Jump to content
Dogomania

Żory - coś musi się zmienić dla dobra psów


feliksik

Recommended Posts

Żeby zacząć rozmowę z UM czy ZTK wcale nie trzeba wielu osób, ważne żeby te osoby były dyspozycyjne i potrafiły spokojnie i bez emocji rozmawiać-czyli dyplomacja. To nie zawsze jest łatwe.
Wolontariusze ze szkół znajdą się na pewno, tylko zanim ruszycie z plakatami dowiedzcie się czy przepisy w ogóle powalają na to żeby nieletni wchodzili na teren azylu i mieli kontakt z psami.
Należy się liczyć z tym że jeśli z azylem uda się dogadać to młodzież będzie się szybko nudzić więc z 10 osób zostaną ze 3.
Co do godzin otwarcia to to też będzie trudno przeskoczyć chyba że azyl jakoś to obejdzie, bo jeśli pracownik ma w umowie pracę od 7- do 15 to nie może inaczej i trudno liczyć na to że będzie przychodził po godzinach, za darmo.
Mam nadzieję że się uda. Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finezja30']Dziewczyny kiedy się spotkamy żeby przegadać sprawę?? Inaczej nie ruszymy w ogóle...[/QUOTE]

ja kochane nie dam rady w tym tygodniu niestety. Może w przyszły się uda. To kto byłby chętny na spotkanie? narazie jest:
feliksik
finezja30
Halo(Alfa i Zuzia)
możliwe że będzie Sabinka40

co do rozmów z UM Sabinka40 już była i stwierdzili na spotkaniu, że musi być więcej osób, bo dla 4-ech nie będą rewolucji robić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ss']Może mi ktoś udzielić informacji w sprawie wyciagniecia psa z tego azylu?
jak komus uciekł i go złapali to płaci 50 zł za doprowadzenie + opłate za każdy dzien tego psa?[/QUOTE]

chyba musisz tam zadzwonić, żeby się dowiedzieć.

Co do rozmów w UM to musimy wiedzieć ile osób mamy, bo jak powiemy, że 10 a raptem będą z trzy, to skończy się tak samo jak latem, czyli, że nie będą rewolucjonizować nic. żebyśmy chociaż wiedzieli, że osób jest chętnych, ale obgadamy na spotkaniu. Iza (Sabinka40) proponuje niedzielę 25.11, bo ona w te sprawy też mocno zaangażowana - tu na dogo narazie odpuściła, bo pracy w terenie sporo. MOże gdzieś na rynku w kafejce się spotkamy.

Link to comment
Share on other sites

to ja proponuję na spotkanie tą niedzielę tj. 25.11 o godz. 16.00 w R-ce (Rok... i coś tam). Dla niezorientowanych: jak wchodzi się na Rynek od strony kościoła to po prawej stronie - dawna Delicja (latem parasole i lody tam są).
Czy dzieczyny w Pszczyny też będą? Bo fajnie byłby siępodzielić doświadczeniami i skorzystać z rad:loveu: tan. my z ich rad chyba:evil_lol:
Przyprowadźcie osoby zainteresowane, bo jest tragedia z tym miastem. Potrzebna nam kociarnia i dostępny azyl.
Wpisujcie się kto będzie

ja na pewno, Sabinka40 też

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Feliksik za powiadomienie smsem:)
Oczywiście nie zajrzałam tu na czas i nie miałam pojęcia o planowanym spotkaniu.
Spotkanie się odbyło i to w jakim gronie!
Jestem pod wrażeniem. Dużo się zmieniło przez te kilka lat i to na lepsze. Nie spodziewałam się takiego zainteresowania i tylu osób zaangażowanych.

Link to comment
Share on other sites

dla zainteresowanych - ustaliliśmy w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkanie na omówienie spraw.

[B]Ss[/B] - myślę, że dobrze byłoby abyś tu też wpisała o jakiego psieka chodzi i szczegóły, żeby każdy z nas odczytał, a nóż ktoś pomoże. I może przyłączysz się do nas, aby coś w Żorach pomóc - chociaż widzę, że jesteś w sumie z Rybnika a tam schron jest, ale jeśli interesujesz się piesiem z Żor to może akurat bardziej Cię Żory zainteresują. A co to w ogóle za piesek? Wiesz skąd sieznalazł w azylu - oczywiście pomijając fakt, że został przywieziony przez rakarza.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam w takim razie na wątek
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236626-Rico-puszysta-kulka-energii-szuka-nowego-domu!-Azyl-w-%C5%BBorach?p=20059978#post20059978[/url]

[B]feliksik[/B] - u nas w rybnickim schronie też nie ma wolontariatu. Jedna dziewczyna jeździ do schroniska i robi zdjęcia psom, które pracownicy wyprowadzą czyli przeważnie rasowe lub nowe. Nie ma szans pomóc staruszką czy psom, które są tam już długo. Na spacer tez czasem można wyprowadzić jakiegoś psa. Przemyśle sprawę Żor.

Link to comment
Share on other sites

jestem pod wielkim wrażeniem spotkania - niestety mnie na nim nie było, ale relacje miałam zdane. Pojawiła się nawet pani z prasy żorksiej chętna do pomocy, gimnazjaliści, którzy chcą być wolontariuszami i oczywiście osoby, które oferują trasport, pomoc w zbieraniu darów dla schronisk itp.
Mam nadzieję, że tym razem dojdziemy dalej niż zawsze!!!
Oby więcej takich osób - zapraszamy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

i nie skończyło. KOlejne odbywać się będą w każdą pierwsza sobotę miesiąca w Klubie Rebus o 11.00. - Zapraszamy

link ze spotkania i zaproszenie na kolejne - może ktoś jeszcze się zainteresuje psiakami z Żor: [URL]http://olzanet.pl/Razem-dla-zwierzat,25337,publicystyka.html?lp=1#content[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...