Jump to content
Dogomania

Hunter z Beskidu Wyspowego..:)


Agata A.

Recommended Posts

Podobają mi sie akity.
Powiedz proszę jak z nastawieniem do obcych psów ?
W okolicy mojej ulicy mieszka samiec akity, raczej starszy już. Bardzo cięty na psy i nie wiem czy to cecha osobnicza czy właściwa dla rasy. W sumie, nigdy nie miały ze sobą styczności z moim psem, ale jeśli tylko się zobaczą (nawet w dużej odległości) to jest zaraz chęć mordu (oczywiście, u obu). Nie wiem czy to kwestia,że wyczuwają w sobie silne samcze temperamenty. Ale o ile panuję nad swoim psem, to w sytuacji obecności tamtego, nic nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Podobają mi sie akity.
Powiedz proszę jak z nastawieniem do obcych psów ?
W okolicy mojej ulicy mieszka samiec akity, raczej starszy już. Bardzo cięty na psy i nie wiem czy to cecha osobnicza czy właściwa dla rasy. W sumie, nigdy nie miały ze sobą styczności z moim psem, ale jeśli tylko się zobaczą (nawet w dużej odległości) to jest zaraz chęć mordu (oczywiście, u obu). Nie wiem czy to kwestia,że wyczuwają w sobie silne samcze temperamenty. Ale o ile panuję nad swoim psem, to w sytuacji obecności tamtego, nic nie pomaga.[/QUOTE]

Z nastawieniem do obcych psów jest tak; na ogół nie toleruje żadnych obcych psów. Oczywiście na jego terytorium nie ma mowy żeby jakis obcy pies przebywał, za wyjątkiem tych które np należą do moich znajomych jest je w stanie zaakceptować ale bez spoufalania ( on jest królem i koniec kropka). Na spacerach zazwyczaj nie zwraca uwagi na inne psy, które są na smyczy, te które biegaja luzem ma na celowniku i nie daj Boże żeby sie zbliżyły do nas ( mordornia). W miejscach publicznych jak np "psie parki" wszystko zależy od nastawienia drugiego psa :-) jak jest dobrze wychowany i chętny do zabawy to i on pobiega pare razy w kółko a potem odchodzi , bo co za duzo to nie zdrowo:-)... Jesli mieszkasz w mieście na osiedlu pełnym psów biegających luzem to akita jest jak bomba z opóźnionym zapłonem, w końcu nie wytrzyma i wybuchnie. :-) Ja bardzo długi czas myslałam, że mój pies nie jest zdolny do bijatyki z drugim psem do póki sama nie zobaczyłam na własne oczy jak małe pieski biegające luzem wpadaja mu prosto do paszczy bo wydaje im się że są przynajmniej dobermanem, a nie jest łatwo utrzymać 56kg psa z misja mordu. To nie jest tak że on pierwszy zaczyna, bo ja potrafie przejść koło psa spokojnie jesli ten nas nie zaczepia, ale zazwyczaj jest tak że każdy pies szczeka i podlatuje do nas.
Rozpisałam się :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']Witam się pierwszy raz...
piękny pies, akity wyglądają jak duże pluszowe zabawki ;) chociaż miałam z mixem tej rasy doczynienia i ... nogi mi się ugieły, bo chciał zrównać moją suke z ziemia a pies był sam...[/QUOTE]

Witamy :-) i zapraszamy częściej
Zgadza się akita wygląda jak duży pluszowy miś i to by było na tyle z pluszowego misia :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

i z cyklu "przemyslenia w górach" a tak na prawdę to prosiłam go żeby odwrócił pysk do obiektywu ale jak zwykle udaje że nie słyszy choć uszy ma skierowane prosto na mnie. Zadufane w sobie psisko:-)

[IMG][IMG]http://i62.tinypic.com/2hs8z1e.jpg[/IMG][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka85']Spoko wygląda jak ździebko wyjaśniał po bokach no chyba ze to przez zdjęcie jak mówisz ale i tak jest super :);)[/QUOTE]
Na zdjęciu wydaje się taki jasny:-) zreszta ja juz sie tyle na niego napatrzyłam że nie widzę różnicy:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...