Jump to content
Dogomania

Behawiorystyka jako kierunek studiów ! Good news :-)


e_vitka

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o matko !! dlaczego dopiero od przyszlego roku?:angryy: ide w tym roku na studia no i poszlam na fizjoterapie ktora mnie wgl nie interesuje 'bo papierek trzeba miec' i to zaocznie wrrr..

a tu prosze kierunek ktory jako jedyny chyba mnie interesuje i na ktory bym sie z checia uczyla.

no to zostaje za rok zmienic kierunek chyba, tylko trzeba isc do pracy i zbierac kase zeby dostac sie na zaoczne bo zwazajac na to ze mam same podstawowe przedmioty raczej na dzienne sie nie dostane ehh .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']boisz się biologii i wybierasz taki kierunek, gdzie jej nie unikniesz? :eviltong:[/QUOTE]

Będę zdawać chemię, bo przedmiot ten bardzo lubię. A biologia, jak to w LO w ogóle mnie nie interesuje, bo nie związana jest z tym, co mnie interesuje, tylko same bzdury. A na studiach to co innego, przynajmniej tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Nie wymagają biologii więc nie widzę potrzeby jej zdawać, najwyraźniej uważają że nie jest to konieczne by sobie poradzić. Behawiorysta przede wszystkim musi znać zachowania psów i wiedzieć, z czego są jakie środki uspokajające, itd. itp. co pies jak wydziela, mniej więcej i dlaczego, natomiast to jest wyraźnie ujęte w programie studiów. U mnie biologia skończyła się po 4,5 roku i była wychowaniem do życia w rodzinie a nie nauką i cieszę się, że będzie na studiach i to ukierunkowana na to, co mnie interesuje, a nie wszystko i tak naprawdę nic. ;)

"biologia, biologia zwierząt wszystkich grup, biologiczne mechanizmy zachowania się zwierząt" no to jest biologia, której mogę się uczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

A niech to, szkoda, że w Krakowie czegoś takiego nie otwierają, bo mnie w Lublinie od trzech lat nie widzieli...
...a widzę, że respektują cały wachlarz przedmiotów, więc a nuż bym z tą moją matmą coś zdziałała i sobie poszła studiować drugi kierunek :D

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja tak z perspektywy kogoś po studiach, na dodatek dziecka wykładowcy uniwersyteckiego - albo dobre studia, które gwarantują robotę (jak np. mój TZ, informatyk mgr inż. po polibudzie), albo takie, gdzie masz dobrą zabawę, a umiejętności nabywasz innymi drogami - jestem po slawistyce, konkretnie po literaturoznawstwie słoweńskim, więc pracuję po angielsku w branży IT, bo tak dorabiałam w czasie studiów :) Studia rewelacyjne, bo przez 5 lat bawiłam się świetnie, a mam pracę z zupełnie innej beczki. Także stawiajcie na te studia, ale patrzcie też na kierunki alternatywne na zapas w kolejnym roku, jakby te się okazały ani fajne, ani przydatne. Takie drzwi awaryjne, jakby się okazało, że wykładowcy są denni, materiał do bani, tylko zachowanie wieprzków w zagrodzie, czy inne takie, które się nijak mają do psa i jego potrzeb. I inwestujcie w języki - angielski, niemiecki, rosyjski. Zawsze można znaleźć pracę za granicą, gdzie lepiej płacą. Rosjanie np. w UK to cholernie bogata grupa, więc dlatego rosyjski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Przecież napisałam, że "zwierząt wszystkich grup", więc chyba wiem że to nie tylko psy? Ale bądźmy szczerzy psy to główny sposób zarobku behawiorysty :evil_lol: większości.[/QUOTE]

tak, niby pies to główny zarobek... ale bądźmy szczerzy to jest uczelnia rolnicza, chyba nie zatrudnią nowej kadry, która będzie uczyła o psach ;) szczególnie w roku "eksperymentalnym"
Może po latach jakoś to będzie inaczej funkcjonowało, ale na razie mam wrażenie że postawią na zwierzęta gospodarskie, bo od tego mają już ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy, coś o psach powinno być bo z artykułów wynikało że studia przygotowują do pracy w sądzie np. do orzeczenia agresji u psa.
Tak czy inaczej do samego bycia behawiorystą przygotowuję się od dłuższego czasu, czytam, poznaję psy, pomagam, studia traktuję jako uzupełnienie tego i papier. No i nie mam wtedy ukończonego "kursu", tylko "studia", co lepiej wygląda :evil_lol:
Ale zwierzęta wszystkie lubię tylko nie rozumiem jak mam być behawiorystą zwierząt typu krowa - znaczy mam liczyć że jakiś rolnik zadzwoni że jego mućka się źle czuje? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też tak myślałam sobie właśnie, bo jednak Lublin mam trochę daleko, a na wszelki wypadek mogę sobie zrobić najpierw magisterkę z chemii i potem lecieć na behawior. :)

Mogę zapytać dlaczego nie lubisz go?:)

PS. I w ogóle na jakiej uczelni wykładają w Krk?

Link to comment
Share on other sites

Nie lubię go jako osoby, np. wystawia pochopną opinię o psie zamiast powiedzieć nie mam teraz czasu na rozwiązywanie tego problemu sorry, nie sprawdza ludzi którym wystawia zaświadczenia treserskie :roll: byłam na szkoleniu, zapłaciłam sporo kasy a prowadząca przez całe 1,5h nawet dzień dobry nie zdążyła mi powiedzieć, nie mówiąc o metodach szkolenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam Gałuszki z tej dobrej strony nie poznałam, kazał mi dwa lata temu uśpić psa ("nie ma dla niego nadziei, pechowy przypadek" takie teksty) który w tym roku debiutował na zawodach i zajął 4 miejsce :evil_lol: Nie twierdzę że nie umie sobie poradzić z psem, pewnie umie, ale uważam że jest dużo ludzi lepszych od niego, tylko że on jest najbardziej medialny, umie się pokazać.
Wiesz, wytresować psa to jedno, ale dać uprawnienia do prowadzenia szkoleń osobie, która nie umie nawiązać kontaktu z ludźmi to przegięcie. Dziewczyna przyszła na pierwsze zajęcia i zapytała czy ktoś ma do pożyczenia skrypt (był do wydrukowania przed szkoleniem), bo jest niedziela i nie miała jak skserować! Agresję u dwóch psów rozwiązywała tak, że kazała przez 1,5h chodzić im obok siebie z odległości jednego kroku. W grupie były 3 psy (!!), z czego Happy umiała wszystko tylko przychodziła na szkolenia dla socjalizacji, ale dziewczyna zwracała uwagę tylko na jednego owczarka, natomiast inna pani z swoim psem stała w kącie i nie bardzo wiedziała co ma robić. Na zdjęciach w internecie jest właśnie najwięcej jej zdjęć, wygląda jakby była super zabawa a tak naprawdę ona była najbardziej na tym poszkodowana..
Dlatego uważam że nie sprawdza swoich ludzi, nie sprawdza czy są w stanie rozdzielić swoją uwagę na więcej osób, czy są w stanie coś wyjaśnić innym.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam że mu się nie chciało - to było szkolenie w Bydgoszczy na które myśmy zajechały gościnnie, mama chciała by obejrzał Happy (okres jej największej agresji), prawie go ugryzła :lol: tyle że nikt nie oczekiwał że zrobi to za darmo, wtedy za wyprowadzenie Happy z agresji byłyśmy w stanie niebotyczne kwoty zapłacić, no, ale mu się nie chciało. Mógłby chociaż powiedzieć, że obserwacja psa wymagałaby czasu i że nie jest w stanie na ten moment nic stwierdzić, albo że ma kursantów i nie ma czasu, ale powiedzieć że pies jest praktycznie martwy?
Nie umniejszam natomiast jego faktycznych osiągnięć czy umiejętności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Nie wymagają biologii więc nie widzę potrzeby jej zdawać, najwyraźniej uważają że nie jest to konieczne by sobie poradzić.[/QUOTE]

ja nie mówię, że masz ją zdawać. na zootechnikę dostałam się bez biologii i bez chemii, sądzisz, że nie będą mi potrzebne te przedmioty? będą NA PEWNO. na tym nowym kierunku również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja nie mówię, że masz ją zdawać. na zootechnikę dostałam się bez biologii i bez chemii, sądzisz, że nie będą mi potrzebne te przedmioty? będą NA PEWNO. na tym nowym kierunku również.[/QUOTE]

Mimo wszystko, jakoś nie mam motywacji by uczyć się biologii, może za sprawą nauczyciela;p

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi o to że biologia na poziomie szkolnym najwyraźniej nie jest potrzebna do tego by pojąć zagadnienia poruszane na studiach.. gdyby była, to by jej wymagali.

Od paru dni co napiszę post ktoś zrozumie go inaczej :D mam jakiegoś pecha :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...