Jump to content
Dogomania

Dalsza część dramatu w ruskiej wsi :( piekło to za mało napisane !! Dt mega pilne!!


Recommended Posts

Właśnie malagos...dlaczego płakać???? Z takimi mafijnymi miejscami należy zrobić porządek a nie płakać! Nietykalni?....Policja się ich boi, inspekcja weterynaryjna jeszcze bardziej się boi...Gdzie my żyjemy?.... Schroniska muszą być, to oczywiste ale nie mordownie, kaźnie tych biednych, bezdomnych a nawet domnych, bo porwanych, bo sztuka do odłowu się liczy!...Po co biegać za sprytniejszymi czasem dzikimi psami zgłoszonymi do odłowu?...Raport NIK-u o niewłaściwej opiece w Radysach rozesłany do gmin i co? Nic!!! Za nasze podatki włodarze pozbywają się problemu i mają czyste ręce i spokojny sen....Niekontrolowany biznes...I stąd mafijne zachowania...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

przy czym o ile w Ruskiej Wsi miały większe szanse na przeżycie,to w Radysach już nigdy nikt sie nie dowie,co ich tam spotkało. Nie znoszę,gdy ktoś daje sie omamic ładna fasadą i droga brama wjazdową. Trzeba PATRZEĆ. I MYŚLEC. Przecież jak jest informacja,że psów trafia kilka tysięcy,to jak tam ma być?

Link to comment
Share on other sites

Jaki szum cioteczko? Słyszysz coś?....Za to Radysy są teraz oficjalnie "nieprofesjonalne" w akcjach łapania zwierząt w sposób nie mający nic wspólnego z humanitarnością a ich potwornym dręczeniem i znęcaniem się...I są to opinie facetów, którzy ostatnio obserwowali np. w Bielsku Podlaskim akcję odławiania psów....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1'][B]Gminy muszą mieć zopiniowanie schronu,[/B]z którym maja umowę. Tyle,że w ustawie nie zapisano,że nie może to być opinia ZŁA.
Ważne,że jest szum wokoł mordowni,zobaczcie ile lat prowadzili biznes spokojnie i nie nękani przez nikogo?[/QUOTE]

Co to znaczy, kto opiniuje? Gmina, po wizycie w schronisku? Gdzie taki wymóg jest zapisany?

Link to comment
Share on other sites

brązowa1, nie ma chyba nic gorszego aniżeli wiedzieć o tym,że źle się dzieje i nic z tym nie robić. Z tego,że na fb ludzie piszą, czy też krytykują te schrony kompletnie nic nie wynika pozytywnego dla psów, które tam cierpią i umierają...I w tym problem!!! Bicie piany po próżnicy....

Link to comment
Share on other sites

prawda jest taka ,że wiekszosć ludzi ma to w.. Parę lat temu psy z mojej gminy odławiał hycel i odstawiał do Korabiewic[wtedy-pani Magdy S] .Byłam jedyną osoba która pisała do wójta na forum sporej gminy.[B]Nikt[/B] więcej nie dopisał sie do naszej wymiany zdań....
a ja naiwnie sądziłam,ze rozpetam dyskusję :stupid:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Co to znaczy, kto opiniuje? Gmina, po wizycie w schronisku? Gdzie taki wymóg jest zapisany?[/QUOTE]
Opiniuja organizacje zwierząt i wet powiatowy.Wymóg zapisany w ustawie o ochronie zwierząt.Więcej do poczytania rozdział pierwszy Ustawy o ochronie zwierząt,artykuł 11,podpunkt siódmy.
[URL]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971110724[/URL] kliknąć w "tekst ujednolicony".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Gminy muszą mieć [B]zopiniowanie schronu,[/B]z którym maja umowę. Tyle,że w ustawie nie zapisano,że nie może to być opinia ZŁA.
Ważne,że jest szum wokoł mordowni,zobaczcie ile lat prowadzili biznes spokojnie i nie nękani przez nikogo?[/QUOTE]

O to zdanie mi chodzi, o projekcie uchwały rady gminy wiem i stosujemy to w naszej gminie.

Link to comment
Share on other sites

i to tam właśnie jest napisane.Ze projekt programu (o którym mowa w ust. 1) najpózniej do 1 lutego ma wójt lub prezydent przedstawić do zopiniowania wetowi powiatowemu,organizacji ochronie zwierząt oraz zarządcom obwodów łowieckiem.

Faktycznie duzo gmin sie zgłasza np do OTOZu po opinie. Jest wystawiana,a umowa gminy dalej podpisywana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[SIZE=3]Suwalki - gmina [/SIZE][B][SIZE=4][COLOR=#000000] Szypliszki [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=3] proszę błąka się tam pies, szukamy kogoś kto pomoże go szukać i da DT na kilka dni do momentu transportu - DT w Warszawie już na niego czeka. Kontakt: 505034341

Jutro dwie osoby jada sie rozejrzec czy jeszcze tam jest, ale nie moga go zlapac gdyz nie ma gdzie go zabrac. BLAGAM O POMOC, moze macie znajomych ktorzy mogliby go przetrzymac gora 3 dni? Jesli odlowi go hycel pies trafi do Radys.....!!![/SIZE]

Edited by :: FiGa ::
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pomóżcie! Psom z Kętrzyna grozi wywiezienie do Ruskiej Wsi. Pilnie potrzebują DT/ DS.
Zostało im parę dni.Opis z wydarzenia na FB Ponad 20 psiaków ze Schronisko Kętrzyn Pudwągi w najbliższych dniach trafi do schroniska pod Ełkiem. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, tak stało się i tym razem. W schronisku, w którym jestem wolontariuszką, są psiaki z różnych gmin. Jak co roku odbywają się przetargi, które schronisko zajmie się psami. Tym razem schronisko w Pudwągach przegrało przetarg z gminą Mikołajki, musimy oddać nasze kochane psiulki....Moim zdaniem trafią do miejsca, które pod względem opieki, wyposażenia, czystości i komfortu pozostawiają wiele do życzenia. Schronisko w Ełku wygrało, ponieważ zadeklarowało najmniejsza kwotę za utrzymanie.
Pęka mi serce, bo wyjeżdżają same cudowne i wspaniałe czworonogi i już nic nie możemy zrobić...Tzn możemy jeszcze jedno-poszukać dla nich domów stałych lub tymczasowych(nowi właściciele z naszą pomocą szukaliby im stałych domów) ....
[URL="https://www.facebook.com/events/592989630793120/"]https://www.facebook.com/events/592989630793120/?notif_t=plan_user_invited[/URL]#
Zaglądnijcie chociaż może wpadnie Wam pomysł do głowy, jak pomóc Oliwce w ocaleniu psiaków. Zostało 9 psów bez Dt, one są najbardziej zagrożone.
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/s403x403/537134_754022081275764_1680853124_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/1960023_754560697888569_653686128_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/t1.0-9/p320x320/1926842_753931854618120_1836249267_n.jpg[/IMG]

Jest ich więcej- zdjęcia na wydarzeniu, wszystkie to kundelki. W większości łagodne miłe psiaki. Zginą w tym schronisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Radysy spróbuj Zachary pojechać tam ot tak z "buta" np. jako Fundacja nikt Cię nie wpuści. Z drogi jak patrzy to wygląda to jak pawilony w Auschwitz :( 3 tys, psów ? Nigdy z boksów nie wychodzą... małe ciasne , nie ma bud. "Podziękujmy " tym co psy rozmnażają, bo suka raz musi urodzić, obrońcom życia poczętego i przeciwnikom usypiania ślepych miotów, tym co biora slitaśnego sceniaczka a potem sruu bo nasrał na dywanie, bo pogryzl buty, bo podrapał dziecko bo wakacje i gminom za ich politykę. Wyjeżdżam poza Warszawę 150 - 200 km , suki w cieczce a za nimi watahy psów, suki z cycuchami wyciągniętymi do ziemi, młode przerażone psiaki jeden gest a one 20-30 m od ciebie i nijak je złapać. Możesz zostawić co najwyżej wodę i coś do żarcia :( Chrcynno - bezkarność od lat, Wojtyszki to samo . Olkusz ma sie calkiem dobrze i wiele innych takich miejsc. Ruska Wieś ukarani ci co robili interwencję to jest dopiero kosmos .Lepiej byłoby psy humanitarnie uśpić niż je wysyłać do takich miejsc . Po tym co widziałam spokojnych snów nie mam jak pomóc uratować te tysiące ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...