumentacji nie ma.. Już nie mnie w to wnikać, bo mimo że mieszkam ulicę obok to ląduje tam tylko na nocnych dyżurach w sytuacjach awaryjnych.. kiedy innej opcji już nie ma ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...