Jump to content
Dogomania

Niemcy


blaira

Recommended Posts

szczeniaki ponizej 3 miesiecy powinny miec pierwsza szczepionke i zaswiadczenie od wet.wojewodzkiego ,ze w tym regionie na ma wscieklizny.W pozostalym przypadku jest to nielegalne przekraczanie szczeniakow-szczeniaka mowiac "a moze sie uda"A jak nie to ,albo nalezy wracac do domu,albo celnicy zabieraja pieski do najblizszego schroniska.Czy ktos pomyslal o psach i o ryzyku!!!!!!!!!!!!
Prawidlowo jest:3x odrobaczyc,2 miesiace 1x szczepienie,3 miesiace 2szczepienie+wscieklizna,nastepnie po 21-28 dni nalezy przekroczyc granice,zakladajyc paszporti czip.W innym przypadku tj.pisalam zaswiadczenie od wet woj,lub powiatowego.piesek 3 miesieczny moze byc czipowany.pragne zwrocic uwage ,ze odlaczanie dzieci od matek moze nastapic nie wczesniej jak 8 tyg.Najlepiej miedzy 10-12 tyg.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Elitesse']zaden normalny wet nie zaszczepi szczeniaka ponizej 3 miesiaca na wscieklizne a granice takie szczonki przekraczaja bez problemu[/QUOTE]
Nie przekraczaja bez problemu, gdy urzad celny skontroluje, zatrzymaja psa i oddadza do najblizszego schroniska. To jest niedozwolone. Kazdy pies ( nawet szczeniak) musi miec paszport unijny, byc zaczipowany i jesli jest ponizjej 3 miesiecy zycia, musi byc zaswiadczenie woj. weta, ze w okolicy , skad psiak jedzie, nie ma wypadkow wscielizny. Szczepienia na wirusowki nie sa obowiazkowe, ale ze wzgledu na dobro psa, powinnien kazdy psiak je miec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']Nie przekraczaja bez problemu, gdy urzad celny skontroluje, zatrzymaja psa i oddadza do najblizszego schroniska. To jest niedozwolone. Kazdy pies ( nawet szczeniak) musi miec paszport unijny, byc zaczipowany i jesli jest ponizjej 3 miesiecy zycia, musi byc zaswiadczenie woj. weta, ze w okolicy , skad psiak jedzie, nie ma wypadkow wscielizny. Szczepienia na wirusowki nie sa obowiazkowe, ale ze wzgledu na dobro psa, powinnien kazdy psiak je miec.[/quote]

a gdzie ja napisalam ze szczeniak nie ma chipa i paszportu ?
juz 4 szczenieta z mojej hodowli jechaly do niemiec majac tylko paszport, chip, pierwsza szczepionke i zaswiadzcenie od weta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']zaden normalny wet nie zaszczepi szczeniaka ponizej 3 miesiaca na wscieklizne a granice takie szczonki przekraczaja bez problemu[/QUOTE]

W tym poscie nic Pani nie napisala, ze maja zaswiadczenie od weta. Jedynie, ze nie maja szczepien na wscieklizne i mimo tego bez problemu przekraczaja granice. Gdyby Pani to od razu napisala, nie zwrocilabym Pani uwagi na niebezpieczenstwo takiego przewozu. Prosze mnie nie atakowac bez powodu. Ja znam procedury celne dotyczace przewozu psow do Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']Ja znam procedury celne dotyczace przewozu psow do Niemiec.[/quote]

[quote]Moze byc czytelny tatuaz, ale tylko do 2008 roku. Potem beda w calej Uni Europejskiej wprowadzone czipy.[/quote]

Pajunia, jezeli znasz przepisy to powinnas wiedziec, ze [SIZE=2][COLOR=black]ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 998/2003 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I Rady [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=black]z dnia 26 maja 2003 r.[/COLOR][/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniające dyrektywę Rady 92/65/EWG wyraznie precyzuje, ze :[/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]"[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Times New Roman][COLOR=black][FONT=Times New Roman]1. [/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]Podczas [COLOR=red]ośmioletniego okresu przejściowego rozpoczynającego się od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia[/COLOR], zwierzęta gatunków wymienionych w części A i B załącznika I będą uważane za zidentyfikowane, jeżeli posiadają:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][COLOR=black]a) albo wyraźnie czytelny tatuaż; lub[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=black]b) elektroniczny system identyfikacji (transponder)."[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=black]Dla jasnosci - "[FONT=Times New Roman]Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w [I]Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej[/I]."[/FONT][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=black][B]Czyli 2003 rok + 8 lat okresu przejsciowego = mozliwosc stosowania tatuazu do 2011 roku. [/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=black][B]Prosze, nie wprowadzaj innych w blad ![/B][/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Pandzia - chuachua']Witam

bardzo bardzo prosze o przedstawienie mi co jest potrzebne jak to zdobyc i ile kosztuje zeby przejechac z 3 psami przez granice niemiecka....:lol::roll: bo sie pogubilam :(

Pozdrawiam[/quote]
a w jakim celu jedziesz? bo nie wiem czy moja sytuacja jest adekwatna?
ja mieszkam w Niemczech i czesto kursujemy tam i z powrotem. kiedy kupilam psa dzwonilam na granice i uzyskalam info ze pies musi byc zaczipowany, posiadac paszport i wazne szczepienie p/wsciekliznie.
jak do tej pory paszport psa sprawdzono az raz:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pandzia - chuachua']dziekuje
wchodzi na to ze musze zaczipowac dziewuszki...i wyrobic paszporty...:) ale zwariowalam co do szczepien to na wirusy kazdy ma...a przeciw wsciekliznie musze powtarzac przed wyjazdem?? chyba nie....bo wychodzi ze jedna bedzie szczepiona w czerwcu....to we wrzesniu chyba...nie bedzie musiala miec powtorki??

pozdrawiam.[/quote]
Pies musi miec wazne szczepienie :) nie musisz go dodatkowo zaszczepiac przed kazdym wyjazdem..

Link to comment
Share on other sites

Mysmy przejezdzali niemiecka granice z dwoma psami jadac do Anglii. Na granicy nikt nawet nie pytal o psy. Kierowca otworzyl okno, pokazal jedynie paszporty ludzi, celnik policzyl ze liczba sie zgadza i nawet nie zagladal do srodka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biala']Mysmy przejezdzali niemiecka granice z dwoma psami jadac do Anglii. Na granicy nikt nawet nie pytal o psy. Kierowca otworzyl okno, pokazal jedynie paszporty ludzi, celnik policzyl ze liczba sie zgadza i nawet nie zagladal do srodka.[/quote]

no wlasnie u nas tez tak jest:) jezdze naprawde czesto i do tej pory sprawdzono nas raz i to wtedy kiedy Dealer byl szczeniakiem....ale mimo wszystko nie warto sie narazac...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W okolicy Aachen/Maastricht jest hotel formule1 ( [URL="http://www.hotelformule1.com"]www.hotelformule1.com[/URL]), psy przyjmują bez problemu, cena chyba 35 euro za pokoj, obok jest Ibis za 51 euro. Najlepiej zrobic rezerwacje przez net bo gdy dojedziesz poza godzinami pracy recepcji mozesz się nie dostac do srodka - maja ciagle zepsute automaty rejestracyjno - płatnicze.

Link to comment
Share on other sites

Zlitujcie się - odpowiedzcie.

Szczenie w dniu wyjazdu będzie mialo 10 tyg., ma paszport, oczywiscie bez zaszczepienia wścieklizny, paszport jest zalegalizowany przez powiatowego weta.
Do tego jest zwykłe zaświadczenie, od mojego weta, o stanie zdrowia psa , zas na odwrocie tego zaświadczenia powiatowy wet napisał, że teren powiatu jest wolny od wścieklizny i podpisał to z okrągłą pieczęcią.
Czy to wystarczy do spokojnego przekroczenia granicy.
pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!']Zlitujcie się - odpowiedzcie.

Szczenie w dniu wyjazdu będzie mialo 10 tyg., ma paszport, oczywiscie bez zaszczepienia wścieklizny, paszport jest zalegalizowany przez powiatowego weta.
Do tego jest zwykłe zaświadczenie, od mojego weta, o stanie zdrowia psa , zas na odwrocie tego zaświadczenia powiatowy wet napisał, że teren powiatu jest wolny od wścieklizny i podpisał to z okrągłą pieczęcią.
Czy to wystarczy do spokojnego przekroczenia granicy.
pozdr.[/quote]


Witam!
Dość dużo podróżuję z moim psem i posiadam wszystkie odpowiednie dokumenty (paszport, szczepienia itd) i mogę tylko powiedzieć, że na granicy polsko-niemieckiej ani razu nie sprawdzali psiego paszportu (a przekraczałam ta granicę kilkukrotnie na przestrzeni 3 m-cy). Nie wiem tylko jak do braku szczepienia na wściekliznę, ustosunkują się niemieccy weterynarze, którzy potem będą zajmować się pieskiem.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...