Jump to content
Dogomania

Wyżły- który najszybszy i czy "dają radę"?


tomaszekmuz

Recommended Posts

Jak w temacie- który wyżeł jest najszybszy?:P Np. czy niemiecki jest szybszy od węgierskiego?:P Jak myślicie?

Co do drugiego członu tematu- zastanawiam się, czy wyżły "dają radę" z greysterami lub esd w canicrossie? Wydaje mi się, że człowiek i tak opóźnia tempo biegu?:) z góry dzięki za odpowiedzi:P

Link to comment
Share on other sites

tutaj wygrywa duet a nie pies :) nawet jak będziesz miał dobrego psa to nie da on 'rady' ESD jeśli będzie musiał ciągnąć całą drogę człowieka z zadyszką

co do tego który jest najszybszy. trochę głupie pytanie :) jak wytrenujesz tak bedziesz miał, nawet wtedy gdy kupisz świetnie zbudowanego psa a zepsujesz mu psychikę i pies nie będzie chciał biegać to nic ci po tym jakie ma warunki

Edited by killerek
Link to comment
Share on other sites

Fakt, temat nie wyszedł mi za inteligentny:) ale pytanie nie wiem czy jest "głupie", bo jednak jakaś róznica między rasami jest :D:D heh, ale naprawdę cięzko znaleźć coś sensownego nt. canicrossu. To pytanie jest czysto hipotetyczne. Wiadomo, ze najwazniejsza jest psia miłość:) Nie wiedziałam właśnie na ile człowiek (nawet b. szybki) opóźnia bieg psa, i jak ważne są wtedy jego naturalne warunki. Czy jak na przykład ESD zwiększy szybkośc człowieka o 30%, to czy wyżeł nie zwiększy jej np. o 20%. Nie pytałam o takie oczywistości, bo takie wypowiedzi niewiele wnoszą, a na pewno nie odpowiadają na moje pytanie. I raczej jako biegaczce zadyszka mi nie grozi:) Biegałam troche już w canicrossie z moim owczarkiem niemieckim,a teraz po prostu chciałabym zając się tym na "poważnie":P

Link to comment
Share on other sites

no to dla przykładu: biegnie człowiek bez kondycji, zero treningu z psem ESD i taki Jan Kowalski, biegający, regularnie trenujący na średnim dystnasie przykładowo z hasiorem. dystans powiedzmy 5km. jak uważasz kto da 'radę' :) ?
tak jak mówię, tutaj ważna jest praca dwójki a nie tylko psa, albo tylko człowieka, bo też zdarzyło mi się wystartować z psem, którego musiałam ciągnąć całą drogę i bardziej że tak powiem przeszkadzał niż pomagał.

Link to comment
Share on other sites

heh, to wiem:D hehe ,ale chodzi mi o grunt neutralny:D:D to żeby odpowiedzieć na moje pytanie: Biegnie człowiek z kondycją i dobrze ułożonym wyżłem- dobrze odżywionym i nauczonym "fachu", oraz biegnie człowiek z równie dobrą kondycją jak ten pierwszy i ma przed sobą ESD, równie dobrze ułożonego, odżywionego i przyuczonego. Kto wygra?:D:D

Link to comment
Share on other sites

ten kto ma lepszą psychikę :D hehe
gdyby to się na takiej zasadzie odbywało połowa ludzi by nie startowała bo ma hasiory albo właśnie jakieś kundelki :) niewykluczone że z zwykłym wyżłem wielu ścigniesz ale popatrz sobie na wyniki z zawodów drylandowych i na czasy jakie osiągają nasi polscy zawodnicy, jasne teraz już prawie każdy biega z eurodogiem ale myślę że zwykły pies przy odpowiednim treningu jego jak i swoim może też nieźle pobiec i sporo osiągnąć :)
np. na tegorocznych ME u nas w Polsce w paru kategoriach wysoko byli zawodnicy którzy startowali z psami które miały w krwi trochę bordera ;)
np tutaj podium juniorek starsztch [URL]http://www.canicross2011.pl/images/stories/Zawody/content/ME_Canicross_2011_0749_large.html[/URL] , pozostałe biegły z eurodogami

Edited by killerek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...