Jump to content
Dogomania

Vademecum poszukującego. Zaginął ci pies ? Przeczytaj koniecznie!!!


jovanna

Recommended Posts

Postanowilam stworzyc to vademecum poniewaz czasami zrozpaczeni wlasciciele czworonogow odchodza od zmyslow i nie wiedza co robic jak sobie pomoc w odnalezieniu przyjaciela...

W wypadku zaginiecia psa nalezy powiadomic :
- policje (a nuz ukradli)
- straz miejska
- schronisko
- okoliczne nadlesnictwo i klusownikow (jesli znasz takowych :evil_lol: ) i kolo lowieckie
- okolicznych mieszkanow (gospodarstwa) jesli to ma miejsce za miastem
- weterynarzy w okolicy (rozwies ogloszenia, uczul na wyglad psa, moze mial wypadek)
- rozkleic ogromna ilosc ogloszen ze zdjeciem pupila z aktualna fotka nadmieniajac o nagrodzie pienieznej ( lepiej dziala)
- zaangazowac swoich znajomych oraz uczulic sasiadow, szczegolnie psiarzy i dzieci (one wiedza wszystko )
- mozna rozkleic ogloszenia w okolicznych sklepikach za zgoda wlascicieli
- na przystankach tez, chociaz to zabronione :evil_lol:
- powiadom media (radio, regionalna tv (w miare moznosci), gazety lokalne)
- oczywiscie zaatakowac portale w sieci ogloszeniami o zaginieciu...

Pies moze oddalic sie na odleglosc nawet 30 km i wiecej wiec zakres poszukiwan powinien byc dosc szeroki.

Jesli pies zgubil sie w lesie to:
pozostaw w miejscu w ktorym ostatni raz sie widzieliscie czesc swojej garderoby i jakies jedzenie. Pies na ogol wraca spowortem po tropie. Zagladaj tam kilka razy dziennie jesli masz taka mozliwosc, nawolujac psa.

W ogloszeniu napisz:
- gdzie pies zaginal
- jak sie wabi
- napisz ze posiada nr tatuazu i chipa, nie podajac numeru (jesli faktycznie ma)
- jesli jest w trakcie leczenia tez to trzeba napisac
- podac swoj kontakt (nr telefonu (kom. i stacjonarny, email )
- zaoferowac nagrode pieniezna za odnalezienie
No i oczywiscie dodac ze tesknicie i czekacie...

I nie upadac na duchu tylko szukac i szukac zyc nadzieja ze sie odnajdzie. Czasami zdarzaja sie cuda!!!! :lol:

A przede wszystkim zaopatrzyc psa w adresowke z jego imieniem i numerem kontaktowym. To pomaga dotrzec do wlascicela.

Jeszcze wklejam linki do portali na ktorych mozna zglosic zaginiecie psa lub sprawdzic czy czasem ktos go nie odnalazl.

DOGOMANIA - PSY W POTRZEBIE
http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=108


ZAGINIONE/ZNALEZIONE
http://zaginionepsy.waw.pl/index.php?sid=f53a7d24ab40c22462ad3ef164172a2f

4LAPY
http://www.4lapy.pl/

4LAPY.INFO
http://ogloszenia.4lapy.info/

PET.WORLD.PL
http://www.petworld.pl/zaginione.html

Jesli znacie jeszcze jakies portale na ktorych mozna oglosic zaginiecie badz odnalezienie psa to prosze napisac dodam do listy.

No i pomysly jak oglosic zaginiecie psa tez mile widziane, chyba ze wyczerpalam wszystkie. :evil_lol:

Moda poprosilabym o podklejenie tego do gory o ile uzna ze ten temat do tego sie nadaje. Wiem ze sa linki ale uwazam ze przydatne wiec prosze moda o przychylnosc, dziekuje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja właśnie przecwiczyłam zaginięcie psa w lesie za miastem.

W czwartek zaginęła TZ jedna z naszych suk w lesie na spacerze. Poleciała za tropem a w koło lasy.

Dzięki rozwieszanym od wczoraj plakatom znalazła sie dzisiaj 20 km od miejsca zaginiecia. :loveu:

Wczoraj była u ludzi w innej wiosce ale godz. przed przyjazdem męża uciekła. Dzisiaj pojawiła sie w innej wiosce ale też uciekła. Starsza pani zadzwoniła 40 min. po powieszeniu plakatu na przystanku na tel. domowy (odebrał syn), że jest u niej, leży na tarasie i nie chce wejśc do domu. Byliśmy niedaleko i po 15 min. dojechaliśmy: leżała w trawie koło domu. Kuleje na jedną łapkę. Dwie doby biegania po obszarze leśnym i wioskach 20 km x 20 km.

TZ samochodem przez te trzy dni zrobił 350 km. Objeździliśmy wszytkie wioski wkoło, chodziliśmy po domach, sklepach a ile lasu przeszliśmy.

Znawcy przedmiotu mówili nam, że pies nie będzie biegał po lesie tylko w końcu do jakis domów podejdzie.

Może o tyle łatwiej było szukac, że to sznaucer miniaturowy.

Link to comment
Share on other sites

w necie poza forami psimi typowo ja umieszczalam ogłoszenia na forach regionalnych , lublin i i okolice .
poza w/w jeszcze współpraca z listonoszem który który duzo wie i duzo widzi . ogloszenia w busach kom. prywtanej jeżdżacych po okolicy.
my odnaleźlismy ukradzionego psa po 2,5 m-ca . dzieki ? hmmm setkom ogloszen ze zdjeciem i inf. o nagrodzie . telefony które byly podane na ogloszeniach dostepne byly 24 na dobe .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

DO WSZYSTKICH KTORYM ZAGINAL PIES

Kiedy zginie Ci pies, nie odchodz z tego miesca gdzie ostatni raz pies cie widzial i miales z nim kontakt! Pies zawsze wroci do miesca gdzie ostatni raz widzial wlasciciela. Czy to za 15 minut czy pare godzin ale wroci! Chyba ze napotka go nieszczescie i wpadnie pod samochod czy zatrzyma go cos innego :roll:

Tylko dzieki takiemu zachowaniu znalazl sie pies mojej kolezanki 2 tygodnie temu, a takze MOJ dzis.
Moja suka pobiegla za tropem zwirzyny w lesie i nie bylo jej 2,5 godziny! Tylko dzieku wolaniu i zostaniu w miejscu zaginiecia udalo nam sie siebie odnalezc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

DO WSZYSTKICH KTORYM ZAGINAL PIES



Kiedy zginie Ci pies, nie odchodz z tego miesca gdzie ostatni raz pies cie widzial i miales z nim kontakt! Pies zawsze wroci do miesca gdzie ostatni raz widzial wlasciciela. Czy to za 15 minut czy pare godzin ale wroci! Chyba ze napotka go nieszczescie i wpadnie pod samochod czy zatrzyma go cos innego :roll:

Tylko dzieki takiemu zachowaniu znalazl sie pies mojej kolezanki 2 tygodnie temu, a takze MOJ dzis.
Moja suka pobiegla za tropem zwirzyny w lesie i nie bylo jej 2,5 godziny! Tylko dzieku wolaniu i zostaniu w miejscu zaginiecia udalo nam sie siebie odnalezc!



Podpisuje sie pod tym - sprawdzone! :razz:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja jeszcze dodam 2 sprawy:
- przygotowujac ogloszenia do rozwieszania warto na dole porobic karteczki z numerem telefonu i przynajmniej imieniem psa. Ludzie widza ogloszenia, a potem jak zobacza psa to juz nie maja dostepu do numeru kontaktowego.
- przy okazji rozwieszania ogloszen warto zaczepiac ludzi, rozmawiac z nimi i tez dawac male karteczki z kontaktem. Taka krotka rozmowa wciaga ludzi w temat, uwrazliwia, sprawa zaczyna dotyczyc rowniez i ich. Szczegolnie warto gadac w ludzimi chodzacymi z psami

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej nie wiem czy to dobry temat, ale pisze. W Lublinie zaginą pies. Rudy Golden Retriever. Nazywa się Min. Rasa pies. Młody około 1 roku. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. Może ktoś go widział na ulicy, w schronisku. Jest to pies mojego kuzyna. Zaginął około 6 tygodni temu. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ja jeszcze taką stronę z ogłoszeniami znalazłam -> Psy- Przeglądaj, ale jakaś taka średnia moim zdaniem, tzn ogłoszenia typu "sprzedam/oddam psa" mieszają się z ogłoszeniami o zaginionych. Ale chyba warto ogłosić. Nigdy nic nie wiadomo.


a co kiedy jest pewne, podkreslam...PEWNE..że pies został skradizony?:-(



Betbet, a wiesz kto to mógł zrobić? Masz jakieś podejrzenia? Jak doszło do tej kradzieży? Np. spod sklepu ukradł? Był rasowy lub "w typie" (tzn pies, nie złodziej:evil_lol:)?

Tak czy siak, zgłosiła bym na policję (kradzież to kradzież), może do straży miejskiej. No a reszta tak jak przy zgubieniu psa, tzn. MNÓSTWO ogłoszeń, plakatów, do gazety bym dała też, ludzi pytała. Chodzi o to, że może złodziej, jeśli mieszka w tym mieście to się przestraszy, że tak to nagłaśniasz i wyrzuci/odda psa. Bo w końcu jakoś by go musiał wyprowadzać, ludzie mogliby skojarzyć. Chyba że go sprzedał od razu lub wywiózł.
Ważne aby w plakatach wyraźnie podkreślić hasło WYSOKA (w miarę możliwości) NAGRODA PIENIĘŻNA i zagwarantować ANONIMOWOŚĆ INFORMATORA.
Może jeszcze na stacjach benzynowych w okolicy zostawić ulotki?
Nic mi więcej nie przychodzi do głowy.:roll:

EDIT: Doczytałam resztę z Twojego podpisu. Czyli jednak rasowy...labrador..oj, nieciekawie...:shake:
A przeglądacie na bieżąco allegro i inne typu sprzedam/kupię ?

Link to comment
Share on other sites

powiem Wam..nic nie da się zrobić..


policja-zlew
straż-zlew
nagroda PRZEOGROMNA-zero reakcji
pies rodowodowy-jest pewnie już w Pcimiu.



Co do policji i straży to tak jak się spodziewałam. :mad:Czyli standard.
Tak na pocieszenie powiem, że to, co było zgubą tego psa (rasa), może też być dla niego ratunkiem-zwykle rasowych i to labków ludzie nie pozbywają się tak lekką ręką jak kundelków:roll:, bo w ostateczności wolą sprzedać niż wyrzucić (kasa, kasa, kasa :shake:)także jest szansa,że mieszka sobie u kogoś i ma opiekę jako taką...Chętni na labki zawsze się znajdą...Stety niestety:roll:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

bez sensu, ze co rusz tworza sie nowe strony odnosnie zagubionych-znalezionych zwierzat.....powinna byc jedna konkretna baza......
[url=http://www.olx.pl/zagubione-znalezione-cat-413]Zagubione - Znalezione Polska[/url] dodaje kolejna ....chyba jeszcze jej tu nie ma....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

umieściłam ogłoszenie na wszystkich podanych stronach może coś da.
Z racji tego, że na dogo zagląda bardzo dużo osób i co chwilę pojawiają się nowe ogłoszenia może przydałoby się dodatkowo podzielić ten dział na województwa, zawsze można by sprawdzać czy nie zaginął żaden pies w okolicy, lub czy nasz się gdzieś nie znalazł przekopywanie się przez tak dużo ogłoszeń jest niewygodne i pewnie wielu użytkowników nawet tu nie zagląda :(

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę do moderatorów. Proszę o zamieszczenie przyklejonego tematu w którym będzie wyraźnie napisane żeby każdy komu zaginie psiak pisał w temacie miejscowość - ułatwi to szukanie jak ktoś znajdzie lub widział jakiegoś psiaka i chce dać znać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...