Jump to content
Dogomania

Technik weterynarii czy warto?


Solange111

Recommended Posts

[quote name='Foxowa']Anatomia i chów.
Z anatomii aktualnie jesteśmy po kościach, teraz mięśnie szczegółowo.
Na chowie to pasze, witaminy, aminokwasy[/QUOTE]

No to nie do końca jest jak na studiach chyba ;)
Chów i hodowla dotyczy dużych zwierząt czy dietetyka małych zwierząt również w to wchodzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Również jestem w I klasie technikum weterynaryjnego :) Przedmioty takie jak Foxowa, a więc na razie raczej duże zwierzaki :eviltong:, ale z tego co wiem w drugiej klasie mamy mieć zajęcia z lekarzem weterynarii i wtedy będziemy mówić o psach, kotach itp. I szczerze powiedziawszy już się nie mogę tego doczekać :)
A dla mnie bez sensu teraz jest w technikum egzamin zawodowy... Są trzy kwalifikacje:
- I w drugiej klasie
- II w trzeciej klasie
- i III w czwartej klasie
Więcej niepotrzebnego stresu...:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja']Również jestem w I klasie technikum weterynaryjnego :) Przedmioty takie jak Foxowa, a więc na razie raczej duże zwierzaki :eviltong:, ale z tego co wiem w drugiej klasie mamy mieć zajęcia z lekarzem weterynarii i wtedy będziemy mówić o psach, kotach itp. I szczerze powiedziawszy już się nie mogę tego doczekać :)
A dla mnie bez sensu teraz jest w technikum egzamin zawodowy... Są trzy kwalifikacje:
- I w drugiej klasie
- II w trzeciej klasie
- i III w czwartej klasie
Więcej niepotrzebnego stresu...:-o[/QUOTE]

My mamy już z weterynarzem, jednak w II klasie będą już inni.
w II klasie egzamin z inseminacji, reszty nie pamiętam ;)

Kesja co teraz bierzecie? Tak z ciekawości pytam :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...

[quote name='Rinuś']hmmm ciężko powiedzieć...troszkę pic na wodę...zobaczymy co będzie na drugim roku.[/QUOTE]



Niedługo kończę gimnazjum. Poważnie zastanawiam sie nad wyborem technikum weterynaryjnego, chociaż Twój komentarz trochę mnie zadziwił. Moglabyś powiedzieć co oznacza "pic na wodę"? Bo każdy tak chwali, a nic nie mówi nic złego na ten temat. A przecież zawsze są plusy i minusy. I orientuje sie moze jak potem będzie z dostaniem sie ma studia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Niedługo kończę gimnazjum. Poważnie zastanawiam sie nad wyborem technikum weterynaryjnego, chociaż Twój komentarz trochę mnie zadziwił. Moglabyś powiedzieć co oznacza "pic na wodę"? Bo każdy tak chwali, a nic nie mówi nic złego na ten temat. A przecież zawsze są plusy i minusy. I orientuje sie moze jak potem będzie z dostaniem sie ma studia?[/QUOTE]
Ja jestem w drugiej klasie technikum weterynaryjnego, bardzo mi się podoba. Jak bym miała wybrać drugi raz to na pewno byłaby to ta szkoła(na pewno nie liceum!). Jeśli chodzi o dostanie się na studia to musisz przyłożyć się, żeby tak jak napisała Talagia dobrze napisać maturę. Wydaje mi się że po TW trochę łatwiej jest później poradzić sobie na studiach - już masz jakąś wiedzę.
Ja miałam właśnie 2 tygodnie praktyk - super sprawa, bo z tego co wiem to na studiach dopiero po którymś roku idzie się na praktyki do lecznicy.
A w jakim mieście się wybierasz do tego technikum? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kesja'](..)Wydaje mi się że po TW trochę łatwiej jest później poradzić sobie na studiach - już masz jakąś wiedzę.
Ja miałam właśnie 2 tygodnie praktyk - super sprawa, bo z tego co wiem to na studiach dopiero po którymś roku idzie się na praktyki do lecznicy.
[/QUOTE]

Zależy co masz na myśli pisząc "łatwiej". Warto pamiętać, że praktycznie całe studia weterynaryjne to wiedza teoretyczna i przyswajanie takiej formy wiedzy się przydaje. Mocne podstawy z rozszerzonej chemii i biologii przydają się na początku studiów (szczególnie na chemii, czy biologii komórki). Praktyczne umiejętności właściwie się nie liczą na studiach - może przy pojedynczych zaliczeniach... Te praktyczne umiejętności stają się na wagę złota gdy te studia kończymy ;) Na praktyki kliniczne idzie się dopiero po ukończeniu 4 roku - trwają dokładnie miesiąc :) Więc jak widać, nie mają jakiegoś specjalnego znaczenia. Trzeba się zdecydowanie samodzielnie rozwijać - plus technika jest taki, że może na studiach uda się zakręcić w jakiejś fajnej lecznicy na stanowisku technika i dostawać kasę/uczyć się w międzyczasie kliniki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Zależy co masz na myśli pisząc "łatwiej". Warto pamiętać, że praktycznie całe studia weterynaryjne to wiedza teoretyczna i przyswajanie takiej formy wiedzy się przydaje.[/QUOTE]
Właśnie o tą wiedzę mi chodzi - w technikum tej teorii trochę się łapie. I jest to zarówno chemia (u mnie rozszerzona) jak i przedmioty zawodowe takie jak anatomia, choroby, inseminacja, chów i hodowla - według mnie to już jest jakieś ułatwienie jeśli się tą wiedzę posiada i z nią idzie się na studia.
[quote name='Talagia']plus technika jest taki, że może na studiach uda się zakręcić w jakiejś fajnej lecznicy na stanowisku technika i dostawać kasę/uczyć się w międzyczasie kliniki :smile:[/QUOTE]
To fakt:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U mnie wygląda to tak:
zapłaciłam 200zł za fartuch, jakies tam noże , nożyczki, stetoskop który nie działa...no ale mniejsza z tym.
Zajęcia teoretyczne - oczywiście pokaz slajdów, jak to na zajęciach, potem wysyłają je nam na maila.
Zajęcia praktyczne - gdyby nie to, że sami zorganizowaliśmy sobie prosiaka do sekcji zwłok, sami zakupiliśmy sobie nici do szycia ran - to byśmy nic takiego nie zrobili...bo szkoła nam tego nie zapewniła... po pierswszym semestrze jestem nieco zawiedziona tą szkoła... jak czegoś sami jako grupa sobie nie zorganizujemy, typu wyjazd do stodoły, czy gdziekolwiek to szkoła tego nie zrobi.
Egzaminy - te w szkole zdane z palcem w d***e, nawet z telefonem można było pisać egzamin.
W styczniu jest panstwowy, do tego trzeba się przyłozyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie.

Ja w tym roku zaczynam 2-letnią szkołę policealna na kierunku technik weterynarii. Do szkoły idę dla siebie, mam "wewnętrzną" potrzebę :D Czy ktoś mógłby mi podać jakieś tytuły pozycji książkowych/podręczników z których korzystacie u siebie w szkołach? Ja wybrałam szkołę AP Edukacja, niewiele wiem na jej temat, mam nadzieję że czegoś się nauczę bo idę z pasji a nie dla papierka.

Link to comment
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia, opinii zaciągniętej od techników nie warto, no chyba,że myślisz o własnej działalności. Ogólnie rzecz biorąc nie potrzebują techników weterynarii, czasem się trafi. Decyzja należy do ciebie, jeśli chcesz się realizować w tym kierunku to idź, praca z psami ,leczenie ich jest twoją pasją to jestem jak najbardziej za :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Jesli czujesz, ze masz powolanie do tej pracy to mysle, ze powinnas isc w tym kierunku. Ale trzeba pamietac, ze wszelkie zawody zwiazane z zajmowaniem sie czy leczeniem zwierzat- czy to technik weterynarii czy lekarz weterynarii- wymagają sporo empatii, odpowiedniego podejscia do zwierzat. Lekarz weterynarii musi tez skonczyc dlugie zmudne studia, zrobic staz itd.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...