Jump to content
Dogomania

dyskpatia a pływanie u 7 miesięcznego owczarka


anna187

Recommended Posts

Witam wszystkich i mam pytania, ale od początku. Jestem właścicielem 7 miesięcznego długowłosego owczarka. Na zdjęciach rtg stwierdzono dysplazję stawu biodrowego i początek oseochondrozy przednich łap. Czytałam, że dobrze jest aby pies pływał. Stąd moje pytania:
1. Jak długo powinien taki szczeniak pływać, aby go nie przeforsować?
2. Gdzie w okolicy Warszawy są fajne miejsca do pływania?

bardzo dziękuję za pomoc
Ania

Link to comment
Share on other sites

co do miejsc to ci nie podpowiem,ale najlepiej by bylo obserwowac psiaka,gdy się juz zmeczy nie zmuszać go do dalszego plywania.pewnie poczatki bedą trudne bo więcej bedzie taplania niz pływania,ale z czasem.....na pewno nie powinnas od razu wrzucac go do wody-zniechęci się i będzie lipa z pływania,także aportowanie kijka z wody póki się nie przyzwyczai do wody n ie powinno wchodzic w rachubę.

Link to comment
Share on other sites

Mi w specjalnym osrodku dla psow, gdzie mieli baseny rehabilitacyjne mowili, ze 10 minut plywania do 30 minut ruchu w truchcie.
My plywalismy ok 3 minuty w wodzie (nie bylo to wlasnie bieganie za aportem, co laczy sie tez ze skokami) tylko plywanie (rzucalismy sobie nawzajem z 2 osoba aport i pies plywal od jednej osoby do drugiej przez 3 minuty).
Potem wyjscie z wody, odpoczynek ok 4,5 minut. Cala taka sesja trwala pol godziny.

Najlepiej obserwuj psa, duzo zalezy od tego jak reaguje na wode, czy juz z nia jest oswojony.
My plywalismy raz w tygodniu, ale pamietaj, najwazniejsza jest systematycznosc.

Jesli bedziesz robil przerwy (plywanie-przerwa-plywanie-przerwa) to pies bedzie mial czas na to zeby zlapac oddech no i powoli wyrobi sobie kondycje jesli zaczniesz od krotkich sesji. Plywanie nie obciaza stawow dlatego jest polecane do wyrobienia pieknych miesni :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...