Jump to content
Dogomania

Dalsza część dramatu w ruskiej wsi :( piekło to za mało napisane !! Dt mega pilne!!


Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Czy pseudoschronisko ma zabronione przyjmowanie psow?
Czy gminy dalej maja podpisane umowy z tym obozem zaglady zwierzat?
co na to prokurator?
czy te psy byly zabierane z nakazu ,gdyz nie przestrzegano ustawy ochrony zwierzat ,czy zostaly adoptowane(to by bylo bardzo dziwne)?
Czy ta placowka jest zamknieta?[/QUOTE]

Niestety nie.
Umowa jest na rok, brak w niej zapisu o wcześniejszym rozwiązaniu umowy - przynajmniej nie widziałam.
Prowadzi postępowanie.
Zostały wydane dzięki Rottce, która uzyskała zgodę na adopcje psów od prezydenta Ełku.
Dla zwierzolubów czasami tak - zasadniczo nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name=':: FiGa ::']Dostalam odp od haszczakow:

[COLOR=#ff0000][B][LEFT][FONT=lucida grande]"Sprawę znamy i cały czas prosimy osoby odpowiedzialne za całą akcję o kontakt z Dominiką [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub[/FONT]
[FONT=lucida grande]tel.696 222 884 . Niestety nikt się z nami nie kontaktuje ..."[/FONT][/LEFT]
[/B][/COLOR][/QUOTE]
Niestety pomimo licznych prób dodzwonienia się do Dominiki, telefon został odebrany raz, usłyszałam że oddzwoni za 10 minut - i to było w zeszły czwartek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka Orlicz']Niestety nie.
Umowa jest na rok, brak w niej zapisu o wcześniejszym rozwiązaniu umowy - przynajmniej nie widziałam.
Prowadzi postępowanie.
Zostały wydane dzięki Rottce, która uzyskała zgodę na[B] adopcje psów[/B] od prezydenta Ełku.
Dla zwierzolubów czasami tak - zasadniczo nie.[/QUOTE]
W sumie szkoda, bo korzystniej jest zabierać psy z paragrafu 7.3. Wtedy obowiązek zwrotu kosztów utrzymania spoczywa na właścicielach (gminy?), a przy adopcji - nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']W sumie szkoda, bo korzystniej jest zabierać psy z paragrafu 7.3. Wtedy obowiązek zwrotu kosztów utrzymania spoczywa na właścicielach (gminy?), a przy adopcji - nie.[/QUOTE]

Podobno przy kolejnej turze psów nikt nie wydał nakazu , nie zgodzili się -cwaniacy. Tylko na umowy adopcyjne. Trzeba wyjaśnić na kogo wystawiać faktury, wedle mnie na miasto Ełk i gmine z której pochodzi pies ( został przez nią przekazany do Ruskiej Wsi ), jezeli oni nadal przyjmuja psy to ręce opadają i zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego. Każdy z nas czy to osoba prywatna czy to organizacja finansowo ( w wiekszości ) ledwie już zipie mając wielu podopiecznych.
Wczoraj psy zostały wykąpane. Jeden ten co miał zielone paskudztwo na plecach ( z drugiej tury ) najchętniej nos stop byłby przy człowieku , jak się wychodzi z pomieszczenia wyje , płacze i obejmuje łapkami nogi , przywierając i rozpłaszcając się na podłodze. Pięknie rozdaje buziaki. Przy kąpieli czułam każdą kostkę tych biedaków :( Ewa

Link to comment
Share on other sites

przy kolejnym transporcie psow SoS dla wyzlow, prosi o miejsce dla tej suczki bialo-czarnej-miejsce mamy dla niej w Warszawie, docelowo-Krakow
[URL=http://ati.pxd.pl/zdjecie/846809/1/euro-ruska-wies][IMG]http://ati.pxd.pl/gallery/pic429/v2012071008520667502112.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka Orlicz']Niestety został[/QUOTE]

Rozmawiałam z Agnieszką z Rottków , nie wiem czy kojarzy tego psiaka , ale możemy go do na sprzyjąć i niestety już żadnego więcej. Lepiej by było aby owa miejscowa pani weterynarz go nie kastrowała, jakoś Jej nie dowierzam , a nasz wet robi to perfekcyjnie
No i mamy szpitalik.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Labrala']A czy pies w typie Westa został zabrany ?
Czy będzie ?
Znalazł już DT/DS ?[/QUOTE]
Pisalam już na wątku westowym ja mam docelowy DS dla westa w Elblągu zdaje się być to blisko. Jutro zadzwonię do Pani Agnieszki i do tej Pani co chciała psiaka adoptować bo rozmawiałam z nią parę miesięcy temu, więc muszę sprawę uaktualnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Pisalam już na wątku westowym ja mam docelowy DS dla westa w Elblągu zdaje się być to blisko. Jutro zadzwonię do Pani Agnieszki i do tej Pani co chciała psiaka adoptować bo rozmawiałam z nią parę miesięcy temu, więc muszę sprawę uaktualnić.[/QUOTE]

Wczoraj tam zajrzałam . To bardzo się cieszę .

A kiedy będzie następna akcja wyciągania psów ?
jeśli jest ktoś chętny na bycie DT to ma się skontaktować z Fundacją Rottka tak ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']juz posłałam mejla
------------------------[/QUOTE]
Z mailem to niepewna sprawa,z tego co wiem Agnieszka nie za bardzo ma czas na przeglądanie poczty,pewniejszy będzie kontakt telefoniczny,ale trzeba się uzbroić w cierpliwość bo to ,,gorąca linia"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Labrala']Wczoraj tam zajrzałam . To bardzo się cieszę .

A kiedy będzie następna akcja wyciągania psów ?
jeśli jest ktoś chętny na bycie DT to ma się skontaktować z Fundacją Rottka tak ?[/QUOTE]

Dla zachowania bezpieczeństwa nie możemy pisać kiedy jest następna akcja ale mogę Wam powiedzieć tyle że na dniach. Dlatego DT?DS poszukiwane PILNIE !! Przepraszam że ostatnio rzadko zaglądam ale albo mój komputer szwankuje albo to dogomania że mi błąd się wyświetla przy otwieraniu wydarzenia :(

I tak jak było tu już napisane :)

WSZELKIE OSOBY CHCĄCE POMÓC PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY GDYŻ W TAKIM NATŁOKU SMS/MAILE MOGĄ PRZEPAŚĆ JAK KROPLA W MORZU PODAJĘ NUMER DO AGNIESZKI PAWLICKIEJ [U][I][B][SIZE=4]602159915


[/SIZE][/B][/I][/U][URL]http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/634752,oddam-serce-za-dom.html[/URL]

Edited by PaulinKa030894
Link to comment
Share on other sites

[B]Napisalam mejla i dostalam odpowiedz [/B]i zdjecia pieskow
Niestety ze wzgledu na specyfike sytuacji nie da sie powiedziec wiele na temat stanu emocj psow. Poniewaz u mnie pies mialby czesto do czynienia z malym dzieckiem musialam zrezygnowac z adopcji. Moze za jakis czas jak nie przygarne innego pieska tutaj wroce.

Link to comment
Share on other sites

[B]PaulinKa, [/B]wiesz może, czy dzwonił ktoś z moich ogłoszeń dla Maluszka ONkowego z łapką w gipsie ? Czy nadal jest do adopcji czy ktoś go "zarezerwował", bo wydany ma być dopiero po kwarantannie czyli po 17 lipca
Pisałam już do p.Ewy z bernardynów, ale pewnie nie ma czasu odpowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...