Jump to content
Dogomania

Szelki


w-lenka

Recommended Posts

pytanie - brałam ost udział w zawodach dogtrekkkingowych - wzielysmy psiaki dosc ladnie chodzace na smyczy. i Tu moje pytanie---- jak nauczyc psa by na zawodach ciagnal--bysmy wygrali, ale by na normalnym spacerze po mescie szedl na luznej smyczy. Zaznaczam ze i na zawodach jak i w "normalnych'warunkach urzywamy szelek.??? Prosze o odp

Link to comment
Share on other sites

Moją sukę nauczyłam ciągnąć na komendę. Od szczenięcia uczyłam ją chodzić równo przy nodze, jak zaczęłyśmy trenować z rowerem pojawił się problem bo ona biegła z boku. Aby wyrobić z niej nawyk ciągnięcia, podczas sytuacji gdy była czymś (zabawką, przebiegającym kotem) albo kimś podniecona i ruszała do przodu powtarzałam zawsze tą samą komendę - GO GO GO !!! i nagradzałam. Trenowałyśmy głównie na spacerach. Bardzo szybko załapała i spodobało jej się ogromnie. Frajdę ma niesłychaną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Berciowata']Hmm.. Może warto spróbować spacerować na kolczatce .? Mi bardzo pomogła przy nauczeniu psa chodzenia przy nodze.
Tylko w kolczatce nie chodzi o to aby ciągnąć psa ,tylko informować go że robi źle :P[/QUOTE]
Na kolczatce?

Chcesz krzywdzic psa czy go uczyć ??
Wogole nie rozumiem Twojej wypowiedzi co ma do tego kolczatka....


do autorki wątku - rzucaj mu zabawki do przodu. Najpierw co chwile zeby lapal, a potem na dluzsze dystanse- moj pies na samą komende "go go" "przód" zaczyna biec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...