Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla małego psa/szczeniaka małej rasy


kimiki

Recommended Posts

  • 3 years later...

Ja swojego  prawie miesiac uczyłam do  Acany dzieliłam na mniejsze kawałki, namaczałam jadł bo był głodny bo w zaparte nic mu nie dawałam innego.  Całe trudy poszły na marne bo w końcu przestał jeść i jak drugi dzień nic nie chciał jeść to chwycił sie RC z Acany zrezygnował. Dziwne jest też, że zaczął mu lecieć włos jak był na Acanie na początku nie zauważałam ale później już znacznie było widać. Kupy miał jednolite normalne ale dużo większe niż wcześniej i częstsze. Jadł Acanę z ziemniakami czyżby to był dla niego duży balast, który się nie wchłaniał. Najchętniej bym mu dawała Acanę ale on nie chce i jestem w kropce nie wiem jak go karmić. Właśnie teraz wchodzi w wiek dorosłego psa więc nowa decyzja co do karmy.  Wczoraj najadł się RC Adult mini i dziś rano zwymiotował to dałam mu domowe jedzenie ryż z gotowanym kurczakiem i zjadł czuje się dobrze itak go pokarmie parę dni ale problem z karmą zostanie nadal.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja niedawno odkryłem, że mojemu psu bardzo smakuje naturalna karma dla psa. Znajomy polecił mi kiedyś taką karmę  https://uniqnordicgold.pl/  Chciałem wypróbować, bo wiem, że dla psów zdrowe żywienie jest tak samo ważne, jak i dla ludzi. Ta naturalna karma dla psa okazała się strzałem w dziesiątkę, mój Franek zajada się nią jak nigdy przedtem żadną inną, no i przede wszystkim zauważyłem też, że wraz ze zmianą karmy jego sierść stała się bardziej lśniąca, a to plus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A nie lepiej karmić psa jak psa czyli mięsem z dodatkami? Uważam że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej i dużo droższej karmy. Całe życie karmię swoje psy normalnie a mam je ponad 52 lata psy zadowolone i zdrowe nie wiem co to alergie na cokolwiek i dolegliwości traweienne i mimo że pracowaliśmy jakoś mieliśmy czas żeby tak karmić cztery duże psy więc można. Tylko wygodnictwo właścicieli  to karmienie suchą karmą bo sypnie się bobków jak kurom ziarno i spokój a potem płacz że alergie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 1.12.2019 o 14:59, dwbem napisał:

A nie lepiej karmić psa jak psa czyli mięsem z dodatkami? Uważam że najgorsze mięso jest lepsze od najlepszej i dużo droższej karmy. Całe życie karmię swoje psy normalnie a mam je ponad 52 lata psy zadowolone i zdrowe nie wiem co to alergie na cokolwiek i dolegliwości traweienne i mimo że pracowaliśmy jakoś mieliśmy czas żeby tak karmić cztery duże psy więc można. Tylko wygodnictwo właścicieli  to karmienie suchą karmą bo sypnie się bobków jak kurom ziarno i spokój a potem płacz że alergie.

 To bardzo krzywdząca opinia. Moje "wygodnictwo" jest spowodowane brakiem zamrażalki, a odnośnie czasu to ciężko porównać życie dwóch zupełnie obcych rodzin. Za dużo czynników jest do wzięcia pod uwagę, ponadto życie zawodowe czy macierzyństwo teraz, a 30 lat temu też jest zupełnie inne.

Mój pies je suche i alergii nie ma. Wyniki badań krwi ma dobre, krzywda mu się nie dzieje.

Wyrażam też nieśmiałą tezę, że jednak mu chyba lepiej u mnie, niż w boksie schroniska gdzie czekał miesiącami. Kolejki chętnych do adopcji nie było - ani karmiących barfem, ani niczym innym...

Każda osoba ma swoje granice. Ja wiele dla psa mogę - mogę dać się mu ugryźć, mogę go znosić po schodach jak zasłabnie, mogę ścierać po nim mocz jak popuści, mogę go czyścić z nieczystości w nieskończoność mimo długiej szaty, wycierać mu pysk z krwi i śliny, chodzić z nim o 3 w nocy jak trzeba, przytrzymywać mu pupę przy kupie gdy nie może utrzymać równowagi, codziennie pilnować godziny leków co do minuty, nie pić nigdy alkoholu, bo a nuż trzeba będzie migiem do weterynarza jechać, znosić ubliżanie sąsiadów, którym przeszkadza psie szczekanie, znosić nawet groźby pod moim adresem z powodu psa. Moją granicą jest barf - nie mam na to warunkow mieszkaniowych i finansowych i nie biore pod uwagę tego rodzaju karmienia. Nie jestem dobra w układaniu jedzenia i dotyczy to całej rodziny, nie tylko psa. Słabo gotuję i tyle, nie mam do tego talentu. A psa nie wyślę na stołówkę ;) 

I nie, nie sypię "bobków jak kurom ziarno", bo  wiekszosc jedzenia podaje psu podczas ćwiczeń i szkolenia, które wykonujemy każdego dnia.

Sorry za wywód ale zrobiło mi się przykro po tym komentarzu, bo wiele czasu i wysiłku mojemu psu poświęcam, często nawet kosztem moich dzieci czy rodziców.

 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie chciałam cię obrazić, ale niestety wiele osób nie robi tego z konieczności jak ty ale z wygody,   a potem często skarżą się na alergie. Rozumiem, że musisz karmić suchą karmą ale może dołóż do tego od czasu do czasu choć jakąś puszkę z dobrym mięsem, puszek nie musisz mrozić.

Husse jest chyba ze zbożem więc nie warto, są lepsze niezbyt drogie karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...