Jump to content
Dogomania

Guzy na głowie


tosiek

Recommended Posts

Wiatm wszystkich Forumowiczow.
Szukam pomocy dla swojej suni.
Od jakiegos czasu zauwazylismy u niej zaczerwienienie oczu i mgle zachodzaca na teczowke. Udalismy sie do psiego okulisty, ale badania nie wykazaly zadnych chorob oczu. Lekarz przepisal leki dorazne oraz steryd. Niedlugo po tym jak zaczelismy podawac suni leki na glowie pojawil sie wystajacy guz, a oczy wydaly sie zdrowsze. Udalismy sie znowu do lekarza, ktory zlecil Rtg, a po jego obejrzeniu uznal, ze to na pewno nowotwor. Zdjecie wykazalo lize kosci czaszki. Zrobilismy biopsje 2 razy, na szczescie nie wykazaly one komorek rakowych. Rtg powtarzalismy w sumie 3 razy i za kazdym razem zdjecie pokazuje lepszy stan niz poprzednie. Smarowalam guzy Arcalenem, pierwszy guz sie wchlonal, ale za to powrocil temat czerwonych oczu, zamglenia teczowki oraz zabliznien na teczowce. Po jakims czasie pojawil sie takze kolejny guz w nieco innym miejscu (nadal na glowie). W sumie trwa to od polowy lutego tego roku. Kolejny lekarz zlecil nam tomografie, bo nie jest w stanie bez tego nic stwierdzic. Czy moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem? Czy wiecie moze do jakiego lekarza specjalisty moge udac sie z sunia? Jestem z Wroclawia.
Bede wdzieczna za wszystkie informacje.
Dodam jeszcze, ze nie zauwazylismy pogorszenia widzenia u psicy.

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Nie wiem u kogo byliscie-ale wydaje sie,ze dr Garncarz (Warszawa,okulista) oraz dr Jagielski (Warszawa,onkolog,) to bylby jednak najlepszy wybor.Z tego,co piszesz,problem suni jest w zakresie specjalnosci albo jednego,albo drugiego.No i tomografia pewnie by cos wyklarowala (ja wykonywalam w Grudziadzu,wiem ze mozna tez zrobic w Warszawie, Olsztynie i chyba jeszcze jednym malym miescie-ktorej nazwy niestety nie pamietam).
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...