Jump to content
Dogomania

Behawiorystyka jako kierunek studiów ! Good news :-)


e_vitka

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='e_vitka'][URL]http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/behawiorystyka-zwierzat---pierwsze-takie-studia-w-polsce,788,1.html[/URL]

Wie ktoś czy będą też zaoczne? Sama bym się wtedy wybrała[/QUOTE]

[QUOTE][COLOR=#000000][FONT=arial]Kierunek powstanie na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Właśnie zgodził się na to senat uczelni. Uczenia przyjmie kandydatów na studia licencjackie i magisterskie dzienne i zaoczne. [/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

[URL]http://www.mmlublin.pl/419743/2012/7/14/behawiorystyka-zwierzat-nowy-kierunek-na-uniwersytecie-przyrodnicznym-w-lublinie?category=news[/URL]

Jestem bardzo ciekawa, jakie będą kryteria przy naborze ;)

Link to comment
Share on other sites

Idealnie dla mnie!

edit: na stronie uniwersytetu nic nie ma, ale pewnie trzeba sprawdzać na bieżąco. Mam nadzieję, że nie będą chcieli biologii :( może same podstawowe im wystarczą?

Edited by Soko
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

achhh czytałam i czekam na ten kierunek :) mam nadzieję, że go nie zepsują...
podejrzewam, że będzie dosyć podobny do zootechniki na początku, a potem będzie bardziej zawężony do zachowań zwierząt niż ich hodowli :)
słyszałam, że mają coraz mniej chętnych na zootechnikę stąd te alternatywne kierunki jak hipologia a teraz behawiorystka

Link to comment
Share on other sites

no właśnie, raczkuje, a ja jestem rocznikiem, który jako jeden z pierwszych będzie mógł takie studia skończyć, więc grubo przed tym, zanim cały ten interes się rozbuja. w związku z tym chciałabym wiedzieć, jak branża widzi takie studia, bo mi zawsze wydawało się, że dla behawiorysty najważniejsza jest praktyka... jeśli więc te studia mają być grą o papierek, którym potem można sobie machać na wietrze, to nie widzę celu.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie będzie chyba nigdy firmy behawiorystycznej. Ale ja raczej potrzebuję tych studiów, bo jakieś muszę skończyć, a na inne się nie nadaję :evil_lol: raczej nie chodzi mi o ich efekty, a o papier ukończenia. Bo studia wypada mieć - wykształcenie na świstku itd. - a prócz tego jedyne co, to mogę iść oblać po pierwszym roku ASP, lenić się na germanistyce lub iść na hipologię, ale tam jest taki poziom że wooow.. dziwię się że ktoś na to idzie ;) a więc, behawiorystyka lub hipologia. Czy się tam czegoś nauczę, zobaczymy, ale pisze że zajęcia praktyczne także mają się odbywać.
No i dobrze to wygląda przy ogłaszaniu siebie jako behawiorysty :lol:

Oto moje naukowe pobudki :lol:

Link to comment
Share on other sites

hahaha tak ;) Tylko nie zapominajmy, że behawiorystyka to nie tylko psy i konie, ale też cała masa innych zwierząt, zwłaszcza tych gospodarskich.
I znając życie właśnie na nich skupią się całe studia... Bo człowiek ciągle zwierzęta hoduje by mieć z nich jak największą korzyść.

Link to comment
Share on other sites

to dobrze :D najważniejsze żeby się nie rozczarować... no chyba, że pozytywnie :)
Soko... hmmm to jest szansa, że się spotkamy na tych studiach ;)

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/15614-motyleqq"]motyleqq[/URL], nie. Ten kierunek będzie od przyszłego roku dopiero.

Link to comment
Share on other sites

a idziesz do Lublina?
ja jestem po I roku zootechniki
i mam taką małą nadzieję, że behawiorystyka na I roku będzie mało się różniła od zoot'u i zostaną mi przepisane przedmioty :cool3:
ale mam zamiar ciągnąć oba :D a co! Jak szaleć to szaleć ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Już zaglądam. :)

EDIT

Matura
-jeden język nowożytny
Mnożnik
podstawa-1,3
rozszerzenie 2,0
-jeden przedmiot do wyboru: biologia, matematyka, fizyka, chemia:), fizyka i astronomia, geografia, informatyka
Mnożnik
podstawa-2,0
rozszerzenie-4,0

Edited by Paula95
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...