Jump to content
Dogomania

Niunia po wypadku przebywa w hoteliku. Prosimy o wsparcie!


Recommended Posts

Bo Niuni to właśnie takie duże ranczo by się przydało, gdzie by kopała, biegała, pilnowała i miała swoje ciepłe posłanko, ona taki wiejski burek trochę i dobrze jej jest w tej roli. Szkoda tylko że takiego rancza ani widu ani słychu.....

To może trzeba by rozwiesić jej ogłoszenia przed jakimś Agroshow? Tak na poważnie mówię :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko tam trudno znaleźć kogoś z wiedzą o psach, a niunia kogoś mądrego potrzebuje

Czy ja wiem... W pewnym sensie tak, ale myślę, że typowych bambrów od psów na łańcuchu to tam nie tak wielu. Prędzej ludzi chcących się rozwijać (choćby ich dzieci) więc i może też w dziedzinie psów by chcieli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ehhh, gdyby tylko ona kotów zjeść nie chciała....

To byłby jakiś dom? Był ktoś chętny?

 

Ostatnio sporo wolontariuszek Niunię polubiło i z wzajemnością :) Żeby tylko ktoś ją poznał osobiście to może by się przekonał. Najlepszym wyjściem byłoby zabranie jej na jakąś psią imprezę, ale właśnie niech jej się ktoś nie spodoba to może być problem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dom stały nie ale tymczasowy tak...

 

U mnie była tylko koty zjadać chciała, a wtedy jeszcze z drutem w nodze i tak musiała być przywiązana w domu z mocnym ograniczeniem ruchu,  spacery na smyczy więc dało się ogarnąć

 

Rozumiem, że niunia w dalszym ciągu nie ma problemu z nowymi osobami, czy Twój wpis sugeruje że było też inaczej?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że niunia w dalszym ciągu nie ma problemu z nowymi osobami, czy Twój wpis sugeruje że było też inaczej?

Mój wpis niczego nie sugeruje:) Wiemy, że w przeszłości Niunia wyrażała swoje złe zdanie o niektórych ludziach. To  co widzę, na podstawie osób obu płci, którzy się z nią witają, to bardzo mi się podoba bo jakoś nie ma ochoty nikogo zjadać co nie znaczy, że mogę zagwarantować, że to anioł w psiej skórze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

U Niuni wszystko dobrze. Zmieniła dwa razy boks razem z Pimpusiem (współlokatorem) by miały jakieś urozmaicenie :) Chyba na dobre wyszło bo skupiła się tylko na jednej dziurze, którą kopie, a nie na kilku ;) A dziura to typowa nora - wąska i głęboka :roll:

Nora stała się tunelem  :evil_lol: Miała chyba z metr długości. Niestety trzeba ją było wczoraj zakopać bo dokopała się do granicy z sąsiednim wybiegiem :roll: A to wszystko pod ziemią :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak tam Niunia przeżyła przełom roku. U Was chyba spikój był.

Czy dostała paczuszkę? A możemy tu na forum jakąś fotke Niuni z paczusią wstawić (jeśli ją miała).

Nic mi nie wiadomo żeby jakoś narzekała na petardy. Ona z natury dzielna jest :) U nas co prawda nigdzie w pobliżu nie strzelali, ale coś tam słychać było z okolicznych wiosek.

 

Wspólnie z niunią dziękujemy za jej paczkę :)

 

Przepraszam, że trochę to trwało, ale mieliśmy awarię internetu.

 

34retmh.jpg

 

qzj05y.jpg

 

vn2emd.jpg

 

2znmx6r.jpg

 

zjgjec.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aktualności wagowe:

24.10.2014 - 16,8 kg

02.02.2015 - 17,3 kg

Niuni się przytyło z racji zwiększenia porcji na dawkę zimową, ale już ma zmniejszoną więc liczymy, że wszystko szybko wróci do normy.

 

Niuni kończy się Flawitol i Amino Biotin. Mamy oczekiwać dostawy czy to był jednorazowy prezent?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niunia znana z tego, że nie lubi facetów w roboczych strojach ostatnio wywinęła numer. W hotelu był hydraulik, a ja stałem z Niunią na smyczy. On doszedł do nas od tyłu i zanim się obejrzałem Niunia już była na jego nodze. Domagała się głaskania :D Takie postępy mile widziane :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odnośnie zachowania Niuni - naradzimy się by o niczym nie zapomnieć i wtedy napiszę.

Odnośnie zdjęć - napisałem u Sary na wątku, ale w razie czego kopiuję odpowiedź:

Wszystkie zdjęcia jakie wstawiam są w jpg. Chodzi o to, że na Waszej stronie nie otwierają się ze skopiowanego tu linka czy o to, że  po zapisaniu zdjęcia na komputerze nie można go przesłać ponownie na serwer? Jeśli jest to jeden z powyższych problemów to jest to wina któregoś z serwerów. Proponuję zapisywać zdjęcia w pamięci kompa i wtedy próbować wstawić je na stronę. Jeśli to nie pomoże to ciężko mi powiedzieć co mogę zrobić więcej bo one są w jpg i czy pobierze się je z wątku czy z mailowego załącznika to będzie to jedno i to samo.

Link to comment
Share on other sites

Data urodzenia: 2009 (wg książeczki)

Sterylizacja: Tak

Odrobaczenie: Tak

Szczepienie: Tak

Akceptacja psów: samce TAK, suczki RACZEJ NIE

Akceptacja kotów: Nie

Zachowanie w boksie: przenosi koce, ale nie niszczy. Nie brudzi. Nie wyje. Nie rozlewa wody. Ogólnie niczego nie niszczy. Nie próbuje się wymykać przy otwieraniu drzwi. Średnio żywiołowa. 

Zachowanie na zewnątrz: lubi kopać dziury, ale dla przyjemności, a nie pod płotem by uciec. Nie kombinuje by uciec. 

Zachowanie względem ludzi dorosłych, których zna: Nie broni miski, nawet z jedzeniem. W boksie posłuszna. Na zewnątrz zajęta swoimi sprawami, rzadko przychodzi na zawołanie, ale ogólnie zawsze wraca z wybiegu, nie trzeba jej gonić. Bardzo przyjacielska. Bardo ładnie chodzi na smyczy. 

Zachowanie względem obcych ludzi: jest raczej pozytywnie nastawiona, choć trzyma pewien "dystans". Dla kobiet jest bardziej otwarta niż dla mężczyzn. Ostatnio nie zdarzyły jej się jakieś ataki na obcych mężczyzn, wręcz przeciwnie - podchodziła do nich dość pozytywnie. Nie jest jednak psem w 100% pewnym, że nie ugryzie. Lepiej tak po prostu do niej nie podchodzić, a najpierw zapoznać się z nią, tym bardziej, że łatwo ją przekupić smakołykami.

Przeanalizowaliśmy jej stosunek do mężczyzn w roboczych ubraniach (których podobno nie lubi właśnie z tego powodu) i doszliśmy do wniosku, że to błąd. Rodzaj spodni nie ma dla niej znaczenia. Bardziej chodzi o płeć. Po prostu mężczyźni muszą bardziej zabiegać o jej względy niż kobiety. 

Zachowanie względem dzieci: Nie sprawdzaliśmy. Nastoletnie wolontariuszki polubiła od razu.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam piątkowy odbiór 80 kg karmy Husse Pro Prima dla Niuni i Sary. Dziękujemy  :) Od wczoraj nie jest im naliczana karma hotelowa aż do zjedzenia przez nich swojej. Dajemy porcje wg zaleceń producenta i zobaczymy jak to wpłynie na ich wagę. Niunia ma celowo wyliczoną dawkę na 15-16 kg psa więc troszkę schudnie, a przynajmniej tak by z tego wynikało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...