Jump to content
Dogomania

moja sunia jest smutna


Kajka1

Recommended Posts

Moja suczka-cavalier ma 12 tyg. i we wtorek pierwszy raz po szczepieniach wyszła na spacer. Bardzo sie bała,nie chciała w ogóle iść siadała albo kładła sie na trawce nawet smakołyki nie pomagały.
[I]Mimo tego wyprowadzałam ją codziennie,ale od tych pierwszych spacerów zrobiła się smutna,nie chce się bawić wczoraj przez cały dzień nic nie jadła,nie piła i nie sikała tylko ciągle spała i wieczorem zawiozłam ją do weterynarza,bo pomyślałam,że jest chora. Okazało sie,że nic jej nie jest lekarka po przebadaniu psa stwierdziła,że wszystko jest ok. Mam pytanie czy to może być stres? Może ktoś miał podobny problem ze swoim szczeniaczkiem. Bardzo sie o nią martwie. [/I]

Link to comment
Share on other sites

dalej nie je, nie pije i nie sika?

nie pije wcale? czy po postu mało pije?
jak lekarka przebadała psa? obejrzała go tylko? czy zrobiła coś więcej?

ja osobiście, jeśli taki mały szczeniak nie je więcej niż 12 godzin i nie pije i jest osowiały-to bym poszła jeszcze dzisiaj do innego weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rano padał deszcz więc ją zostawiłam w domu i nie była na spacerku tylko pózniej w ogródku i musze powiedzieć,że całkiem inaczej sie zachowuje. Bawiła sie,wreście zjadła i piła wode no i załatwiła sie w ogródku więc myslę sobie,że ona wcale nie jest zachwycona tymi spacerami tylko co ja mam robić dalej jak ją przekonać,że spacerki są fajne?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Już jest wszystko ok dzisiaj mija tydzień od pierwszego spacerku i wreście zaczeła przebierać łapkami i jest szczęśliwa i uwielbia spotkania z innymi pieskami,ale mam jeszcze jedno pytanie. Wiadomo,że cavaliery,to spokojne pieski i troche mnie martwi,że ona waryczy na nas jak np. chcemy ją zdjąć z kolan czy zabieram ją z jakiegoś miejsca,które jej sie podoba jednym słowem okazuje tym warczeniem swoje niezadowolenie. To jeszcze szczeniak i nie wiem czy jej ,to minie i czy jakoś powinnam reagować na takie zachowania. Troche mnie ,to martwi boje sie żeby w przyszłości nie wyrosła na agresywnego pieska.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie karać za warczenie, bo może dojsć do tego, że warczeć przestanie, a zacznie łapać zebami. Może ona po prostu nie lubi kontaktu fizycznego, boi się go? Próbowałaś ją np. odwołac z jakiegoś miejsca, wprowadzić na to komendę? Na schodzenie z kolan tak samo. Wiem, że jest mała, ale im wczesniej się zacznie, tym lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wiem,że im wcześniej tym lepiej tym bardziej,że już kiedyś miałam pieska agresywnego i bardzo dominującego i nie chciałabym żeby taka sytuacja się powtórzyła. Oczywiście nie karamy jej i dzięki za podpowiedz będę się starała właśnie odwoływać ją tak jak piszesz jakąś komendą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...