Jump to content
Dogomania

Nadciąga nowa moda??


Dubin

Recommended Posts

Pół roku temu po raz pierwszy zauważyłam nową tendencję i wtedy właśnie odkryłam labradoodle, shihpoo, maltipoo i inne mixy pudli z przeróżnymi rasami. Od niedawna natykam się coraz częściej w internecie, a nawet w gazecie(!) na ogłoszenia typu [I]kupię mieszańca shih tzu z pudlem[/I].
Zwykłe maltańczyki, zwykłe pudle już się opatrzyły albo znudziły... wielu zgodnie twierdzi, że mixy dwóch modnych ras są mądrzejsze i wiele zdrowsze. Prawdą jest , że np. golden z pudlem to połączenie dwóch świetnych, inteligentnych ras ale z kolei wcale już nie podoba mi się pokolenie F2, szczególnie krzyżowane w pokrewieństwie:mad: Do tego dochodzi fakt, że F2 to psy, których charakteru i predyspozycji nie da się określić gdyż każde szczenię dziedziczy cechy jak padnie i dopiero gdy już psa mamy w domu to wychodzi szydło z worka.
Jestem ciekawa czy za 5-8 lat po ulicach zamiast obecnych "hitów" będą chodzić setki goldendoodle, shihpoo, lub mixy yorków z mopsami, shih z maltankami, itd. Już teraz są handlarze, którym ciężko sprzedać małe, "rasowe" puchatki nawet w bardzo niskich cenach bo po 300 zł, nie ma już tak wielkiego oblężenia. Kto chciał kupić takiego rasowego włochacza to pewnie już dawno nabył, nieliczni dopiero planują. Podobnie było z kontrowersyjnymi królikami teddy czy świnkami skinny, które zalegają coraz mocniej w hodowlach bo kto chciał takiego mieć to już dawno kupił.
To, że takie rasy jak goldendoodle, maltipoo już przyjęły się w USA i na dodatek są hitem (nie tylko jako psy rodzinne ale też użytkowe), oznacza, że u nas pewnie również się przyjmą wszelkie krzyżówki. Nie ukrywam, że psy całkiem fajne i podobają mi się, ale ja mam słabość do rozczochranych mixów :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...