Jump to content
Dogomania

Dramatyczna sytuacja Puszka - pilnie DT lub DS!


Recommended Posts

Puszek to około 6-7 letni kundelek, nie jest duży. Sięga ledwo do kolana. I jest jednym z tych "niepotrzebnych i wyrzuconych problemów".
Puszek (bo takie dostał imię od swojego nowego właściciela) został wyrzucony w Moderówce pod sklepem. Nie ruszał się z miejsca, ciągle siedział i czekał z nadzieją, że Pan po niego wróci. Sasiedzi go dokarmiali jednak żal im było psiaka i zgłosii się do mnie. Wczęsniej sprawa została zgłoszona do gminy jednak ta nic nie zrobiła. Poszłam zobaczyłam i wiedziałam że biedzie trzeba pomóc. Szczęśliwie lub może niezbyt szczęśliwie się złożyło że sasiad (pan ma 88 lat) właśnie uśpił swojego Puszka który był z nim przez 16 lat. Zproponowałam że może by go zabrał a ja załatwie wszystkie sprawy z wetem i wyprawkę zrobię. Pan miał się zastanowić, omówić sprawę z synem i zona. Wszyscy się zgodzili! Wielka ulga i radosc że piesek ma dom nie trwała jednak długo:-( Pan dogadzał psince jak tylko mógł, kupował mięsko, gotował jajka... Ale Pusiu ma coś nie tak z psychiką. To że miał ciężkie przeżycia widać było na pierwszy rzut oka - lekliwy bardzo, jak wyszłam z nim od weta na smyczy zaplatał się ze strachu przed samochodami i jak próbowalam go rozplatać to dziabnął mnie zębiskami:shake: nie było śladu bo ma ząbki w strasznym stanie, ale był przerażony. Podejrzewam że nigdy na smyczy nie chodził. Jednak włożyć do auta czy wyciagnąć a nawet wykąpać i powydzierać kleszcze dał sobie spokojnie! To jest mądra psina! Po kilku dniach przebywania w nowym domku (domek z ogrodem, ogrodzony, duzo miejsca do biegania, budka, dom do dyspozycji ) piesek zaczął zajadle bronic swojego teytorium. Obszczekuje wszystkich strasznie, nikt ich nie chce odwiedzać bo każdy sie boi. A to strasi Panstwo, lubia odwiedziny. Jednak, ja, moja ciotka co mieszka po sasiedzku, jej mąż mój mąż wchodzimy bez problemu, Puszek wscieka się ale nie zwracamy na niego uwagi i wkońcu tylko powarkuje a nawet podchodzi i tak jakby czekał na głaski. Da sie pogłaskać ale z powarkiwaniem. Ja sie go nie boję i głaskam, głaskam aż warczeć przestanie. Najgorzej jest z ich synem:shake: ja przyjeżdża to Puszek rzuca się wściekły, gryzie... okropne rzeczy się dzieją:-( syn powedział albo pies albo ani on ani jego żona i jego córka nie będą ich odwiedzać. Pan ma wielkie serce dla zwierząt, nie chce psa oddać do schronu, nie chce uspić, nie chce wyrzucić. Miał wielka nadzieje że piesek się przyzwyczai i "znormalnieje" ale tak sie nie stało, pieskowi nie przechodzi...
Są dwa wyjścia, albo pieska oddać do jakiegoś dt i szukac domu, znaleźć ds tylko z osobą ktora sobie z pieskiem poradzi
ma jakies doświadczenie
Albo może jakby Pan i syn się zgodzili to postarać się znaleźć jakiegos behawiorystę w okolicy ale tutaj w gre wchodza koszty a zkasą cienko, oni sami nie opłacą...
Sama nie wiem, może ktoś ma jakis pomysł? moze jakaś rada, albo przynajmniej ogloszenia?:shake:
Ja musze lecieć do pracy, na ta chwile wiem tylko tyle że psiak może kilka dni jeszcze zostać, ale co potem??
Aha a poniżej zdjęcia, narazie takie słabe, może jutro będą lepsze bo u nas pada a Puszek boi sie zmoczyć:lol:

Link to comment
Share on other sites

kurcze, nie wiem co robic... chcialabym pomoc Puszkowi i bialemu psiakowi, ktory sie blaka na jednym z krosnienskich osiedli,ale nei mam mozliwosci wziecia 2 psow!,pozatym sama mam psiaka.3 psy to za duzo! :( spruboje cos zorganizowac.Moze nawet jeszcze dzis spytam i dam znac na forum i napisze do Ciebie sms.Bo jesli nic nie zrobi,bo ma takie zeby to spoko!:) postaram sie zalatwic DT !!!

Link to comment
Share on other sites

to nie jest dobry pomysł,miesiąc dwa hotel a co potem?Ani ludzia ani kasy na hotel...Kojec na przyjazd syna?
Po watkach widac jaka jest zebranina na hoteliki i marny odzew...BAzarki....tez idą albo nie,duża kasa to nie jest...Moze olbrzymia stanowczosc,moze mu jakos wydzielic część ogrodu...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!
Bardzo dziekuje za przybycie!:)
Szczerze to myslałam nad hotelikiem tylko że mam co do tego duuuże watpliwości bo troche tematów z psiakami w hotelikach przyswoiłam ale za bardzo przeraża mnie myśl że nie uda sie uzbierać tych pieniedzy. Tak jak pisze Halcia odzew jest znikomy, bazarki moga kase dostarczyć a mogą i nie ale z samych bazarków się "nie wyzyje" choć jeżeli to będzie ostateczne wyjście to pewnie i na hotelik pójdę.
Widzisz Pan sam mówił o kojcu, ja tez mu mówiłam o tym. Niby skłonny zrobić, niby ok ale jakoś nie widać było żeby cos ruszyło. Bardziej przypadła mu do gustu wydzielona część ogrodu tzn bo on wiązal psiaka na łańcuchu przy budzie i ten strasznie piszczał i szczekał i on nie ma umienia go tak torturować. Ja mu poradziłam że może kupiłby jakąś linke, taka dłuższą i przywiązał do najbardziej oddalonego drzewa ale tak żeby psiak nie dostał do alejki, będzie miał więcej luzu niż na łańcuchu. Jak dziadek pójdzie siąść sobie na polu to będzie spokojnie mógł do niego podejść. A nikogo idącego do domu nie zaatakuje ani nie wystraszy bo nie dostanie. Niby sę zgodził, ma linke kupić.
Poradziłam mu też (tylko nie wiem czy dobrze) że jak syn ma przyjechać to żeby założył mu kaganiec i niech wtedy wejdzie. Może Puszek tak by sie przyzwyczaił do niego i gości??

Link to comment
Share on other sites

nie wiem ale mozna sprubowac. W Łodzi jest dobry behawiorysta,udziela rad telefonicznie.Tu link po prawej stronie jest telefon podany.: [URL="http://mapa.targeo.pl/Weterynarz%20J%20Word%C4%99szewicz%20ul%20Woronicza%201%203%20%C5%81%C3%B3d%C5%BA~4439123/Weterynarz/adres"]http://mapa.targeo.pl/Weterynarz%20J%20Word%C4%99szewicz%20ul%20Woronicza%201%203%20%C5%81%C3%B3d%C5%BA~4439123/Weterynarz/adres[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że z bazarków dałoby radę uzbierać na psiego behawiorystę, te minimum 2 razy w tygodniu, gdyby rodzina zauważyła jakiekolwiek postępy, jeśli chodzi o Puszka to może dałaby mu szansę? Myślę, że fachowa pomóc psu się przyda... Wiecie, jak jest z hotelikami, nie jeden pies na dogo jest zadłużony, dogo jest zapsione na maxa, wiec trudno tu o jakiekolwiek stałe deklaracje, by mieć pewność, że nagle pies nie wyleci z hotelu z powodu braku kasy...

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że na tą chwile nie znalazłam żadnego behawiorysty w okolicy... Najbliżej podobno w Krakowie ale jeszcze poszukam. Może w zwiazku kynologicznym kogos znaja, zapytam jutro. Dzisiaj przyjechał syn z córką, zamkneli Puszka w domu. Szczekał przeokropnie, Dziadek sie po nim darl. Potem na chwile go wypuiscili ale bylo warczenie i szczekanie. Tyle widzialam z okna, jutro postaram sie czegos wiecej dowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę, kiedy ludzie wiedzą, że pies [B]NIE[/B] szuka domu, tylko potrzebna jest kasa np. na szkoleniowca to zbieranie przychodzi łatwiej, bo łatwiej jest dać kasę i "mieć święty spokój" niż potem uczestniczyć w dyskusjach na wątkach, taka moja opinia ;)

Link to comment
Share on other sites

Uff w końcu troszke czasu a nie tylko wpaść, poczytać i wypaść...:roll:
No więc troszke pracy w Pusia Pan włożył i dzieki temu jakby troszke spokorniał i "obcych" ładnie udaje mu się wpuszczać choć czasami jeszcze pokazuje co to nie on. Niestety nie udało nam się nic wypracować jesli chodzi o syna. Ciągle to samo, mało go nie zje tak się rzuca. Pan się stara, może coś jeszcze z tego wyjdzie. Tylko nie możemy dojść do tego dlaczego na nikogo innego tak nie reaguje tylko na niego. To bardzo źle bo jesli by Pań stwo zmarli (tfu tfu) to syn pewnie Puszka uśpi albo odda do schronu jak tak bedzie dalej reagował:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niestety człowiek:shake: ten ...., ....., .... poprostu psiaka uspił, do tej pory nawet słwoem na ten temat nic mi nie powiedział a jak pytam to no wie Pani jak było. NIE NIE WIEM! Ale czy to kogos tam obchodzi? Nic nikogo nie obchodzi. Jedna sąsiadka, bliska temu dziadkowie chodziła do mnie i mówiła że on sobie nie daje rady z tym psem, że jest nie grzeczny i chyba chory bo mu sie tylne łapy trzęsą. Zaproponowała żebym wzieła psa i uspiła a ona wtedy odda sąsidowi swojego psa bo im tylko przeszkadza:roll: Poszłam, rozmawiałam z dziadkiem, rozmawiałam z babką " nie my Puszka nie oddamy, jeszcze sie przyzwyczai, nauczy" A psiak spokorniał, zrobiłł sie grzeczny. Już od dłuzszego czasu nie było go w ogóle słychać, gości witał tylko spojrzeniem a nie ujadaniem i warczeniem, no nie ten pies! Tylko syna nie tolerował nadal, próbowałam pokazywać, radziłam, chciałam nawet szkoleniowca ściagnąc ale "nie, my sobie poradzimy". I teraz co? Puszka nie ma, mi nikt nic nie powiedział a przecież ja byłam za niego odpowiedzialna, ja wszystko załatwiałam, ja płaciłam, ja woziłam, ja kupiłam karme...:shake: a wiecie co jest najgorsze? że on chce sobie wziąść nowego psa, po sasiedzku jak się szczeniaki urodzą to sobie weźmie, bo one są z tych psów co są wierne, co potrafia się cieszyć, co są mądre.
Boże ludzie są tacy beznadziejni:angryy:
Tak mi przykro Puszku, tak mnie serce boli że Cię spotkał taki los a ja nic na to nie mogłam poradzić :(
Trace wiare w sens tego wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...