Jump to content
Dogomania

Mieszaniec na sprzedaż


Guffi

Recommended Posts

Nie wiem, czy mogę wkleić linka, ale dzisiaj przypadkiem natrafiłam na takie ogłosznie i byłam w szoku:crazyeye:. Mieszaniec chihuahua i yorka na sprzedaż(za 600zł). Oczywiście pieski były skrzyżowane "na umyślnie". I jeszcze na końcu [SIZE=3]"[/SIZE][I][SIZE=4][COLOR=#b10047]MIESZANCE TYCH RAS SA DOPUSZCZONE DO SPRZEDAZY W POLSCE[/COLOR][/SIZE][/I][SIZE=3] ". [/SIZE]
No brak słów! Czy mogłabym wkleić linka?

P.S.Szukałam takiego tematu wyszukiwarką, ale nie znalazłam, więc proszę nie krzyczeć:oops:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja droga ostatnio na PLANETE lecial reportaz dokumentalny ze stanow nt tworzenia nowych ras psow wlasnie przez tzw krzyzowki.

I tam za takie psy serio ludzie placa jak za psy rasowe z rodowodem np przebojem do fllyball jest rasa borderjack mieszaniec border collie i jack russel terriera. planuja skrzyzowanie bordera z whipetem bo ponoc pokazywalo baardzo obiecujace wyniki a nawet z pitem.......

Niestety w Polsce przyjmujse sie wiekszosc pomyslow Amerykannow :shake::shake: i nie zdziw sie ja niedlugo bedzie wysyp takich cudek..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guffi']Nie wiem, czy mogę wkleić linka, ale dzisiaj przypadkiem natrafiłam na takie ogłosznie i byłam w szoku:crazyeye:. Mieszaniec chihuahua i yorka na sprzedaż(za 600zł). Oczywiście pieski były skrzyżowane "na umyślnie". I jeszcze na końcu [SIZE=3]"[/SIZE][I][SIZE=4][COLOR=#b10047]MIESZANCE TYCH RAS SA DOPUSZCZONE DO SPRZEDAZY W POLSCE[/COLOR][/SIZE][/I][SIZE=3] ". [/SIZE]
No brak słów! Czy mogłabym wkleić linka?

.[/quote]

Linka może lepiej nie, bo chociaż to antyreklama, to na Dogo zabronione jest umieszczanie ofert typu "sprzedam psy". Może opisz swoimi słowami ten przypadek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Linka może lepiej nie, bo chociaż to antyreklama, to na Dogo zabronione jest umieszczanie ofert typu "sprzedam psy". Może opisz swoimi słowami ten przypadek?[/quote]
Nie, tylko tyle tam było, co napisałam. Nic więcej. Szczeniak 6 tygodniowy, mieszanic Chihuahua i yorka, tylko tyle, więc w takim razie link niepotrzebny. Ale jak tak można, biedny ten piesek, ile o może mieć chorób:shake:.

Link to comment
Share on other sites

Inaczej oni krzyzuja psy pod zamowienia np do sportu. raczej nowe rasy rzadziej, tworza poprostu chodzi o konkretny miot po takim psie (konkretnej rasy) i suce odpowiednije rasy. Raczej zadko potem krzyzuja owoce tego mioty :P

Ale tez tworza nowe rasy miniaturowe malamuty, takie do kolanka bo ludziom sie podobaja:eviltong: Albo mieszaja pudle z innymi psami aby nie wywolywaly alergii siersciowej ale to juz inny dzial gdzies tu omawiany


Owszem tak rasy powstaja ale wedlug polskiego prawa mieszanka yorka np z maltanczykiem to i tak kundel :PPP

Link to comment
Share on other sites

Ale wiesz, ludzie głupi, to we wszystko uwierzą i wszystko (wszytkich) kupią, jak mają pieniądze:/

Szkoda tylko, że znowu psy będą cierpieć - bo co, jak się taki borderbull czy borderwhippet w sporcie nie sprawdzi? Fajt, na ulicę czy do lasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guffi']Nie wiem, czy mogę wkleić linka, ale dzisiaj przypadkiem natrafiłam na takie ogłosznie i byłam w szoku:crazyeye:. Mieszaniec chihuahua i yorka na sprzedaż(za 600zł). Oczywiście pieski były skrzyżowane "na umyślnie". I jeszcze na końcu [SIZE=3]"[/SIZE][I][SIZE=4][COLOR=#b10047]MIESZANCE TYCH RAS SA DOPUSZCZONE DO SPRZEDAZY W POLSCE[/COLOR][/SIZE][/I][SIZE=3] ". [/SIZE]
No brak słów! Czy mogłabym wkleić linka?

P.S.Szukałam takiego tematu wyszukiwarką, ale nie znalazłam, więc proszę nie krzyczeć:oops:.[/quote]
Polecam do przeczytania regulamin Allegro...
Nazwa
Zwierzęta
Wymagane elementy opisu:
[B]Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu w Polsce[/B] oraz zapewnieniu bezpiecznych i humanitarnych warunków transportu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonix']Polecam do przeczytania regulamin Allegro...
Nazwa
Zwierzęta
Wymagane elementy opisu:
[B]Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu w Polsce[/B] oraz zapewnieniu bezpiecznych i humanitarnych warunków transportu[/quote]
Tylko, że tu nie chodzi o zgodność z regulaminem, ale o fakt, że ktoś krzyżuje ze sobą dwie różne rasy i to może nieść za sobą choroby genetyczne=męczarnię piesków:-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M10M']Jak ktoś skrzyżuje dwie rasy to po prostu wychodzi kundel, co mają do tego choroby? Pytanie brzmi: co za idioci dają za to kilkaset zł zamiast brać za darmo ze schroniska?
;)[/quote]
Dokładnie, ale ludzie takie psy kupują... jak można już pieska z rodowodem kupić za te pieniądze(nakolankowego, ale zawsze).

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego krzyzowki i eksperymenty prowadzone przez dawnych hodowcow byly moralne i calkiem ok a jesli dzis ktos krzyzuje dwie rasy to jest zle? Czytal z Was ktos o tym jak powstawaly rasy psow? Wiele mialo malo wspolnego z humanitaryzmem. Np niektore rasy mysliwski byly w mlodym wieku probowane na zwierzeciu na ktory mialy polowac i jesli sie nie sprawdzily - kulka w leb. Wiekszosc tych hodowcow tak czy inaczej pozbywala sie zwierzat nie spelniajacych oczekiwan. Proponuje 2 tomowa encyklopedie psow, mozna poczytac, jak to sie odbywalo...

Argument o chorobach tez malo trafiony. Choroby genetyczne psow rasowych wynikaja przede wszystkim z zawezonej puli genowej a mieszanka z inna rasa ta pule rozszerza. W sportach zaprzegowych tez biegaja hybrydy - ras zaprzegowych i chartow.

Z hybrydami jest o tyle dobrze, ze sa modne i placi sie za nie jak za psy rasowe wiec tak samo jak w przypadku psow rasowych jest mniejsze ryzyko, ze taki pies trafi na ulice. Rejestruja je nawet w jakims zwiazku czy klubie hybryd (oczywiscie w USA). Ogladalam zdjecia i czesc z tych psiakow bardzo mi sie podobala a inne w ogole - taka mieszanka to zupelny totolotek - nie wiadomo ktore cechy odziedziczy pies, jak bedzie wygladal. Moze to byc 8 cud swiata a moze byc brzydalek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Czytal z Was ktos o tym jak powstawaly rasy psow? Wiele mialo malo wspolnego z humanitaryzmem. (...) Proponuje 2 tomowa encyklopedie psow, mozna poczytac, jak to sie odbywalo...
[/quote]
To akurat trudno uznać za argument - kiedyś złodzieja karano obcięciem ręki, dzisiaj stosuje się inne metody. Mówienie, że coś jest dobre tylko dlatego, że kiedyś było jeszcze gorzej raczej nie prowadzi do poprawy sytuacji....
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']

Niestety w Polsce przyjmujse sie wiekszosc pomyslow Amerykannow :shake::shake: i nie zdziw sie ja niedlugo bedzie wysyp takich cudek..[/quote]
W parku do ktorego chodze jest sunia ze schronu ,ktora zostala odebrana jakiemys "hodowcy" -jest ona mieszanka owcz.niem w whippetem... podobno byla trzymana w straszbych warunkach9a tkze bita itd)-ludzie bywaja straszni...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

M1OM chodzi mi o to, ze na dogomanii jest czesto czarno-biale widzenie swiata. Psy z rodowodem sa piekne, zdrowe, zadbane, zsocjalizowane a bez rodowodu chore, z wadami itd Hodowcy zreszeni w zwiazku hoduja z milosci i nic nie zarabiaja na psach a wrecz dokladaja a nie zreszeni robia kokosy. Dawni hodowcy sa godni szacunku bo stworzyli nasze ukochane rasy a dzisijsi hodowcy psow innych niz z rodowodem FCI to zwyrodnialcy itd itp - nie mozna tak schematycznie myslec...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']M1OM chodzi mi o to, ze na dogomanii jest czesto czarno-biale widzenie swiata. Psy z rodowodem sa piekne, zdrowe, zadbane, zsocjalizowane a bez rodowodu chore, z wadami itd Hodowcy zreszeni w zwiazku hoduja z milosci i nic nie zarabiaja na psach a wrecz dokladaja a nie zreszeni robia kokosy. Dawni hodowcy sa godni szacunku bo stworzyli nasze ukochane rasy a dzisijsi hodowcy psow innych niz z rodowodem FCI to zwyrodnialcy itd itp - nie mozna tak schematycznie myslec...[/quote]
W pełni się zgadzam z Twoimi słowami.
Wygląda to tak, że psy rasowe to arystokracja, a mieszanki to psy nie godne uwagi. A ja mam wspaniałą mieszankę najprawdopodobniej owczarka collie z owczarkiem niemieckim i jest najpiekniejszą psią arystokratką :loveu: Mało tego uważam, że mieszanka collie z ON byłaby piękną nową rasą :)

Link to comment
Share on other sites

jestem jak najbardziej za krzyżówkami!!

...ale tylko jeśli krzyżówka między dwoma rasami byłaby odpowiednio nadzorowana i miała za zadanie powiększenie puli genetycznej danej rasy i/lub poprawienie zdrowia danej rasy [ja najchętniej skrzyżowałabym te biedne kaleki zwane ONami z Wostocznikami albo CzW...]

inne krzyżówki,które są produkowane jedynie po to by, ktoś kto lubi malamuty, mógł mieć jego mniejszą wersję w mieszkaniu w bloku są pozbawione jakiegokolwiek sensu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']
Wygląda to tak, że psy rasowe to arystokracja, a mieszanki to psy nie godne uwagi. [/quote]
Pokaz mi choc jedną wypowiedź na tym forum która swiadczyłaby o takim podejściu do psów.
Ja tu widze armie ludzi którzy własny czas,siły i pieniadze przeznaczaja na ratowanie psów niezaleznie od ich pochodzenia. (I przede wszystkim sa to kundelki bo rasowe w potrzebie zdarzaja sie wiele rzadziej).
Niemal wszyscy tutaj uwazają za krańcowa,bezmyślność rozmnazanie psów niehodowlanych podczas gdy tyle innych umiera w koszmarnych warunkach.
I o to chodzi a nie o jakąś wydumana dyskryminację.

A jezeli chodzi o wąska pule genetyczna rasowców, i o problemy zdrowotne z tym związane,to u kundelków jest podobnie. Na wsiach leżących na uboczu wszystkie psy sa ze soba spokrewnione. Ten który lata luzem kryje swoja babkę, matke, siostry i kuzynki. Inbred na inbredzie. Przeżywaja te, które nie skończa w szambie i nikt sie nie przejmuje dysplazjami,alergiami itd. Jak sam nie zdechnie, to mu sie skraca cierpienia łopata. A i te zdrowe rzadko dozywaja późnego wieku.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']M1OM chodzi mi o to, ze na dogomanii jest czesto czarno-biale widzenie swiata. Psy z rodowodem sa piekne, zdrowe, zadbane, zsocjalizowane a bez rodowodu chore, z wadami itd Hodowcy zreszeni w zwiazku hoduja z milosci i nic nie zarabiaja na psach a wrecz dokladaja a nie zreszeni robia kokosy. Dawni hodowcy sa godni szacunku bo stworzyli nasze ukochane rasy a dzisijsi hodowcy psow innych niz z rodowodem FCI to zwyrodnialcy itd itp - nie mozna tak schematycznie myslec...[/quote]
Nareszcie ktoś tu tak stwierdził. Ostatnio napisałam o tym w innym temacie, to się na mnie rzucili. Ja nie jestem przeciwna hodowli psów bez rodowodu i nigdy nie będę. Oni też wiele kasy na to wykładają i nic, kompletnie nic na tym nie zarabiają(o ile nie są pseudohodowcami=rozmnażaczami). Hodowcy psów rodowodowych sprzeciwiają się hodowli psów bez rodowodu(przypuszczam, że większość przez stratę klientów), a tych rasowych bez rd nie, no powinna być sprawiedliwość... Ale to nie zmienia faktu, ze wg mnie już jest wystarczająco dużo ras i można znaleść idealną dla siebie, więc po co tworzyć kolejne:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Guffi - ja jestem pewna ze zarabiaja i Ci ktorzy hoduje bez rodowodu jak i Ci ktorzy hoduja z tymze. Nie etycznym jest nie dbac o zwierzeta i zle je traktowac a nie zarabiac pieniadze na legalnej hodowli.

Puli, jesli chodzi o amerykanskie hybrydy to nie wydaje mi sie zeby mozna je rozpatrywac w kategori typowych misz-maszow. Maja one udokumentowane pochodzenie, sa rejestrowane w klubie hybryd, placi sie za nie nie najmniejsze pieniedze wiec chyba mozna byc o tyle spokojnym o ich los jak o los psow rasowych.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi zarobkami to różnie bywa i byłabym ostrożna w takich kategorycznych osądach. Hodowla to nie zaliczenie trzech wystaw i pokrycie suki.(Niestety,bywa i tak :shake:). Jest mnóstwo ludzi,którzy wkładaja w to tyle pieniedzy,ze nigdy nie wyjda nawet na zero,chocby suka miała 10 szczeniąt rocznie).

Jaszczurka - moze ja nienormalna jestem,ale przerażaja mnie takie mody. Modna fura, modna fryzura, modna psiura. A co w następnym sezonie?? Wszyscy wiemy co sie działo z dalmatami, "lassie" itd.
Puli to w USA niezbyt czesto spotykana rasa. Wydawałoby się że maja sie dobrze u swoich miłosników.Mam kontakt z osoba,która w tamtejszym klubie rasy zajmuje sie puli w potrzebie i ma co robic!!
[B]Dlaczego do diabła nikt na swiecie nie chce lansowac mody na psy ze schronisk?![/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...