Jump to content
Dogomania

Szczeniak - alergia, problemy trawienne


karollka

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ojj to nie dobrze ,a próbowaliście z TOTW z rybą, my kupiliśmy bento kronen i pies nawet się nie chwycił, przez 3 tygodnie może zjadła ze 150 g. wiec dałam jej TOTW z przepiórką,tego starego,żadnych krost ,a drapać to się drapie cały czas,ale prawdopodobne jest to uczulenie na pyłki lub coś innego wziewnego,wiec czekamy do zimy, najgorsze jest to ,ze nie chce jej tak co chwile karmy zmieniać;/

Link to comment
Share on other sites

My Nutre skończyliśmy, ale raczej do niej nie wrócimy - jest bez szału, kupy mogłyby być ładniejsze i zapach z pyszczka powalał. Teraz na targach kupiliśmy Cibau na spróbowanie i nową, włoską karmę - Trainer Fitness 3 Superpremium z królikiem, też na spróbowanie. Zobaczymy - rybna Jaxowi bardzo smakuje i nie ma po niej żadnych rewelacji, ale karma jest trudna do dostania, tylko od dystrybutora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']My Nutre skończyliśmy, ale raczej do niej nie wrócimy - jest bez szału, kupy mogłyby być ładniejsze i zapach z pyszczka powalał. Teraz na targach kupiliśmy Cibau na spróbowanie i nową, włoską karmę - Trainer Fitness 3 Superpremium z królikiem, też na spróbowanie. Zobaczymy - rybna Jaxowi bardzo smakuje i nie ma po niej żadnych rewelacji, ale karma jest trudna do dostania, tylko od dystrybutora.[/QUOTE]

Cibau którą kupiłaś? Zastanawiam się nad Husse tylko obawiam się tego hydrolizowanego białka z kurczaka. Już sama nie wiem co kupić

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='LadyS']Skończyliśmy Nutrę Gold - w zasadzie ok, ale bez szału ;) Na pewno gorsza na chwilę obecną od Trainera, którym karmimy - na Trainerze zmienił się na plus zapach z mordki, ilość kup, no i dawkowanie jest mniejsze, a pies wcina aż miło.[/QUOTE]

[COLOR=#000000]Cibau Fish&Rice jeszcze nie testowałaś?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

andromeda, specjalnie dla Ciebie znalazłam wątek w czeluściach subskrypcji ;) Jax je teraz ten Cibau, generalnie jest ok - kupy ok, nie drapie się, nie wylizuje, sierść nie leci, je chętnie, problem jedynie jest taki, że znów zaczął lizać tyłek, ale u nas to chyba zależy głównie od smaku - na rybie liże, na króliku nie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']andromeda, specjalnie dla Ciebie znalazłam wątek w czeluściach subskrypcji ;) Jax je teraz ten Cibau, generalnie jest ok - kupy ok, nie drapie się, nie wylizuje, sierść nie leci, je chętnie, problem jedynie jest taki, że znów zaczął lizać tyłek, ale u nas to chyba zależy głównie od smaku - na rybie liże, na króliku nie :roll:[/QUOTE]

Serdecznie dziękuje :):)

Po worku TOTW z rybą muszę sobie darować rybne karmy. Mały wyliniał tak jak nigdy!

Przez chwilę jadł Forza10 z jeleniem. Niby ok ale jadł jak na męczarniach i schudł. Więc odpuszczę.

Mam zamiar kupić Trainer ale nie mogę się zdecydować jagnięcina czy królik :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Serdecznie dziękuje :):)

Po worku TOTW z rybą muszę sobie darować rybne karmy. Mały wyliniał tak jak nigdy!

Przez chwilę jadł Forza10 z jeleniem. Niby ok ale jadł jak na męczarniach i schudł. Więc odpuszczę.

Mam zamiar kupić Trainer ale nie mogę się zdecydować jagnięcina czy królik :)[/QUOTE]

My mieliśmy królika, z racji na to, że młody ma zacieki w oczach po jagnięcinie. To chyba najlepsza karma (pod względem kondycji psa), którą Jax jadł. Teraz kupimy albo królika, albo koninę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']My teraz jesteśmy na TOTW z rybą ,ale dopiero 4 dni. Wiem tylko ,ze Doris smakuje jak żadna inna, potrafi zjeść 3X więcej niż poprzednich karm. A na rezultaty musimy jeszcze poczekać.[/QUOTE]

U nas było podobnie! Tyle że po 3 tygodniach wyliniał całkowicie. Do tego włos okrywowy wyłazi całymi garściami. A tak ładnie już wyglądał ...

Kupiłam 7,5 kg Trainer z jagnięciną myślę że powinno być dobrze. Na jagnięcinie zawsze było dobrze. Chyba że karma miała jakieś dziwne tłuszcze to bywało różnie. Tutaj skład wydaje się w porządku.

Link to comment
Share on other sites

W związku z tym, że to ja rozpoczęłam temat czuję się w obowiazku napisać co i jak u nas i mam też pytanie do Was. Po ostatnich perypetiach z F4D weterynarz kazał przejść jednak na Troveta z królikiem. Mały jadł go 3 miesiąc i doprowadziliśmy go w końcu do porządku. Kupy ładne (co prawda robi ich 5 dziennie ale dosyć małe i nie traci na wadze), zero drapania, gryzienia i lizania łapek. Weterynarz powiedział, że skoro został już "podleczony" to możemy przejść na jakąś normalną karmę bo stosowanie weterynaryjnej przez całe życie nie jest korzystne. W związku z tym pomyślałam, że dobrze byłoby znaleźć karmę z królika skoro małemu dobrze wchodzi. Te które znalazłam w necie to Healthy Paws i Trainer. Z tym, że Trainer nie ma wersji dla szczeniąt z królikiem tylko rybną,a po rybach było kiepsko. Proton ma już ponad pół roku ale czy mogę podawać mu już karmę dla dorosłych? Natomiast Healthy Paws ma wersję szczenięcą jednak ma olej z kurczaka czego się troche obawiam:/No i tutaj moje pytanie, co sądzicie i co byście polecili:)

Link to comment
Share on other sites

Czyli myślisz ze lepiej podać trainera dla dorosłych niż to Healthy Paws? Bo z tego co czytałam to w Trainerze nie ma w ogóle tłuszczu drobiowego. A jakie jest dawkowanie dla psa którego waga docelowa ok. 3kg? Bo z tego co zrozumiałam wyżej masz tą karmę LadyS?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karollka']Czyli myślisz ze lepiej podać trainera dla dorosłych niż to Healthy Paws? Bo z tego co czytałam to w Trainerze nie ma w ogóle tłuszczu drobiowego. A jakie jest dawkowanie dla psa którego waga docelowa ok. 3kg? Bo z tego co zrozumiałam wyżej masz tą karmę LadyS?:)[/QUOTE]

Tak, to jest karma monoproteinowa, my mamy wersję z królikiem. To, czy lepiej podać jedną karmę czy drugą - musisz stwierdzić sama :) Dla psa 3 kg dawkowanie to 60 gram.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę ,ze lepiej nie ryzykować z tym olejem , a po ilu tygodniach powinno zacząć się psu polepszać, jeśli wyeliminujemy allergeny ??? Doris dodatkowo teraz dostaje calcium.
I kupujemy w końcu kropeli na pchełki, bo już pies wyleczony, Pani weterynarz stwierdziła,że to nie koniecznie właśnie alergia tylko mogą być pchełki;\a już dość długo nic nie dostawała, bo to szampony lecznicze, to sterylizacja itp.

Link to comment
Share on other sites

Jak Proton przeszedł na Trovet to kupy poprawiły się w ciągu pierwszego tygodnia. Natomiast z drapaniem trochę trzeba było po czekać. Po 3 tygodniach widziałam już znaczną zmianę - o wiele mniej drapania, a po 5 tygodniach ustąpiło już całkowicie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...