Jump to content
Dogomania

Co z tym linieniem?? (stale)


kingulec

Recommended Posts

Zwracam sie do Was z prosba, mianowicie moj dorosly juz samoyed bez jednej przerwy linieje :cry: Nie jest to linienie takie typowe jak np. na wiosne ze wszystko jest jakby sniegiem przykryte, po prostu wylaza mu wlosy nie w tak duzej aczkolwiek i niemalej ilosci. Martwi mnie to gdyz juz za miesiac klubowka a ten jakby na zlosc zaczal liniec :evilbat: Dostaje biotyne lecz widze, ze to nic a nic nie daje. zastanawiam sie nad Laveta Super, Gammolenem i Omega i nie wiem, gdyz drugi pies nigdy nie mial zadnych problemow z sierscia a co wiecej prawie nie linial ( nie wiem jak to mozliwe) :D

Czy ktos z Was uzywal ktoregos z tych srodkow? Dobrze by bylo, gdyby linienie udalo sie zatrzymac w miare szybko :cry: :cry: bo inaczej z klubowki nici :cry:

Pozdrawiam kama

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli włos już puścił to nie da się tego zatrzymać :( można za to podać preparaty przyspieszające porost nowego włosa. Wszystkie wymienione są dobre, ale trzeba je dobierać indywidualnie do danego zwierzaka.

A swoją drogą, to może warto przyjrzeć się diecie? Pies może mieć uczulenie na jakis składnik i dlatego permanentnie gubi włos :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie dziekuje, zeby nie zapeszyc :P

W zasadzie wlos jest dlugi, nawet dosc dlugi jak na samoyeda, wiekszy problem byl z tym linieniem- co porosl podszerstek wylazil w duzych ilosciach. Juz nawet zaczelam podejrzewac ze to moze ze stresu :o

Teraz tak jakby wlos sie zatrzymal, choc moze to moja imaginacja :D

Gdyby jednak porosl jeszcze o te 3 cm byloby swietnie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, prawde mowiac do sklepu jecalam wlasnie po Lavete. Sprzedawca jednak zaproponowal mi Flawitol, powiedzial ze Laveta jest mocno przereklamowana. Dziwne, gdyz Laveta jest spro drozsza, tym bardziej wiec mu uwierzylam skoro odradzal drozszy srodek- zazwyczaj przeciez robia na odwrot. :wink:

Link to comment
Share on other sites

To coś w tym musi być, bo czasami okazuje się, że coś tańszego jest równie dobrego.

Ale człowiek uczy się przecież cały czas

No i zapamiętam sobie tą nazwęv na przyszłość.

Pozdrawiam

Aśka

PS. Byłam zaszokowana jak zobaczyłam jak utytułowane masz psy

Link to comment
Share on other sites

Nie stosowalam nigdy Lavety, nie potrafie wiec porownac do niej Flawitolu (zreszta narazie jest na to za wczesnie). Dzis dostalam od Szantiny :D inny srodek na siersc Roboran H sprawdzony wlasnie przez Szantine. Kurcze, juz sama nie wiem czy przerywac Flawitol i zaczynac ten nowy srodek- ciekawosc :lol: czy dalej dawac Flawitol a z nowym poczekac? Jak myslicie?

Asia, ja tez bylam zszokowana jak robilam podsumowanie wszystkich wystaw na strone. :o

Anyia, ja tez chwale sobie Biotidex i wlasnie jego przez pare lat stosowalam, teraz jest jednak wiele innych nowych srodkow, chce je sprawdzic. :P

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Prawdę mówiąc to nie wiem :-? Trzeba dokładnie wczytać się w skład na opakowaniu. Powinno być wyszczególnione jakie są składniki praparatu. Z tego co pamiętam to były to raczej same witaminy, minerały, aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe oraz aromat bekonowy :) Problematyczny wydaje się tylko ten aromat, ale za to na pewno podnosi smakowitość :wink:

Link to comment
Share on other sites

otoz to Kingula :D

biotidex jest bardzo dobry... a przynajmniej moim psom nie zaszkodzil:)))))

ale mozna tez podawac czysta biotyne...... ja te preparaty kupuje w centrali weterynaryjnej..... zreszta tych specyfikow jest cale mnostwo i mysle ze w specjalistycznym sklepie... tu mam na mysli akurat Centrovet beda wiedzieli co mozna polecic.

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Mam rocznego Miszke, trozke mi sie skołtunił od połowy tułowia do cadu, gdzie o portkach już nie mówię. Mam problem z rozczesaniem, ponieważ on tego nie lubi bardzo, bo go ciągnie go to, próbowałam odżywek do kąpieli i w spreyu do rozczesywania. I nic...
Zastanawiam się nad obcięciem... 3mm, PEWNIE będziecie odradzać mi tą decyzję...
Mam nadzieję, że będzie lepiej gdy go ogolę i będę go czesała codziennie drucianą szczotką, ale boję się, że okrywa wierzchnia będzie się plątać w podszerstek.
pisał mi pewien hodowca, że podszerstek do końca nie musi wyjść, bo to kwestia indywidualna.

Proszę o podpowiedź, bo on się męczy jak go czeszę i ja się...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...