Jump to content
Dogomania

czy to ropniak? czym czyścić?


KITEgirl

Recommended Posts

witam. jeśli taki temat już istnieje to proszę o połączenie. wyszukiwarka mi nie działa, przeszukałam już sporo tematów i nic konkretnego nie znalazłam.
jeden z moich psów ma dziwne zapalenie ropne. wczoraj był u niego wet i dał jakiś zastrzyk z antybiotyku.
psu, jakieś 2 miesiące temu zaczęło coś rosnąć pod lewym okiem. myślałam że to guz. rósł tak że aż mu oko przymknęło. i w pewnym momencie skóra pękła i zaczęła wypływać ropa, lekko krwawa od czasu do czasu. jako że jest to pies klasy 0( z wolnego wybiegu), jak przychodził to wycierałam mu dziurkę z której się sączyło, watą namoczoną ciepłą wodą. po guzku nie ma śladu.
a tu kilka dni temu zaczęło się znowu zbierać. w tym samym miejscu. a wczoraj patrzę, lewa część pyska jest ok ale za to prawa!! podgardle mu wisi jak u basseta, prawy policzek ogromny! a spod oka płynie ropa i krew! myślałam że go coś pogryzło, ale pod okiem? taki ropień jak wcześniej to raczej nie jest. tamten był o wiele mniejszy i długo nabierał a tu jeden dzień! no i dostał ten zastrzyk który ma mu ropę'rozgonić'. mam się jutro do weta odezwać jak rana wygląda. i chciałabym mu to obmywać. gdzieś widziałam informację że rumiankiem, w innym miejscu żeby nadmanganian potasu rozcieńczony wciskać strzykawką. a może tym rivanolem? nawet nie wiem czy to jest ropień jakiś? dodam że pies jest u mnie jakieś 13 lat a gdy go wzięłam, miał już kilka lat więc ogólnie jest to dziadek.[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]
[/FONT][/COLOR]dziękuję za pomoc!

edit:
pies ma dodatkowo problemy z jedzeniem. je tylko karmę z puszki ale nie daje rady jej brać z miski. chyba przez spuchnięty pysk. podaję mu po kawałku z ręki, lekko wciskam do pyska. pić zbytnio też nie chce, z dłoni chętniej. nos już nie jest tak gorący jak wczoraj. weterynarza na miejscu mam takiego typowo od zwierząt hodowlanych. lepszy wet jest 50km od mojej wsi. nie mamy auta a pies boi się przebywania nawet w domu. jedynie od wczoraj się przemógł i śpi w sionkach przy otwartych cały czas drzwiach. musi się bardzo źle czuć skoro sam tam wchodzi. przez te wszystkie lata próbowałam go nauczyć ale się bał :/
czy powinnam zawieźć do tego weta w mieście wymaz ropy?

Edited by KITEgirl
Link to comment
Share on other sites

właśnie chyba go nie boli bo dotykam wszędzie i ani nie zabiera pyska ani nie piszczy. jest bardzo cierpliwy gdy obmywam mu sierść z tej ropy. zawieźć go na prawdę nie mam możliwości. mimo iż jest u nas tak długo, pozostał taki na wpół dziki. np teraz wyczuł że coś od niego chcę(czyszczenie rany), zwiał i zaszył się pod wielkim świerkiem. w domu go nie zamknę bo nie wychodzi na spacery na smyczy, kładzie się i nie ma sposobu. na podwórku też nie zatrzymam bo albo się podkopuje albo przeskakuje ogrodzenie. jak coś zrobię nie tak i poczuje się zagrożony, strzeli focha. nie będzie przychodził kilka dni. na ulicy udaje że nas nie zna, nie reaguje na wołania. to całe opuchnięcie jest takie miękkie. jak go macam to te wszystkie fałdy są wypełnione płynem.

Link to comment
Share on other sites

Najczęstszą przyczyną niegojenia się ran są bakterie i grzyby. Identyfikacja czynnika zakażenia i dobór właściwego środka farmakologicznego prowadzi do szybkiego powrotu do zdrowia. Centrum Badań Weterynaryjnych VetComplex oferuje Państwu profesjonalną diagnostykę z zakresu mikrobiologii klinicznej. Opis jak pobrać materiał do badania znajduje się na stronie: [url]http://vetcomplex.pl/files/Mikrobiologia.pdf[/url] . Czas wykonania badania to 3-5 dni od dostarczenia próbki do laboratorium. Materiał po pobraniu można dostarczyć osobiście do laboratorium lub za pośrednictwem kuriera: [FONT=arial](zgłoszenie odbioru materiału do godziny 15:00 (odbiór materiału do godziny 18:00) tel.: 22 771 71 71 (kurier TNT))[/FONT]. Wynik badania jest wysyłany na maila lub pocztą.
Zachęcamy się do zapoznania się z ofertą laboratorium VetComlex.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...