Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla małego psa/szczeniaka małej rasy


kimiki

Recommended Posts

Było już tych tematów troszkę niewątpliwie. Jednak nie do końca znalazłam to czego szukam.
Szukam karmy, tak suchej jak i mokrej dla małego psa (w tej chwili szczeniaka 3 mies.).
Skupiam się na bardzo dobrej jakości. Widełek cenowych brak. Zakładamy, że pies nie jest niejadkiem i nie je jednej karmy bo tylko to mu wchodzi.
Mam swoje typy (po przeglądnięciu masy topiców i stron) niemniej lekki mętlik w głowie bo co temat, co strona to inne zdanie na temat tej samej karmy.
Poradzicie coś?

Link to comment
Share on other sites

ja też odchowałam 2 szczeniory dużej rasy na rc a olbrzymka odchowalam na purina pro plan i rc.psy ładnie rosly niczym nie musial suplementować.pewnie tu na forum możesz doczytac,że rc jest droga nie warta swej ceny itd.ale....wybór należy do ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']ja też odchowałam 2 szczeniory dużej rasy na rc a olbrzymka odchowalam na purina pro plan i rc.psy ładnie rosly niczym nie musial suplementować.pewnie tu na forum możesz doczytac,że rc jest droga nie warta swej ceny itd.ale....wybór należy do ciebie[/QUOTE]
Owszem cena royala przesadzona, między innymi dlatego naszego juz dorosłego psa karmimy pro plan'em...

Link to comment
Share on other sites

My na początku karmiliśmy puriną dog chow,ale to słaba karma ,potem był brit premium i straszna alergia ;/ następnie brit care i było dobrze pies wyglądał dobrze,kupki ładne,nie drapała się już tak bardzo teraz natomiast jesteśmy od 4 dni na taste of the wild i zobaczymy ,bo karma podobno bardzo dobra i cena w sumie tez bardzo dobra,
Ale każdemu psu podchodzi coś innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiki']Czyli z Waszych wypowiedzi wynika, że RC to najlepsza karma na rynku, bardzo dobrze zbilansowana i ogólnie na nic innego nie można tego zamienić (tudzież nie warto próbować)?[/QUOTE]
Tzn mój wychowywał się na RC dobrze, ale teraz jesteśmy na Purinie Pro Plan, z której jesteśmy bardzo zadowoleni jak i wiele innych hodowców :) Ja zawsze wybieram między tymi dwiema karmami :) Acanę też mieliśmy przez pewien czas, ale jakoś szybk naszemu psu zbrzydła, fajny jest też Orijen- wg rankingu najlepsza karma roku 2010 i chyba 2011, niestety jest też trochę ciężka do dostania.Ja przynajmniej widziałam ją tylko na stoisku Acany na międzynarodówce bodajże we Wrocławiu :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. ;)
Młodego obecnie mam na Acanie dla szczeniąt małych ras. Na razie ok.
Wcześniej był na Eukanubie. Też było ok.
Myślałam też nad Nutramem, Biomillem, 1st choice-m itd. w ten deseń, ale im więcej myślę tym więcej tych karm dochodzi i się lekko pogubiłam (bo wynalazłam też Applaws'a, Husse, TOTW itd. i kolejna Fish4dogs - muszę doczytać co to - dzięki :D) :(.

W sumie sucha to uzupełnienie tego co dostaje, ale ogólnie chcę żeby dostawał to co jest bardzo dobrej jakości. Czy mu zasmakuje to "dobrej jakości" to osobny temat - na razie to mały odkurzacz. Zje wszystko łącznie z miską.

Z mokrych karm na razie od czasu do czasu Animonda (niezbyt fajne kupki :() i Belcando (na razie na próbę bo wiele o tym nie znalazłam - poza tym saszetki "pachną" powalająco) przymierzam się do "Evanger's".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiki'],Z mokrych karm na razie od czasu do czasu Animonda (niezbyt fajne kupki :() i Belcando (na razie na próbę bo wiele o tym nie znalazłam - poza tym saszetki "pachną" powalająco) przymierzam się do "Evanger's".[/QUOTE]

po Belcando jeden moj mial biegunkę, co rzadko mu sie zdarza po mokrych hm....
applaws mokry pachnie powalająco az ma sie ochotę zjeść i fajnie wygląda - jakos wolę kawałki miesa i warzyw niż papkę

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/115403-agairiki"]agairiki[/URL]: [/B]na razie jesteśmy na Acanie do końca opakowania, ale poszukać w międzyczasie nie zaszkodzi. Też mu nie chcę mieszać, ale Belcando mnie powalił fetorkiem i wzięłam Animondę XD W sumie to jedyna szybka zmiana.

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/64621-motylek1007"][B]motylek1007[/B][/URL]: gdy chciałam kota (wyszło ciut inaczej ;)) przymierzałam się do kociego Applawsa. Tylko za nic nie mogę sobie przypomnieć co za puszeczki widziałam na Zoobotanice w zeszłym roku. Same fajne mięsko w nich było i ładnie pachniało.. eh skleroza.. ale chyba właśnie Applaws. Muszę kupić na próbę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli na Acanie pies się nie drapie, koopy okay to zostań przy tym. ;) Acana to bardzo dobra karma.
Moja sucz jadła ją ponad pół roku, niedawno zmieniłyśmy, i teraz mam takie jazdy, że szkoda gadać. Już trzeci dzień u weta... I po przetestowaniu RC i Husse wracam znów do Acany. ;)

Link to comment
Share on other sites

Acana jest dobrą karmą, jeśli służy to nie ma sensu zmieniać :) A już na pewno nie na RC, gdzie płaci się głównie za marketing ;) Z suchych jeszcze - ja mam obecnie swoją sukę na Brit Care, myślę, że ciekawa opcja i cena bardzo fajna. TOTW też jest OK. Fajny skład mają 1st choice :)

Z mokrych puszkowych podobno Britowe dania są w porządku, ale nie testowałam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam jeszcze jedną sprawę. Młody zasmakował w przekąskach/smakołykach naturalnych. Do tej pory miał świńskie ucho, suszone wołowe mięsko.. zakochany w nim cały i wciągnął w 3 dni całe ucho.. uprzednio się nim wypachniwszy XD.

Widziałam też inne naturalny gryzaczki włącznie w np ogonami świńskimi. Pomijając, że wieprzowina nie jest jakaś wybitnie dobra dla psa.. które naturalne smakołyki są dobre dla szczyla i jak często może je dostawać?

Myślałam o czymś z kostką żeby wapnia troszkę było dodatkowo. Poradzi sobie taki maluch z np. nóżkami indyczymi albo świńskim ogonem? Co warto mu dać jako uzupełnienie diety?

Link to comment
Share on other sites

Te naturalne smakołyki z zoologów aż takie naturalne nie są ;) Mimo wszystko to się traktuje jakąś chemią - wystarczy porównać suszone mięso ze sklepu ze zrobionym "własnoręcznie" (mam na myśli filety z kurczaka), więc ja bym nie przesadzała z ilością.
Ale abstrahując od ilości, to wieprzowina psu nie zaszkodzi.

(Co do royala to osobiście mam jak najgorsze doświadczenia - niestety byłam mało doświadczona i długo pozwoliłam wetowi mieszać sobie w głowie w tej sprawie. To był rok rachunków za weta - pierwszy i ostatni jak dotąd, odpukać w niemalowane.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Te naturalne smakołyki z zoologów aż takie naturalne nie są ;) Mimo wszystko to się traktuje jakąś chemią - wystarczy porównać suszone mięso ze sklepu ze zrobionym "własnoręcznie" (mam na myśli filety z kurczaka)..[/QUOTE]
Hmm.. to lepiej gdzieś zamówić? Lepsze to będzie niż taki z zoologicznego czy w ogóle przestawić się na innego rodzaju smaki? A co z tymi filetami? Jak takiego smaka samemu zrobić?

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/64621-motylek1007"][B]motylek1007[/B][/URL] widziałam w kilku sklepach internetowych takie naturalne ponoć. Lepsze to? I co najlepiej szczylkowi kupić bo cała masa różnych części zwierzęcych na stronach jest.

Link to comment
Share on other sites

ja tam dawałam szczeniakowi takie naturalne gryzaki (nie wędzone, tylko suszone). Jak mial powiedzmy 4 m-ce to dostał penisa wołowego, dużo ciamkał, malo zjadł a nie gryzł mi mebli ;)
rózne są smiedziele, jedne szybciej pies rozpracuje inne dłuzej, jedne posłużą inne nie. Trzeba niestety na swoim przypadku sprawdzic.
uszy królika są podobno dobre dla szczeniaków - moj w miarę szybko sobie z nimi radził

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Jak widzisz nie ma odpowiedzi jednoznacznej na Twoje pytanie. Prawdopodobnie każdy kto zabierze głos w sprawie poleci Ci inną karmę. Dlatego ważne jest , byś przy wyborze karmy nie kierował się marką, a czytał etykietę, skład, analizy. Jutro na rynek może wejść nowa karma i być lepszą niż wszystkie wskazane tu za najlepsze.Warto poszukać wskazówek,jak wybrać dobrą karmę. Polecam artykuł [URL="http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33:zywienie&catid=46&Itemid=95"]Pana Kacpra Potockiego[/URL] lub inny [URL="http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=213:prestiz-marka-opakowanie-a-moze-jednak-mieso&catid=46&Itemid=95"]Prestiż, marka, opakowanie ...a może jednak mięso?[/URL].
________________

Moja zaś rada...Jeśli piesek radzi sobie dobrze na Acanie, to zostań na niej. Jest bardzo przyzwoitą karmą. W żadnym wypadku nie zmieniaj jej na Royal Canine, zrobisz psu krzywdę, nawet jeśli wydawać Ci się będzie, że dobrzeją znosi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...