Jump to content
Dogomania

Głogów


ewkach

Recommended Posts

Zeby nie bylo ze nie wiem o czym pisze to wspomne tylko ze co prawda nie widzialem co Panuszka wyprawial w Glogowie ale ocenial nas raz na wystawie w Czechach i urzekl nas tym ze wiedzial dokladnie wszystko na temat Chartow Polskich nie majac pewnie z nimi z byt wielkiego kontaktu i ztego co sie dowiedzielismy ma podobny stosunek do innych ras, stara sie byc perfekcjonalista. Tymczasem znam sedziow w Poslce ktorze nie potrafia rozroznic ras chartow , a sedziuja wzdloz i wszerz calego kraju, wszzyscy maja wtedy doskonale i sie ciesza, jesli Tego sie spodziewacie po wystawach. to tak wkrotce bedzie wszedzie jesli zniechecicie taki osoby jak Blanka.

Marcin

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dużo juz zostało napisane na temat Głogowa...chciałabym i ja zabrac głos,bo po to forum własnie :) .Co prawda nie byłam na tej wystawie jak i sędziego nie znam...lecz jestem w pełni ZA, wykorzytaniem pełnej puli ocen...po coś w koncu one są.Kazdy w swoim psie chce widzieć najlepsze cechy eksterierowe...lecz jak sami sędziowie przyznają niezmiernie rzadko trafia się pies idealny.... hodowcy dązą do ideału...z róznym efektem.. niekiedy pomagaja sobie wysokim Imbredem,lecz nie tędy chyba droga.....Wystaw nie zaliczyłam zbyt wiele..bo los nieszczesny.....lecz zawsze zastanawiało mnie jak mierne psy zchodza z ringu z oceną doskonałą...a jakze!Właściciel był szcześliwy...i o takim sędzim mówiono ....ten to tak!...Pamietam wspaniałego sedziego niezyjacego już niestety p.Kłodzińskiego...który jako jedyny zwrócił uwagę...jak zyję!....na cechy psychiczne psa...jakis tam wyleciał z ringu ,bo nie dał nawet.... włascicielowi odsłonic zebów....nie było tez mowy o dotknieciu takiego psa.....

Moja kolezanka wystawiała psa jamnika z powazna wadą zgryzu..pierwszy sędziujący tego psa zebów nie zobaczył,bo pies "sobie nie dał"Pies zszedł z ringu z oceną doskonała druga lokata...wstyd!Nie bede juz mnozyła przykładów tych jakze mi bliskich,pieknych ,poteznych....i dumnych...wilczarzy...czasami panicznie strachliwych...ale z dosk!!!!!!A czy wiecie Kochani jak trudno nad takim olbrzymem strachliwym zapanować????Oceny doskonałe nie dyswalifikują takiego psa z hodowli i koło sie zaczyna..bo......no własnie!Dlatego Bagi nie poddawaj się!W Tobie nadzieja na koniec kołtunizmu na wystawach!!!!Pozdrawiam Ania

Link to comment
Share on other sites

Witam Marcinnie.

Chyba zle mnie zrozumiales.

Nie pisalam slowa ze sedzia ocenial ostro jak wiesz i nie poddawalam tego pod dyskusje!!!!!

Na wystawie nie bylam, oceny sedziego nie widzialam tylko czytalam co tu pisano.

Np

krytyka greja ( ktory potem jest na grupie 3 )

Stwierdzenie „charciary” ze pepik od chartów strasznie mieszał...

Właczylam sie po stwierdzeniu Bagi bo w koncu mnie to zaintrygowalo.

NIE TEN PEPIK OD CHARTOW OCENIAL BARDZO PROFESJONALNIE I JESLI PIES DOSTAL OCENE BDB , TO WIDOCZNIE NA NIA ZASLUZYL /.../

A co do oceny whippetow , to on jest od nich specjalista i w tym wypadku , jego ocena byla bezdyskusyjna . Nie dal nikomu zw. rasy .

zadalam tylko pytanie na jakiej podstawie tak STANOWCZO TWIERDZI ZE TO SPECJALIST i zeby mi cos konkretnego o nim napisala.

PRZECZYTAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!! moja pierwsza wypowiedz - pytanie

/.../Bagi. piszesz ze Vladimir Panuska...(?) to specjalista zwlaszcza od whippetow.

Czy moglabys przyblizyc osobe sedziego... jaka ma hodowle? od kiedy jest specjalista od chartow? gdzies ktos pisal ze to szef klubu w czechach.../.../

Przyklad Krzysia (byl moze na tyle nieszczesliwy ze to Lazarus a poza tym zostalam sprowokowana do przedstawienia go jako przyklad ) byl tylko pokazaniem ocen 2 sedziow jednego psa przez 2 sedziow ( jednego SPECJALISTY w ocenie Bagi ; 2 jako ostrego sedziego o ktorym moge napisac, co sedziuje, gdzie jest zapraszany, jak sedziuje, jakie psy hoduje, jakie ma osiagniecia jako hodowca i sedzia znaczy Specjalisty w mojej opini.

Niestety o Panu Panusce nie dowiedzalam sie niczego konkretnego do teraz, zreszta mysle ze to juz i tak niewazne

Moglam za przyklad dac wilczarza ktory na Klubowej w slowacji dostaje Zwyc Klubu mlodz slowacji, na Polskiej Klubowce zostaj Zwyc mlodz Kluby, a u tego sedziego jest tylko bdb po czym na kolejnej wystawie dosc ze dostaje Zwyc mlodziezy konczace Championat mlodziezy to Zwyc Rasy... ale wolalam dac przyklad z „ wlasnego podworka” a poza tym nie pisalo ze to specjalista od wilczarzy:))

Moze warto Przed zapraszaniem „ w ciemno” dowiedziec sie czegos wiecej o sedzim ...?

Wystarczyloby zeby na jedno moje „ glupie” pytanie odpowiedziec.

Hoduje od xx lat xxx takie i takie charty jego hodowla nazywa sie XXX. Wyhodowal, kilkanascie chmpionow pieknosci ( tu imiona tych najbarziej znanych ) ma osiagniecia w hodowli chatrow uzytkowych ( w dorobku posiada tytul Zwyc XXX wyscigowego... )

Jako sedzia zapraszny jest na wystawy....

Sedziowal specjalisyczne wystawy w XXXX. Na miedzynarodowych w tu, tu i tu

A nie pisac o wzroscie...i prowokowac do pisania glupich przykladow i stwierdzen z podtekstem.

Wcale nie chcialam zeby Blanka sie zalamala, tak malo jest osob ktore chca cokolwiek dla chartow robic, ale nie moge czytac takich wymadrzan zwlaszcza ze na dogomanie weszlam niedawno i poczytalam inne wypowiedzi :))

Pozdrawiam Kaska mi sie juz od dawna nic dla chartow robic sie nie chce . Odechcialo mi sie. Podziwiam tylko Wojtka ze jeszcze probuje ale czytajac takie wypowiedzi- ( chodzi o klub :))

/../Najlepiej zalozyc drugi , robic swoje i olewac naburmuszone miny niektorych /.../

powinien ... a zreszta szkoda slow.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

wracam do tematu sedziego...

wlasnie znalazlam!!!!

Chodzilo mi o to jaki typ whippetow preferuje i otoz mam!!!

na miedzynarodowej wystawie w Litomerice 22.-23. Juni 2004

CZ2.jpg

Oto BOB. - suka z klasy championow

V1,CAC,CACIB,BOB Hellene Ayort Back

(Oldkins Brass Band – Casiopea Ayort Back)

komentarze do tego i pozostale wyniki sa na stronie

http://topnews.whippets.de/102-CACIB-Litomerice--22-23-Juni-2004-05-23.htm

mi pozostaje z tego tematu.... :scared:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...